кошничка за фидер ?

Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Мнение от p_zarkov »

Бачо Илия написа:Според мен, този модел който търси колегата:

Изображение

си има конкретното предназначение и трудно може да бъде заменен с друг. Тази хранилка е конструирана за захранване с големи количества едри частици и максимално бързо- семена, пелети и т.н., които при едно долно утежнение няма как да се разтоварят през мрежата- царевица, грах, 6-8 мм. пелети... :idea: 8)
Да това е модела който ще ми свърши работа и такъв с цяло оловно дъно.
Днес говорих по тел. с колегата от Русе който изяви желание да ми направи каквото ми трябва и в понеделник ще се видим за да се разберем .
ИМА СВЕТЛИНКА В ТУНЕЛАААААА !!!!!!!!
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Отсега да ти кажа че тоя метод на риболов е доста "грубияснки", верно че при определени условия е смъртоносен, но тва да ловя в река така като се ловят попчета на на буната на Панорама ...заеби.
p_zarkov написа:....
Моят монтаж ще бъде без тези сигнализатори(ластици) . Мисля че щеката когато е сложена на гредата така че линията да е максимално изпъната , когато клъвне направо ще вади ластика и тогава засичаййййййй ( мисля ,че даже ще се е самозасекла) :wink: . Ако нещо не ми хареса може да сложа антена от тези ярките ( примерно жълта) сменяемите 4,5мм пластмасовите така че да опира във водата. А през ноща ще я сменям със светеща ампула !!!!
Абе монтажа е готов ама кошнички още намам :D !
Ползвай индикатора за кълване или поне започни направо с антена, ако оставиш нещата на самозасечка ще имаш бая гелета, освен ако не ловиш попчета де :lol:
...read between the lines...
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Днес се видяхме с колегата p_zarkov пообиколихме из практикер и мосю трикотаж и се оказа че само в практикер има мрежа която да става за Pole-It Feeders кошничка. Цената за метър е около 20лв.
Отидохме до едно квартална железария и открихме идеалната за кошнички мрежа. Колегата взе едно парче 1.20 на 50 и остана само аз да се направя на майстор.

Времето буря и дъжд - идеално за направи си сам, та слязох в работилницата и се заех проекти.

Получи се нещо такова

Изображение

Кошничката е с размери 35мм на 60мм - 36гр

Та след малко запояване и напаясване се получи ей тая чудесия

Изображение

Според мен единсвения кусур е височината на оловото може да се намали да не е толкова високо, понеже разполагам с лист олово, но е тънко и за да го докарам на грамаж го прегънах на 2 за да се получи 36 грама, но явно ще го прегъна на 3.

Другото което измайсторих е те тва чудо на научнотехническата мисъл- Blockend Pole Feeders/затворена хранилка за щека/
Ползвах едно шишенце от центрум витамини, разпробих го и на дъното сложох едно олово 40гр което е захванато за пластмасата с видия.

Изображение


Та така, ако някой има конструктивни критики, мнения, предложения, идей да ги сподели.

П.С Отделно ще пусна тема в направи си сам за направата на Pole-It Feeders кошничка и Pole Feeders кошнички.
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

BIG_BOY написа:Та така, ако някой има конструктивни критики, мнения, предложения, идей да ги сподели.
Ооо,само така кажи!
Ако е за критикии даване на акъл,ний сме насреща! :lol: :lol: :lol:

Начи,тва за оловото и сам си го усетил,че е много високо.
Трее се прегъне още веднъж.

Некси ми се струва че дупките на мрежата са мноо малки деба и че освобождаването на храната ше става твърде бавно.

За блок-енда,освен очевидното,което иска промяна (цвета) ми се чини че дупките требва да са повече и малко по-големи гачели.

Не знам,така ми се види просто от тея снимки,не претендирам да съм прав....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Корсе бате, като коментирахме с колегата каза че ще ги ползва основно на Дунав за микс от захранка, бели, пинки, жито, а като се отчете и силното течение на реката, мисля че ще има едно първоначално разтоварване на кошничката и впоследствие ще остане вътре в конишката консистенция, която ще се разняса от течението нормално, я няма да я отмива бързо и да я носи до Силистра :lol:
Ако ще се ползват на затворен водоем тогава да, прав си, наистина разтоварването ще е доста бавно, но мисля че проблема е решим като примерно на няколко места на кошничката се разшири диаметъра на квадратчетата.
Но минало свършено дет се вика, буля Пена са ожени, с тва разполагаме като матрял - тва ше ползвам за кошничкостроенето.

Относно височината на оловото - да отчетох го и утре ще го коригирам, все пак тва е протитип и ще претърпи модификации, въртят ми се няколко варианта, но утре ще видя кой ще е най удачен

Втория вариант е почти готов - Pole-It Feeders само че с дъно от олово, направих си матрицата за дъна и утре ще лея дъна пък и некой куршуми за дунавските риби ще лея че едно птиченце ми каза че били получили страхова невроза и са в прединфаркто състояние от тва кво им мисли Голямото Момче :lol:

Относно Blockend Pole Feeders тва също е протитип, просто имах под ръка тва шишенце и реших да го PIPM-на. Засега мисля варианти откъде да открия подобни шишенца, сетих се за пластмасите от корекомските яйца, но май малки ще дойдат
За дупките си прав, ще го надупча още малко с по голям диаметър свредло, за цвета най лесно ми се струва да го дам на комшийското лапе и един черен маркер за дискове, хем ще се забавлява лапето, хем цвета нема да е стресиращо бял :)
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

BIG_BOY написа:Засега мисля варианти откъде да открия подобни шишенца, сетих се за пластмасите от корекомските яйца, но май малки ще дойдат
За първия с мрежата си мисля че просто требва да се пробва,то ше си покаже,така мое само да седиме и да си приказваме.
Правете му тестове така,после ше се мисли ако се искат модификации.

За второто-веднага ти давам идея-шишенцата от разтворими аспирини,упсарини,витамини и прочее неща.
Сети ли се?
Ше стане перфектно!

Тука удряме с един куршум два заека,щото самите витамини ги ползваме като "детонатор" на захранката.
Номера с шумящите таблетки във фидер кошницата предполагам го знаеш...
Много ясно че нема да хабиме ценните таблетки за пиене,ми ше ги ползваме по предназначене-за в захранката...:lol: :lol:

Нема как да не стане...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

Coarseman написа: За второто-веднага ти давам идея-шишенцата от разтворими аспирини,упсарини,витамини и прочее неща.
Изображение

Стават :wink:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

koki написа:Стават :wink:
Нда...предполагах...

Дебела,жилава пластмаса,подходяща за секаква обработка,с подходящ размер при тва.

Нема как да не стане...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Дъ Грийт Уан за сетен път си прав :D
Засега ще ги правя така, а при полеви тест ако се разтоварват бавно, много лесно може да се среже някои хоризонтални телове и да станат с по голям диаметър.
Тия от упсарини и разтворими витамини са пирфектни, вместо да се озъртам и да зяпам ( о ) ( о ) отсега нататък само ще гледам кое става за кошнички :lol:

Не знам как е по вашия вилает, но по нашия не реагират на витамини

Чеки ся аз да те открехна на един пиниз, какъв мурафет имаме по наше село. Затапваме кошничката с захранка отдолу и слагаме половин чаена лъжичка сода за хляб, половин захар и половин лимонтозу а отгоре слагаме квот ни е кеф, пинки, минки, бели, царевица.... и пак затапваме
Кошничката пада на дъното и сложените неща реагират с водата и се получава еферасцентен ефект, демек шупва и царевиците и пинките се издигат нагоре на около 15-20см и пропадат бавно, а и кошницата се разтоварва по бързо и прави хуваво петно.
Този метод е много удачен освен с ефективното захранване а и с ефекта на веществата върху рибите, тоест, ако рибите имат язва, гастрити или киселини(въпросните се получават с преяждане на ван дер енде и фишмийл), тва страшно помага!

Метода е известен като т.нар арменска лимонада - в чаша вода се слага лъжичка захар, половин лимонтозу и малко сода, разбърква се и се пие докато шупти. Изпитано е и много помага за стомашни проблеми, един вид хоум мейд дупалакс ;)

Чудил ли си се че има дни дето квато и захранка да тестваме рибите не са активни, тва е причината да знайш имат стомашни проблеми.

Демек ако някой ги е прехранил и не реагират на захранката ни, облекчаваме стомашните им проблеми по гореописания метод и те наново почват да папат и прайм гол след гол, леко подсмивайки се подмустак на колегите дето се капотират наоколо ;)

Друг вариант е използването на дупалакс и разни разхлабителни(бисалакс, английска сол), но те не са позволени като съставка за захранка в ЕС!

Някой колеги бракониери слагат във захранката трибестан – рибите го пият дигат самолета, и сами скачат у живарника, що си мислите че рибите нямат нужда от простамол дуо???
А за трофейни шарани и амури как се ловят на виагра... не е истина!
Нали са стари дърти и вече таквоз не им става и като надушат виаграта.....
Само така може да селектираме трофейните от дребосъка, само едрите реагират на виаграта, щото имат нужда, а младите демек малките нямат такава необходомост и не ги привлича захранка с виагра ;)
Та за трофейни риби – виагра!
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

BIG_BOY написа:Затапваме кошничката с захранка отдолу и слагаме половин чаена лъжичка сода за хляб, половин захар и половин лимонтозу а отгоре слагаме квот ни е кеф, пинки, минки, бели, царевица.... и пак затапваме
После слагаме у фурната и печеме на умерен огън в продължение на 30 минути,вадиме и воала:бон апти... :lol: :lol: :lol:

Много сложно ми се види тва бе,освен ако не се ебаваш де... :lol:
То така 2/3 от риболова ше иде в кулинарни упражнения заеби...

Аз вече го споменах тва,ама да повтора-според мене има много сериозно рационално зърно в употребата на слабителни в захранката и съвсем сериозно сметам да експериментирам с нещо-английска сол ли ше е кво ше е не знам на водоеми с много шарани и със силно риболовно присъствие...

Ше видиме...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Coarseman написа: Много сложно ми се види тва бе,освен ако не се ебаваш де... :lol:
То така 2/3 от риболова ше иде в кулинарни упражнения заеби...
Корсе не те ебавам бате, пробвай у вас в една чаша с вода с захар лимонтозу и сода за хляб.
Тва го знам от баба ми лека и пръст - викаше му арменска лимонада, като имаше киселини си праеше тва нещо- доста шупти.
А до употребата му в риболова мисля че е приложимо и не е сложно, просто в някакво бурканче си праийм вкъши смес от захар сода и ломонтозу, затваряме го и го държим далеч от влага и на водоема си сипваме от бурканчето, ефекта е същия все едно си сложил разтворим витамин в кошничката.
Въпроса е кога да ползваме тоя метод.
Според мен може да се ползва при слаба активност на рибите, когато искаме да направим облак, когато рибата не е по дъното, при мътна вода или при първоначално захранване на фидер на далечна дистанция, когато не можем да захраним с топки и трябва бързо да направим началното хранително петно.
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Мнение от dundurma »

BIGBOY, много хубави коментари пишеш, екстра, екстра !
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

BIG_BOY написа:просто в някакво бурканче си праийм вкъши смес от захар сода и ломонтозу
Е за тва със сместта се сетих тутакси,ма нали знаеш ко стаа като накараш мързеливия да бачка-веднага се сеща за неква иновация... :lol:

За това кога точно да се ползва-трудно е да се каже така общо,требва да се експериментира.

Аз лично бих пробвал в тоя момент на сесията,когато рибата е разредила кълването,после и го е спрела,разбирай,там е,на дъното има петно,ама не ще да яде.

Е тогава включваме НИТРО-режима с некви такива чалъми... :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Coarseman написа: Номера с шумящите таблетки във фидер кошницата предполагам го знаеш...
Много ясно че нема да хабиме ценните таблетки за пиене,ми ше ги ползваме по предназначене-за в захранката...:lol: :lol:
..... на четвъртинкиии.... 8)
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

dundurma написа:BIGBOY, много хубави коментари пишеш, екстра, екстра !
Хахахаха, мерси колега, старайм са :)

Епа нема само Дъ Грийт Уан да пише култови постове :lol:
Така малко конкуренция, тъкмо Корсето ше се мотивира и амбицира и ше пише още по добри постове ;) Ше дигне левъл :P
Coarseman написа:Аз лично бих пробвал в тоя момент на сесията,когато рибата е разредила кълването,после и го е спрела,разбирай,там е,на дъното има петно,ама не ще да яде.

Е тогава включваме НИТРО-режима с некви такива чалъми... :D
Те тва Корсе е ключа за палатката, тва е тайната на светия граал ръйш ли, тва отличава обикновения риболовец от майстора риболовец. Повечето като напраят захранване и като надърпат 15 каракуди примерно и като се разреди кълването болшинството риболовци пак захранват обилно със същата захранка и продължават на същата стръв вместо да направят промяна.
Точно като вземат да се разреждат кълванетата тогава е момента да сменим подхода и тактиката, да вкараме някой мурафет, да я излъжем кат чейнчаджия румънец с некой пиниз и да и вкараме некой невъзможен на пръв поглед чалъм че да ошашавим рибата.
Та така с експерименти стават откритията, допреди 20 години кой тий чувал за конопи, дипове, пелети..
Не винаги обаче промяната е успешна, може и да се вложат нещата, но по добре да експериментираме отколкото да чакаме още някоя друга измъчена риба
Е има си и дни когато активноста на рибата е голяма и даже още кат си метнал плувката и докат забърках захранката и влизаш в серия, не мож да изпушиш една цигара.

Тва за разхлабителните е идейно и ми се върти и на мен нещо в главата...
Ама първо на платени гъолове ше е забрането, ти предстааш ли си да имаш гъол да гледаш 20 шарана по 10 кила, да ги тъпчеш секи ден с стероиди, бенаболи и да фърляш луда цифра за рибни протеини да качват кила, да са чудиш как от 10 да ги напрайш 12 кила и да доди некъв льохман и да ти нафърля английска сол в гъола, да ги фане разстройство шарковците и да свалят 2-3 кила - е те тоя ше му скачам на веждите на келеша :twisted:

Бай да уей те тая булка http://www.vbox7.com/play:ba619431
Преди да мине на пясък е била на ван дер хенде, обаче е получила запек и затва е минъла на пясък.
Начи ко си мисля аз: Отиваме на платен гъол дето сички хранят с ван дер шменде, земаме бисалаксче и една шепа ханглийска сол и мятаме с фидеро. Опраяме запека на шарковците, който се трасформира в сюргюн и тогава почва мачаа. Ама не Петко Каравелово Юнайтед- Манчестър Мездра, ами шампионска лига
Начи който и лекар да питаш за стомашно разстройство препоръчва препечен хляб и ориз.
И така ко прайми ний?
Е как ко?
Илиментарно Уатсон ;)
Викаме един тир за живарник а ние си земаме едно аспиринче за мускулната треска дето ша фанем с голямото дърпане на шарани и влизаме в матрицата. Та шараните са се разстроили треба ги застройме, демек нещо дет помага за разстройство - а какво по добро от сухар, кубети, солети ;)
И тогава става работата олимпияда - Ям Рибенсон - Швеция. трети кодидор по чехли ;)
Само че не трябва да се прекалява с разхлабителното че вместо Ям Рибенсон става работата Ам Бубенсон
Сфанахте ли играта :lol:

Та тва с разхабителното е идейно, щото нащи риби са запечени от царевици, жито, ама кво да се прави цялата ни работа е такава :(
Наскоро гледах един филм по Дискавъри за едно рибовъдно стопансво в Англия за шарани.
Е батенца е че културна работа, английска....
Имат си хорта цял екип рибовъди дето следят за Ph на водата, за температура, азотен цикъл...
Декоратори и аранжори дет гледат да му е естетичско и комфортно на Шарко, имат стайл хорта
Пък отделно имат толкоз лекари колкото няма и в Пирогов...
Диетолог - обясни човека, хранене, колко, кога, всеки ден различно меню, понеделник коноп с некви витамини, протеини и други щуротии, вторник царевичка, сряда жито, петък бял и торен, събота пелети...
Абе чак ти се приисква да си шаран у Англията
Имат си гастроентеролог - обясни човека, хранене, вадят произволен шаран, правят му гастроентероскопия, ако е запечен правят клизма, променят състава на храната с растителна, ако е много бърз метаболизма повече червей и тестяна храна, абе изискана работа ви говоря
Имат си психолог, и той обясни както си требе, стреса как влияе, за депресията при шарана, нервните разстройства и сезоните.
Ако щете вярвайте но дори и сексолог си имат английските шарани :shock:
Обясни си човечеца,размножителен период, нагони, либидо на шарана, селектиране на расовите шарани. Интересното е че не само пролетта шарана е сексуално активен, през пролетта той запложда, но през другото време каза човека шарана също води редовен полов живот. Обясни как поради нередовен и неразнообразен полов живот
шарана става нервен, агресивен и често тва води до хронични депресии и меланхолия, затова всяка седмица им карат млади каракудки да може шарана да олабва жилата редовно и всяка седмица с различна мацка...
Кеффффф
Обаче глобалното изпедерастяване( не беше ли затопляне :roll: ) не е подминало и англиските шарани(Не знам кво имат против някой хора срещу педалите - ми по малко конкуренциоя и повече фрий мацки :lol: )
Та наблюдават шараните и ако некой вземе много да плува влево и да заглежда другите шарани кат Евгени Минчев абитюрентче си го отделят в отделни сектори.
Та такива ми ти работи с Английските шарани....

П.С Бахти музата дет ма налегна таз вечер :lol:
Ша ма прощават модераторите че му оспамихме темата на zarkov че тя стана нит за направи си сам нито за Офф
Важното е че получих просветление за кошничките и утре ше постна снимки кво съм направил и как ;)
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”