suvet

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

[quote="minkata"Аз бих те посъветвал да си вземеш по-здрав прът понеже в началото ще ти е трудно да преценяваш колко можеш да напъваш пръчката и може да стане неприятно.[/quote] Присъединявам се :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
sv.marinov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 15:25
Местоположение: София

Мнение от sv.marinov »

Благодаря на всички за ценните съвети. Непремено, ще разгледам предложените варианти. А този мач..., какво предсталява / извинете профана/, телескопичен прът и лека макара, може би?! За около сто лева има ли смисъл да се напъвам за нещо читаво. Някакви варианти? До събота събирам инфо и после...каквото стане.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

Не там е много сложно и повярвай много скъпо за да се учиш на него(за този риболов го смятай горе долу така преличен мач-150лв, макара 200лв. А да не смятаме и ваглерите).Послушай колегите директният е класика(директен 100лв. и кеп около 20лв и си перфектен)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

bozaka написа:Не там е много сложно и повярвай много скъпо за да се учиш на него(за този риболов го смятай горе долу така преличен мач-150лв, макара 200лв
Колега, има прилични мачове и малко над 100 лв, например Одеса пауърплей, както и добри макари с цени около 100лв.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 200 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Тъй, униката на 8 м. е доста твърда пръчка с акция 5-20, малце е тежичка, но все пак като говориме за компромиса цена/качество наистина съм адски доволен от нея. И понеже съм привърженик на риболова с директен телескоп моя съвет е да послушаш Любо. При риболова с мач ми се струва, че има малко повече особености на монтажи и т.н.
Пък като насмогнеш на финанси ще се оборудваш и с други пръти :wink:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

Мунчо
Taka но макарата за мач трябва да е максимално добра защото както знаеш(предполагам), има голямо натоварване(постояна работа). За одесата съм съгласен, Ивайло е дал свежа идея за някво състезание. Което е готин повот да се запознаем и да пием бира докато ги наблюдаваме състезателите :wink:
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Мнение от Ивайло »

да така е :) :D :D
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

a, би ми било много приятно!:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мунчо написа:a, би ми било много приятно!:)
Абе и на мен, ама пак съм изпуснал нещо и Бозака пак ще ме обяви за несериозен :oops: А за колегата не бих препоръчал мач, дори и само на затворени водоеми да е решил да лови - няма как да се учиш да летиш, ако не знаеш да ходиш. Е, ако не си птица, де :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнението ми ....

Мнение от joco »

е,че е по-добре пръчка с макара.Най-много затова,че можеш да я ползваш за различни видове риболов,като сменяш такъма,а не се налага да носиш целия катун.А и като ти писне,можеш да я оставиш спокойно на стойка.Другото,при изваждане на по-голяма риба с директния,от борбата и пляскането,след това обикновенно до час забрави за ново кълване.Ползвам "Трабуко"-карбон 4,20(около 40-50 лв.в момента)и макара "Шекспир(около 80лв).Перфектна и за плувка и за малки блесни,макар че съм вадил щука 1.5кила на 0,20(хвърлях с малка блесна за клен).Зареждаш си двете шпули с различно влакно,малко плувки с различен грамаж,някоя и друга блесна и воблер и .... :lol: НА СЛУКА!
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

-----------
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”