Риболов на сом през ноща

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
atanas atanasov
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 11:44
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: Разград
получил Браво: 1 път

Мнение от atanas atanasov »

Чл. 35. (1) Забранява се стопанският и любителският риболов в обектите по чл. 3, ал. 1 със следните уреди, средства, принадлежности и приспособления:
1. взривни материали, отровни и упойващи вещества;
2. електрически ток и технически устройства и съоръжения за електроулов;
3. дънни тралиращи и драгиращи средства;
4. огнестрелно оръжие;
5. харпун;
6. (нова - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 1.01.2007 г.) кърмаци.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) Забраната по ал. 1, т. 5 не се отнася за любителски риболов във водите на Черно море. Условията и редът за извършване на любителски риболов с харпун се уреждат с наредбата по чл. 15, ал. 1 .
Това пише в закона.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

babydoctor написа:
Emo-83 написа:Каква е причината да НЕ съществува риболов от лодка....още се чудя. :roll:
Не се чуди, Емо - обясняваха го хората, да се скъсаш от смех. Грижа за Човека - злополуки ставали, имало удавени...Как не се изподавихме всички за тези 20 години? :roll: А за нощния обяснението беше, че не можело да се провежда контрол /все едно през деня го провеждат/ - това за въдичарите, за мрежарите срамежливо премълчават, все едно не съществуват... :twisted:
Контрол може и трябва да се осъществява през цялото денонощие! А този който е "изтърсил" горното официално становище, явно се е опитал да замаже простотията, сторена от чиновниците преди това!
А и още нещо, как като не може да се осъществява контрол, ИАРА са хванали колегите през ноща и дори са им съставили актове........
Живот без страст не е живот а само съществуване...
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Мрежарите са професионалисти :D :D :D
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

jylt написа:Мрежарите са професионалисти :D :D :D
Поне така казват. Гордеят се с това. И ти обясняват на дълго и на широко, защо се имат за професионалисти, без да ги питаш. Най- спокойните хора, които съм срещал. Или си имат здрав чадър, или приемат нещата за абсолютно нормални(непознавайки закона). Най-вероятно е третото- знаят много добре какво печелят и биха загубили, предвид крехките ни оправници и алтава наказателна система. Пък и се познават лично с меките китки от ИАРА и се поздравяват, докато си хвърлят мрежите. Тъжна гледка е. Мрежите са много голям бич за популациите в нашите водоеми и бракониерството трябва да бъде затрито от лицето на тази свещенна земя.
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Специално за Ивайловград-преди няколко години говорих с един овчар от сеноклас който е бил мрежар също.Чакала,мисля че му беше прякора.Та,човека се хвалеше с подвизите си,но не мисля че смяташе пак да пуска мрежи,защото от отсрещното селище има бяха взели страха.Мисля,че повето мрежари около този язовир са така.Е,имаше един миналата година,който си помисли че е велик,но представи си ИАРА го изловиха :)
Аватар
andrej_1111
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 19:19
Местоположение: ТРОЯН

Мнение от andrej_1111 »

Тук за момент се заговори за подписка. Аз съм новобранец във форума, но много ви се моля да организирате нещо :cry:
Относно мрежарите , нехванатите си работят за хората ,които трябва да ги ловят. Няма да ме убедите ,че някой си,ще си пуска мрежите през деня, а ИАРА
ще ми обясняват че няма кой да дойде в момента. :evil:
lihmus
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Окт 13, 2006 23:52

Мнение от lihmus »

Колеги и аз съм за подписка. Крайно време е да се направят промени на мухлясълия закон. Риболова през ноща трябва да бъде разрешен!
Аватар
petukingdom
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:23
Местоположение: Herne Bay UK скоро и на ТИЧА

Мнение от petukingdom »

тука на ТИЧА уж я почнахме ама....... :arrow: :arrow:
http://m.youtube.com/user/petukingdom" onclick="window.open(this.href);return false;
miro eood
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 11:43
Местоположение: Silistra

Мнение от miro eood »

Колеги и аз съм за разрешаване на нощният риболов .В Силистра също пишат актове по Дунав но интересното е че ги пишат само на въдичарите
Последно промяна от miro eood на Сря Апр 14, 2010 16:27, променено общо 2 пъти.
ribar4e82
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 9:54
Местоположение: sofiq

Мнение от ribar4e82 »

и аз съм против глупавата забрана, но от години нищо не се променя, добре че отпадна забрана за лодките.


i az sum protiv glupavata zabrana,no ot godini nishto ne se promenq,dobre 4e otpadna zabranata za lodkite.

Колега пише се само на кирилица! /kalinux/
Sfetliy
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 16:24

Мнение от Sfetliy »

Каква е глобата ако те хванат да ловиш през нощта? Търсих доста, но нищо по този въпрос не открих.
Katana
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 14:14
Местоположение: Г.Оряховица

Мнение от Katana »

Ами да вземем да пуснем една петиция из интернет. Все ще е по-добре от нищо. От тотото можеш да спечелиш само ако си пускаш фиш, ако стоиш и само мрънкаш файда йок.
Затова предлагам да обмислим един текст с предложение за отпадане на забраната за любителски риболов през нощта и да я адресираме до Народното събрание. И да си спретнем една петиция тук:

http://bgpetition.com/

А всеки от нас ще я разпространи където може. Наши братя има във всеки форум и съм убеден, че петицията ще бъде подкрепена.
Е, какво ще кажете? :roll:

П.П. Бих я пуснал и сам още сега, но текстът трябва да бъде добре формулиран. Затова смятам, че е по-разумно да го обсъдим повече хора, а самото пускане на петицията не е проблем.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Петицията трябва да включва минимум 1г. затвор за токаджиите + конфискация на имуществото използвано при престъплението.
Трябва да се включат и наказания и за мрежарите.
Не върви да се говори и пледира за разрешаване на нещо,което други го използват в същите часове за масово обезрибяване. :wink:
При 1-вите трима прибрани....всичко ще спре ненадейно и от раз....както стана с бомбаджиите. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Katana
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 14:14
Местоположение: Г.Оряховица

Мнение от Katana »

Ами добре би било ако има юристи из форума да я формулират да е юридически издържана и да я пускаме. Няма какво да се помайваме. :roll:
dimitar konopov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 18:45
Местоположение: svilen grad

Мнение от dimitar konopov »

колеги винаги е имало браконери но трябва вече дасе направи нещо и дасе спрат :?:
эа рибар ловец и катаджия лошо време няма
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”