Пантер Мартини в Пловдив ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Абе нали аз ти казах за него :) Можеше поне да почерпиш :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Владимир
Мнения: 10396
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Мнение от Владимир »

sandista написа:Абе нали аз ти казах за него :) Можеше поне да почерпиш :)
Е,освен с една виртуална чаша с бира.........Ако продължаваш да пращаш девойчета да ми носят воблерите,нема как да се видим и да почерпя :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Този пък недоволен! Сандо, прати в Сейлиюу някое девойче, да му предам аз твоите неща. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
SixKillerVR6
Мнения: 169
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 15:21
Местоположение: Kostenets/Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от SixKillerVR6 »

А все пак има ли ги някаде в пловдив или не?
zlatnia56
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 15:00
Местоположение: plovdiv

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от zlatnia56 »

Имам, но ги кътам. Изображение
Ние сме такива, каквито се измислим.http://picbg.net/u/19975/19221/522398.jpg" target="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от Мунчо »

Понеже са голямата ценност. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от Miro »

Аммм, чак сега виждам темата, та в Пловдив могат да се намерят в магазините:
"При Митко"- ул. "Данаил Николаев" 36- до кино Фламинго;
"Маверик"- бул. "България" 15
"Риболовна мания"- ул."Прогрес" 21;

Малко е рекламно, май!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от Бат Стан »

Miro написа:
Малко е рекламно, май!
Да бе, дай боже милиардер да станеш от блесните, сички ще ти се радваме, а аз - най-паче. Аз от моя скромен опит на ловене с въпросните примамки мога да отчета следните резултати:
1. Купувани и донесени от Америка и Канада, в това число и събирани от Пумата по храсти и дървета и изпратени в София - ловят отлично.
2. Доказан внос от Италия като на Миро и Цеци от Берковица - ловят много добре. Това са тези с картончетата и такива, които Цеци ми ги достави бе картончета, но с голяма доза уловистост.
Има обаче едни трети в насипно състояние, за които имам сериозни подозрения, че се правят в България. Те не ловят поне при мен толкова добре, колкото първите два вида.
Най-съвършената и ловяща блесна от този тип, с която съм ловил обаче, е правена от HRIMAR. Беше ми подарил тринки, които бяха въхът. Според мен главните технолози на Пантер Мартин и секви останали производители на ХД блесни (алоууу, Мепс, чувате ли мееее?) имат какво да научат от него най-вече при изработването на лопатката, която в неговата блесна се явява ключов елемент. За съжаление и трите блесни ги посях на дъното на различни български реки и нямам мостра за показване. Туйто.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от pi4a94 »

Не знам колко си скъсал,но аз имам една подарена от теб.От всякъде уникална и не е лошо да са в серийно производство.
Съгласен за Американските и Италианските пантерки:ЛОВЯТ!

Изображение


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от za4o75 »

Здравейте!Кой е най-големия номер на пантерките?Бях вземал до номер6,ма вчера видях и 9!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от bountyhunter1 »

и 12 и 15 и нагоре има зачо.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от sandista »

Както всички знаят последните дни риболова е доста труден.Дори риболов звучи доста пресилено .. При мен става въпрос за чоплене на рибки. Едната река почасово мени дебита си.Рибите са ледени,пълни с хайвер и доста капризни.
Именно в такива условия се отличават по-уловистите примамки. Асакури,Риджи,Понтони и други хубавци вадят риба след риба,докато други воблери ме разочароват.
Да,но при блесните доказалите се Моски и Мепс не успяват да ме зарадват.
Минавам на Пантер ... имам по 2-3 броя от на цецо,от Риболофен свят СФ (за качеството на тези няма дори да си правя труда да пиша) и американски.. Не знам на какво се дължи ама американките вадят риба след риба?? И как не осукват японски брейд 0.8 ? И как вече 2ра година не им пада боята ? Едната я чуках умишлено по каманите последните 2-3 дена - е НЕЩЕ да се обели.... ама е купена с нормална опаковка.. не в пликче или картонче...Хората като правят нещо у Хамериката гледат да не си пикаят на името за 1 доларес разлика в цената.
Да посея тези и ще взема от Миро няколко за тест ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от bountyhunter1 »

sandista написа:Както всички знаят последните дни риболова е доста труден.Дори риболов звучи доста пресилено .. При мен става въпрос за чоплене на рибки. Едната река почасово мени дебита си.Рибите са ледени,пълни с хайвер и доста капризни.
Именно в такива условия се отличават по-уловистите примамки. Асакури,Риджи,Понтони и други хубавци вадят риба след риба,докато други воблери ме разочароват.
Да,но при блесните доказалите се Моски и Мепс не успяват да ме зарадват.
Минавам на Пантер ... имам по 2-3 броя от на цецо,от Риболофен свят СФ (за качеството на тези няма дори да си правя труда да пиша) и американски.. Не знам на какво се дължи ама американките вадят риба след риба?? И как не осукват японски брейд 0.8 ? И как вече 2ра година не им пада боята ? Едната я чуках умишлено по каманите последните 2-3 дена - е НЕЩЕ да се обели.... ама е купена с нормална опаковка.. не в пликче или картонче...Хората като правят нещо у Хамериката гледат да не си пикаят на името за 1 доларес разлика в цената.
Да посея тези и ще взема от Миро няколко за тест ;)
санде ,относно качествата на хамериканските не се и съмнявам,че са по хубави.Те за тва са и по скъпи с около 2-3 лв.Аз лично бих си купил няколко броики за проба,ма на италянцките си ловя предоволно пъстървички,пък и Миро гледам е доволен от уловитоста на внасяните от него,а и не само той.
За клена не мога да коментирам,защото като е малка водата по Огоста и клена неще на воблерите,слагам една цикада от на Гичо(златни му ръце на тоя човек) и настъпва безмилостна сеч по бързейте.Един единствен път съм ловил на пантермартин клен и добре си кълвеше.Относно обелването им по камъняците мисля ,че е ясно.Слабичка им е боята по телцата,ма пък нали има лакове за нокти по парафюмериите.Аз съм си купил черен,червен и розов и си ги опреснявам,когато счета за необходимо.
За воблерите няма какво да говориме.Риджи-та,понтони,чъбита ловят доста,даже да не кажа прекалено много :wink: .Нещо асакурите ми се опъват,само 2-3 клена съм хванал до сега с тех,ма за сметкана това единия беше 2,100 гр на един дебел бързей на Огоста в долното течение.Скоро заприходих 4-5 камиона и мисля в неделя с Гичо да направим един кленярски риболов по Огоста да ги пробвам ,че ми омръзнаа тия пъстърви :wink:
А за усукването,не съм ловил с японски бреид,ма с американския нямам проблем с усуквания ,може би се дължи на вирбела и макарата,а може и на бреида.Не мога да коментирам преди да съм видел


п.п.И понеже казваш ,че доста си чукал американските по камъняци и не им се бели боята,а аз се сещам ,че ти бех обещал да те водя за пъстърви по нашия край.Ако искаш се обади(телефоните ми ги имаш) да се разберем и ще идеме да изпробваме уловитоста на хамериканските и издръжливоста им на удар по камъняците.Там няма боя която да издържи повече от един риболов.А за усукването,не съм ловил с японски бреид,ма с американския нямам проблем с усуквания ,може би се дължи на вирбела и макарата,а може и на бреида.Не мога да коментирам преди да съм видел

Поздрави цецо
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от sandista »

Просто ми стана интересно какво толкова им е по-различно на американските ? Та нали е едно листо и едно тяло ... Но е факт,че при мен вадят повече рибки в конкретния момент на тотална рибна пасивност. При активни гъсти риби е ясно- италянките си ловят повече от доволно.
Утре ще ти снимам блесна на 2 години..
Америнаксите брейдове си падат малко канапи :) Аз говоря за 8-нишкови премиум брейдове като wx 8 , Toray Sea Bass с реално сечение 0.16 например. Едва ли е от макарите - Aegis, Certate Custom, Pflueger Patriarch .. ?
Ама може и аз нещо да си въобразявам. Ще е интересно ако се изкажат и други колеги ползвали американките.

п.с. Разлика в цената почти нямаше ( зимата бяха по 3$) :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пантер Мартини в Пловдив ?

Мнение от bountyhunter1 »

sandista написа:Просто ми стана интересно какво толкова им е по-различно на американските ? Та нали е едно листо и едно тяло ... Но е факт,че при мен вадят повече рибки в конкретния момент на тотална рибна пасивност. При активни гъсти риби е ясно- италянките си ловят повече от доволно.
Утре ще ти снимам блесна на 2 години..
Америнаксите брейдове си падат малко канапи :) Аз говоря за 8-нишкови премиум брейдове като wx 8 , Toray Sea Bass с реално сечение 0.16 например. Едва ли е от макарите - Aegis, Certate Custom, Pflueger Patriarch .. ?
Ама може и аз нещо да си въобразявам. Ще е интересно ако се изкажат и други колеги ползвали американките.

п.с. Разлика в цената почти нямаше ( зимата бяха по 3$) :)
санде, и аз това се питам каква им е разликата ,като е едно листо и едно оловно тяло.Като листото се прави в Италия,НО явно има разлика.Аз дадох мнение ,че пъстърви ловя доволно.Върху клена с тези блесни нямам наблюдение.Ти имаш повече от мене и се доверявам на мнението ти.
За плетеняците посочени от теб немога да коментирам,защото не съм използвал нито един от тях.Аз си ползвам Fire line на Бъркли в размер 0.10.Доволен съм.Преди ползвах Кристал,но пролетта когато реших да си го сменя нямаше и си взех жълто на цвят(тва не пречи на рибата).Немога да кажа ,че Fire line-a е много добро ,но е достатъчно издръжливо.Ловя 2 години с него и го махам.Вярно пуска ресни от прекалената употреба по пъстървовите пенливи реки,но натоварването му е на 100%.Аз хвърлям по над 30 пъти в вир и го претърквам яко през камъняците.След всеки риболов махам по 1-2 метра от края и връзвам вирбел.
За макарите изброени от тебе не се и съмнявам ,че са добри.Аз съм със сертеит и също съм много доволен.Не е причината в макарата според мене,а явно вирбела не може да смогне на бързея.Поне аз така го виждам.Аз ползвам едни вирбели на Даива и мога да кажа ,че не бих ползвал други,дори да има по добри.


п.п.Понеже спомена за гъсти риби,ако знаеш сега какви места набарах по една река.Клена е повече от водата.Като видях ,че най спокоино се разкарват риби по и над кило направо се разтреперих.За съжаление бях по тоя край служебно и само им се любувах от един мост,но скоро мисля да ида да ги пробвам харесват ли японки :wink:

Поздрави
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”