ток

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
petukingdom
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:23
Местоположение: Herne Bay UK скоро и на ТИЧА

Мнение от petukingdom »

can`t rain all the time(не може вечно да вали)
http://m.youtube.com/user/petukingdom" onclick="window.open(this.href);return false;
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Тъжна гледка...., но още по тъжно е ако достойна риба като тази е била "изпържена" с ток!
Преди години (сигурно поне 10), на Дунав при Лом видях нещо подобно. Бях тръгнал за бяла риба и се опитвах да хвана няколко уклея, когато усетих някаква тежка миризма. Мястото беше до един "водотек" (водотека на болницата), обрасло с храсти и т.н.. Огледах се и видях почти същата картинка, тяло на сом в начален стадии на разложение. Тялото беше подпухнало, липсваше главата и голямо парче от опашката. По спомен, същото беше поне 1,50 м. Не съм сигурен какво се бе случило с рибата, но предполагам че не е умряла от естествена смърт! Що се отнася до главата и опашката, най-вероятно някой ги беше взел като трофей!
Колкото до мрежите, не е необходимо главата на рибата да се заклещи в окото на същата. Виждал съм 50 кг. сом хванат със срекме. Сещам се, че срекмето се беше оплело/закачило само за един шип (ако не се лъжа за гръбния), а цялата риба беше отвън.
Положението с тока по Дунав е плачевно и то не от вчера -
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=29434
Живот без страст не е живот а само съществуване...
dimitar konopov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 18:45
Местоположение: svilen grad

Мнение от dimitar konopov »

теэ токаджии эатях само смарт както те иэбиват така трябва да бьдат накаэани,,,,,, те иэбиват роколения напред эатова тябва да има големи промени и нови эакони эа теэи браконери,убийци
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

Предлагам да учредиме фонд за награди при предаване на бракониери. Мисля, че ще свърши работа...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

С бомбаджиите се справиха,като ги заведоха под раздел тероризъм.Двама-трима в затвора и сега мале СТРАХ.Какво пречи и тук да се измисли нещо подобно.За ток и мрежи 1-2г.затвор без обжалване и веднага.
Когато държавата не хае,трябва да стане по-голям проблем между нас за да се случи нещо.След снимката на Милен сънувах,че хващаме с Пацката(партньора ми) на место токаджиите.Но после съдят не само тях,а и нас.Те плащат глоби,ние влизаме в затвора за неправомерно използване на оръжие.......Ебати кошмара,но без оръжие как да ги задържим.С телефонни обаждания не става....видно е.
На Цонево дойдоха от Яра.Един ръб с две пички в джип.Провериха ни,а аз се зарадвах.Помолих ги да ги заведа при две мрежи и да проверим едни дето бяха хванали сом без въдици с електрически двигател.Всяка сутрин,около мястото където лагерувахме имаше изплували и умрели шарани(2-3кг.).Установихме,че шараните сами са излизали на брега и от метането по земята се намираха на 2-3м. в сушата(живи).
Тоя глупак ни отказа под предлог,че бързал и ако ние го направим да викнем някой от централата.Баси,скъсах се от псуване....теглих му и на него една.А Милен е сигурен,че са токаджии,защото освен това не спират да се хвалят.Имаме и други основания да мислим,че на Тича и Цонево върлуват такива групи.Но тази година няма да им се размине.Те може да са гяволи,но ние не сме тъпи за да знаем кой чука и какво поведение има при риболов.Тези акумулатори дето уж са за сонара не минават.Ще ги хванем.Само да проверим как имаме право да действаме.Тия ще ни накарат от нехайство в държавата да се изтрепем,но не може повече така.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

Лошото е това, че повечето токаджии са предимно милиционери. Знаят се, пазят се и това е.
Този тип бракониерство трябва да се третира като престъпление, а не като административно нарушение и трябва да се наказва със затвор, а не със смешни глоби.
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

добре бе хора,правят се подписки за какво ли не.да направим една за това!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Emo-83 написа:С бомбаджиите се справиха,като ги заведоха под раздел тероризъм.Двама-трима в затвора и сега мале СТРАХ.
Емо, за съжаление не си прав. И тази година намирах умрели риби на Искъра със спукани мехури. Имаме големи проблеми с токаджии, върлуват няколко банди, но от ток мехура не се пука.
Аз не мога да ловя риба !!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

stancom написа:
Emo-83 написа:С бомбаджиите се справиха,като ги заведоха под раздел тероризъм.Двама-трима в затвора и сега мале СТРАХ.
Емо, за съжаление не си прав. И тази година намирах умрели риби на Искъра със спукани мехури. Имаме големи проблеми с токаджии, върлуват няколко банди, но от ток мехура не се пука.
Имах предвид Дунава.....Там вече не смеят,защото заключиха доста хора.Освен това изведнъж нищо не става.Като арестуват и няколко на Искъра ще се кротнат и там.Само тоягата оправя.Това чувство за безнаказаност дето го придобихме последните години се оправя бързо при желание.Нещо ни се изчекна нацията.Гледам един и същи човек качен в различна кола.С едната се таи,като мишка.С другата ми се прави на наркобос.Ебати,ебати,ебати тъпотията......,ебати глупавите ценности придружени с комплексарщина.Всеки вътре в себе си,знае какво лайно е.Но не мога да разбера,защо трябва всички да го миришат.Като иска да го забележат да се метне от някой мост и да си отвори парашута 2м. преди земята.
Айде,че не ми се говори за идиоти.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

както написа един колега по горе,...шибаните токаджий в повечето случаи са ченгета........и една тежка саморазправа може да има трагични последствия за нас...............върлуват групи от всички по-големи градове по язовири и реки....посред бял ден без да се притесняват от никого......защото държавата ги пази...и някой плондер за един сом или 100-200лв ще ги покрие при всяка една ситуациа.....а ние ще си лаем и псуваме във форума,защото нощо не можем да направим :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :fish6:
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от piars »

Колеги като имате съмнения че са куки звънете на полициата разговорите се записват и нищо не могат да направат за да ги прикрият.
Преди години един полицай мрежар яде к*ра.Това го знам от човек от яра.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Темата,май взе да се отклонява в друга посока.Не бъдете категорични каква професия имат мрежарите или ловящите с ток.Защо,като хванат някой мрежар на който професията му е кондуктор в градския транспорт и не се тръби"вижте ги кондукторите какво правят",а когато някой служител на реда се издъни и всички скачат.Защо?Всичко си е индивидуално и опира до човека,а не какво бачка.Черни овце има на всякъде.Аз лично най много съм засичал мрежари които са пенсионери и безработни.
:arrow: Проблема е ,че нещата са извън контрол и продължават да се влошават,те тва е .
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Franko,прав си,Бате....но отчасти!Ченгетата са изпълнителната власт и облечени в нея голяма част от тях се смятат за недосегаеми и с пистолет на кръста в извънработно време заработват допълнително...като подчертавам не всички,а само накои.А иначе Вихрен е прав,почти във всяка бракониерска бригада има ченгета.Например в Ямбол една от бригадите си е от ченгета и редовно си тарашат водоемите особенно Кринчовица.Стига се дотам,че ходят и със служебни коли и ако има някой нощуващ там риболовец се опитват да го изгонят за да им е чист терена....и това си е редовна практика и публична тайна.
I'll be back.....for the next season
sjj
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 21:02
Местоположение: Свиленград

Мнение от sjj »

нов съм във форума ама да споделя и аз мнение, на яз Ивайловград преди 10г рибата трябваше да лети зада се придвижи толкова много мрежи имаше. Пускаха ги и ги вадеха по всяко време на денонощието 365 дни в годината. ИАРА горски и тн правеха псевдо акции които завършваха с няколко взети мрежи и акт срещу неизвестен извърши-тел. Та преди няколко години се засели един господин около язовира взе да зарибява антуража му каде сам каде с иара взеха да противодействат на браконерите. Едните с актове другите с по хард мерки но резултата е на лице няма мрежи а риба бол. може би това е начина за справяне с проблема.
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

pavel mangelov написа:Franko,прав си,Бате....но отчасти!Ченгетата са изпълнителната власт и облечени в нея голяма част от тях се смятат за недосегаеми и с пистолет на кръста в извънработно време заработват допълнително...като подчертавам не всички,а само накои.А иначе Вихрен е прав,почти във всяка бракониерска бригада има ченгета.Например в Ямбол една от бригадите си е от ченгета и редовно си тарашат водоемите особенно Кринчовица.Стига се дотам,че ходят и със служебни коли и ако има някой нощуващ там риболовец се опитват да го изгонят за да им е чист терена....и това си е редовна практика и публична тайна.
Точно така е.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”