I-ви кръг от Спининг лига 2010 "Brother на ваша страна

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Браво, страхотно сте си изкарали! Чакаме подробни репортажи :) Честито на призьорите!
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 125 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Е колко да са подробни репортажите, а и какво има толкоз да се пише за почти масово капо :D

Въпреки информацията от колегите, които вече бяха на място, за почти никаквата активност на рибите, всички тръгнахме с надеждата, че точно на нас ще ни провърви. За всеки случай преди тръгването отново погледнах прогнозите за атмосферното налягане - падаше. Лошо. Пристигнахме по тъмно и започнахме да се чудим кой кой е, та всички бяхме в униформи :D Състезанието започна и .... свърши. Изпробва се почти всяка примамка от кутиите, почти всеки, познат нам, монтаж. Ма не и не. Рибата просто не проявяваше никакъв интерес. Левака акостира на нашия бряг с лодка (лагеруват на отсрещния с Крилов) и сподели че и при влаченето е същата греда. Някои колеги все пак успяха да закачат по някоя рибка, но нищо общо със съзтезанието от миналата година. А и бреговете бяха страшно населени - палатки, кемпери, лодки, дънарки - не бях виждал такова чудо. Оприличих го на .... ми на платеното на Пънчака през уикенда, само дет нямаше катерушки за децата.

Те ви и няколко снимки от награждаването.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да вметна само за колегата alien6 - пич, нямаше да те оставим на гьола. Видях ти положенеието и сигнализирах Марто, който ги посръчка малко. Но и да не беше излезнал вариант, щяхме да те качим при нас - е, щяхме да пътуваме доста интимно ама квот доде. Ако зарежем човек на мероприятие - директно си късам всички видове нашивки и обявявам, че не сме клуб, а ... както и да е. Схванахте за кво иде реч.
Последно промяна от bendy на Нед Апр 11, 2010 20:00, променено общо 2 пъти.
Стари видри
Лукавия
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Добре започнахме сезона-масово 4-то място. :D :D :D
Радвам се че се видяхме с голяма част от Видрите ,а с някой от тях се и запознах чак сега. :oops: Та повозих се с лодката на Емо в компанията на победителят Дани и даже имах една рибка(около педя) горе в реката,но толкова бързо я релиизнах,че даже забравих да я снимам.Иначе хубавко състезание,но рибите нещо се скатаваха.Добре че поне 3 риби се хванаха ,че да има 3 раздадени купи. :lol:
Ето малко снимки от "другият бряг":
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Абе,кой е оня в колата отзад? :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Започна вече и сезон 2010, този път с подкрепата на японския гигант - производител на печатащи устройства Brother, чрез представителството за България.

Сутринта в Събота, в 6 беше още тъмно, но във видренския лагер течеше трескава подготовка за предстоящото състезание. Наистина информацията беше за много слаба активност, но всички се надявахме като миналата година да има повече уловени риби. Уви, водата беше много висока, студена и доста мътна. Предполагам това, заедно с атмосферните условия беше причината за неуспеха на повечето от участниците.

Когато се събрахме след състезанието, се оказа, че сме повече народ отколкото миналата година. Ето няколко образа, които успях да запечатам:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пролет е и е красиво.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ги и майсторите този път :lol:

Изображение

На връщане спряхме да хапнем и пийнем с екипажа.

Изображение

Всички снимки от състезанието може да видите в албума на нашия сайт.
Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

Мнение от Dimo_Rusev »

Абе,кой е оня в колата отзад?
Е как кой бе.......човека който най-много обича Русе. :lol: :lol: :lol: :lol:
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от emil petkov »

Ники пропуснал си най-колоритната търновска личност в нашия клуб:
Изображение
Признавам го за майстор на пороломките, но ако беше им сложил малко по-големи тройки, щях да съм с една риба напред.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
баш майстора
Мнения: 5843
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1805 пъти

Мнение от баш майстора »

нека да започна с едно уточнение
не знам колко човека се отчетоха с улов но бройте и мен
малко преди края на състезанието на залива до лагера (тоя с потопените дървета) на дълбочина около метър на воблер рапала ориджинал флоутър 6 см. златист на проводка с лееек туичинг ковнах... чифт бели долни мъжки гащи тип "слипче" :wink:
Изображение
ако някой си ги познае може да се свърже с мен за уточняване на мястото на което съм ги оставил с/у информация как са попаднали във въпросния залив
ето и няколко допълнителни гледни точки от състезанието
мъглата
Изображение
участниците
Изображение
победителите
Изображение
жертвите
Изображение
лагера на "великата армада"
Изображение
тук финализирахме капото
Изображение
въпреки логистичните недоразумения аз си изкарах чудесно
поздрави на всички!!! :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 125 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Хахах! Трябваше да направим купа за "колоритен" улов ! Гащете са добър такъв, но Баш Майсторе ........ губиш. Бат Стан извади .... превръзка, само дето никой не провери дали е с крилца :lol:
Стари видри
Лукавия
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Браво на видния представител на клуб "Абичи"!
Ники, пак си ни представил на ниво :D
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
БОНЧО
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 989 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

Малко снимки и от мен.
Изображение
Двама на преден и един на заден план...капо :)
Изображение
...още един...
Изображение
...и други..
Изображение
...суматоха...
Изображение
...и победителите...
Изображение
Благодаря на всички за страхотния ден.До нови срещи в Тетевен!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Честито на победителите!
Дани,отначало си мислех,че е случайно.По едно време подозирах,че си сключил сделка с Дявола :) и знаеш ли колко съм го викал из пущинаците да си продам душата :) Сега съм убеден,че си адски добър.Направо ме шашна :shock:
Поздрави и на колегата заел престижното второ място.
Павле,сестро,изобщо не съм имал съмнения,че ще си вътре :wink: Имах съмнения единствено за това,кой ще е по-напред,ти или Митака.
Обаче де е рибока бе приятелю :roll: Що го криеш :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Честито на победителите и на победените. ДОбре сте си изкарали. Дани, респект братко, фурия си...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Stront
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 14:05
Местоположение: Айтос
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Stront »

Leo написа: Поздрави и на колегата заел престижното второ място.
Привет и от мен.
Искам да благодаря на всички "Видри" за неповторимата атмосфера, която цареше въпреки масовите валати.
И за да не си остана анонимния колега, спечелил второто място ... казвам се Георги Колев на 36 години. От около година правя опити да се надлъгвам с рибките, чрез риболова на изкуствени примамки. Наблягам на силикона и риболова на бели рибки (тук искам да благодаря на Митко Тодоров от Силистра и Иван Стоянов от Бургас) с променлив успех.
Моля, абстрахирайте се от аватара ми :wink: в подкрепа на това твърдение ще си позволя да ви припомня подписа на колегата ZLAK:
ZLAK написа: " Рано или късно всеки рибар стига до спининга..."
Алберт Айнщайн
Поздрави и до нови срещи! :)
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Мнение от patter »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Това последното съм аз с улова, ама не се призна за класирането, защото не клъвна ами го изтърмъчих през гърба ...
Alber4i
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 17:06
Местоположение: Бургас
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от Alber4i »

Здравейте,благодаря за поздравленията.За мен състезанието се разви по следния начин.Когато разбрах,че може да се лови на отсрещния бряг, веднага се включих в едната лодка.Видя ми се по-природно и с почти никакви хора.В интерес на истината, не очаквах да имам успех , понеже нямам опит със силиконите.Искаше ми се да поразгледам .Тръгнах в обратна на другите посока и скоро се отзовах по средата на един горист залив съвсем сам.Беше много обрасло и местата бяха трудни.Започнах със силикони-никакъв ефект.Беше ми странно , че не кълве при положение ,че навсякъде играеше риба и имаше активност.Някой ми спомена,че имало редки кефали .Мястото беше подходящо и реших да пробвам на йо-дзури ел миноу 66.Още на второто хвърляне успоредно на брега закачих клон.Клонът се размърда и тръгна нанякъде. Оказа се бяла риба 40 см. ,която пуснах обратно.След още няколко хвърляния видях нещо с приятни размери да следва воблера.Хвана се на 3-4 метра пред мен.Почти не беше ми останало влакно за навиване.След това всичко приключи.Въпреки смяната на местата и примамките ,нямах повече кълванета.Сигурен съм ,че ако не беше ми хрумнало да пробвам на воблер, щях и аз да съм капо.Явно трябва повече да се експериментира, защото подходящата примамка за момента дава веднага резултат.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””