Звук от кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

2008-година на майсторите кльонкостроители!
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

Мнение от ицонов »

А има ли значение колко ще е дълъг ножа спрямо петата или всичко е за да ти е удобен на ръката
сухо дупе риба не лови...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, по-добре е в кльонкове 2 да задавате такива въпроси. Нека да оставим тук темата само за клипчета свързани със самото кльонкане. За съжаление няма как служебно да ви прехвърля част от информацията, но пък можете сами да пуснете въпросите в "кльонкове 2" а от тук да ги изтрия. :)
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е то ако е само за клипчета темата се обезсмисля.Кой да пусне друго такова.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
p.ganev
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 15:47

Re: Звук от кльонк

Мнение от p.ganev »

Да,събудя малко темата :) не съм перфектния рибар с кльонка.........има още доста да тренирам-но успявам да извадя два вида звуци.
Единият както е определен като отваряне на шампанско а другия с един тежък и дълбок тътен......не знам кой е правилният звук :oops:
Ще съм благодарен за малко помощ
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от Emo-83 »

p.ganev написа:Да,събудя малко темата :) не съм перфектния рибар с кльонка.........има още доста да тренирам-но успявам да извадя два вида звуци.
Единият както е определен като отваряне на шампанско а другия с един тежък и дълбок тътен......не знам кой е правилният звук :oops:
Ще съм благодарен за малко помощ
И двата са правилни. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Звук от кльонк

Мнение от VARHARA »

Аз пък съм размишлявал доста по този въпрос, кой звук и защо е правилен.
Абе чудя се кой и как е определил правилния звук :roll:С две думи искам да се върна в ПРА историята за да разбера. Аз съм болен човек . Състезателния риболов остави завинаги логичното в мен. Защо я хванах тази риба. Какво направих ,че хванах онази и т.н Не ми е толкова до рибите колкото да вникна в това защо съм ги провокирал да ме отнесът :wink: въпреки клетвите на Краси :wink: :lol:
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 53 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от magiosnika »

:D Върхи, остави тея работи с логиката :wink: 8) Ела да те прислушам на шах и ще разбереш, колко си зле с нея :mrgreen: Ходи да прочетеш за Аристотел и Сократ, па сетне се напиняй да търсиш, кой пиян руснак как и защо е открил кльонка :mrgreen: И остави Краси на спокойствие да си търси Мистичния, ако ще му помагаш със стръв добре, ако ли не виж там кво ще направиш на състезанията на водопроводчиците :lol: :wink:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от boababa »

Бат-Сократ не го намесвайте,а и по времето на Аристотел се е кльонкало,но не е имало руснаци! :wink: От къде произлиза кльонкането и правилният звук? :roll: От Черно море,може би около Созопол!Та сомовете не произлизат от днешна Русия,а от древното езеро-Черно море! :roll:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от Pike1 »

На сомовете трябва да им се подава разнообразна музика, щото някои искат чалга пък други метал.Знайш ли кой щи налети :roll:
Не знам само кво прайм тука а не сме за риба :roll: :wink:
MEMENTO MORI
askito.krichim
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 15:27
Риболов: vsqkakav vid ribolov...

Re: Звук от кльонк

Мнение от askito.krichim »

Pike1 написа:На сомовете трябва да им се подава разнообразна музика, щото някои искат чалга пък други метал.Знайш ли кой щи налети :roll:
Не знам само кво прайм тука а не сме за риба :roll: :wink:
а дали идва един момент в който му писва на сома от звука на кльонк примерно в един раьон когато се кльонка постоянно всеки ден и да одвикне дасе вдига за извесно време :roll:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от Emo-83 »

Идва такъв момент естественно.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Звук от кльонк

Мнение от franko »

Да мястото се изморява и трябва да почива за известно време.
За това ,когато са повече лодки на бивак се разбират,кой на къде да хваща и кое място да почива.Не се ли спазва това разбирателство всички са един хипотетичен валат.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Звук от кльонк

Мнение от shaman »

askito.krichim написа:
Pike1 написа:На сомовете трябва да им се подава разнообразна музика, щото някои искат чалга пък други метал.Знайш ли кой щи налети :roll:
Не знам само кво прайм тука а не сме за риба :roll: :wink:
а дали идва един момент в който му писва на сома от звука на кльонк примерно в един раьон когато се кльонка постоянно всеки ден и да одвикне дасе вдига за извесно време :roll:
В моята много кратка кльонкаджийска кариера забелязах следното.
При първо минаване (говоря за Дунав) на едно място се вдигат 3 сома.
Второ минаване на същото място след 20 минути - един брой.
Трето минаване - само мрежа :(

Иначе забелязах, че май не толкова звука е важен, колкото вибрацията, която прави (мое мнение) - Ако успея да ударя така, че каяка да завибрира така, че направо да се разтресе целия имам чувството, че се вдигат повече ! Предполагам вибрациите се отрязяват в стръвта и сома я усеща със страничната си линия !?
--------------
http://www.starividri.org
askito.krichim
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 15:27
Риболов: vsqkakav vid ribolov...

Re: Звук от кльонк

Мнение от askito.krichim »

shaman написа:
askito.krichim написа:
Pike1 написа:На сомовете трябва да им се подава разнообразна музика, щото някои искат чалга пък други метал.Знайш ли кой щи налети :roll:
Не знам само кво прайм тука а не сме за риба :roll: :wink:
а дали идва един момент в който му писва на сома от звука на кльонк примерно в един раьон когато се кльонка постоянно всеки ден и да одвикне дасе вдига за извесно време :roll:
В моята много кратка кльонкаджийска кариера забелязах следното.
При първо минаване (говоря за Дунав) на едно място се вдигат 3 сома.
Второ минаване на същото място след 20 минути - един брой.
Трето минаване - само мрежа :(

Иначе забелязах, че май не толкова звука е важен, колкото вибрацията, която прави (мое мнение) - Ако успея да ударя така, че каяка да завибрира така, че направо да се разтресе целия имам чувството, че се вдигат повече ! Предполагам вибрациите се отрязяват в стръвта и сома я усеща със страничната си линия !?
така е при паузата страфта се успокоява вижда се по влакното и като тропнеш два три пъти почва да шава силно сякаш е подплашена сома не чува има слабо зрение но пък за сметка на това мустаците са му като сателитни датчици усещат всякав вид вибрация даже сома с мустака примамва жертвата
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”