рачило

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: рачило

Мнение от naso »

Станимир написа:А как се ловят раци? В смисъл в закона пишеше минимални размери за

74.Езерен рак (Astacus leptodactylus) 8 см
76. Обикновен (зелен) крив рак (Carcinus maenas) 4 см

Значи не са забранени...
Те с плувчица и кукичка май трудно... Не, че не ми е "кълвал" рак де :lol: , ама целенасочено да ги търсим така...
ПъСъ: Сериозно питам, че ми е интересно, не се е**вам или заяждам! :idea:
И аз щях да питам същото. Навсякъде в закона се споменава за риболов. Никъде не пише как е разрешено да се извършва лов на раци.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: рачило

Мнение от Plat1ka »

Не е трудно. Трябва ти водоем където ги има след това мяташ захранка за раци и ловиш на каквото ти е кеф като най-ефикасен е белия червей защото е най-идръжлив.
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: рачило

Мнение от sentinel »

Принципно - рачилото е мрежест уред. Демек е забранено. Нищо че го няма в текстовете ясно, черно на бяло пояснение точно за него.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: рачило

Мнение от Станимир »

Хубаво де, явно рачилото е анатемосано, ма как да ги хващаме пустите раци се чудя...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: рачило

Мнение от naso »

Станимир написа:Хубаво де, явно рачилото е анатемосано, ма как да ги хващаме пустите раци се чудя...
:D Ами на бел червей с близалка
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: рачило

Мнение от stas »

Аз мисля, че ИАРА се компрометира с издаването на актове при риболов на плевелна риба за стръв с рачило. Това го нямаше дори едно време, когато контролът беше завишен и имаше риба по водоемите. Виолетки, кротушки, слънчаци и др.- това е храната на хищниците, на тях кълват и най-норамалния начин е да си ги набавим с рачило. Нима не е така?
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: рачило

Мнение от bozaka »

Станка има едни капани за тях, ако те интересува ще ти кажа на лични откъде да си го купиш 5/6лв. са!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: рачило

Мнение от babydoctor »

bozaka написа:Станка има едни капани за тях, ако те интересува ще ти кажа на лични откъде да си го купиш 5/6лв. са!
Да не говориме, че и сам може да си го направи от едно голямо пластмасово шише - ще изпие бира за 2 лв. и те му капан :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: рачило

Мнение от Д-р Дулитъл »

Що си драпате пръстите по клавиатурите-в закона ясно е разписано с какво може да се извършва любителски риболов и точка.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: рачило

Мнение от babydoctor »

Д-р Дулитъл написа:Що си драпате пръстите по клавиатурите-в закона ясно е разписано с какво може да се извършва любителски риболов и точка.
Да, бе, ма в случая хората от раколов се интересуват. А т. нар. рачило, че е извън закона, извън е.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”