OT KOE VLAKNO STE NAI DOVOLNI?

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Ti na horskite prikazki nedei da viarvash :wink: V tazi kofichka stoit aromatizatorite i stravta, ama drugite oshte ne znaiat :P
p4elata_brumze
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 14:43
Местоположение: София, Лозенец

Мнение от p4elata_brumze »

Az polzvam 0.24 Shimano Antares Silkshock. Malko skupi4ko e ama za sega se dugi pove4e ot perfectno. :lol:
България на 3 морета!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е я и аз да си кажа.Сменям влакно на всеки сезон независимо какво му е състоянието.Това е максимума за мен.В началото тук ползвах YO-ZURI хибрид,но има голяма памет и е cкапичко.Сега на всичко имам АНДЕ-не е невъзможна цена както P-LINE,няма почти никаква памет,1000 метра са 24$,не се разряга много,държи на възел.
Това не съм го нацелил ей така на късмет,а се наложи да питам кой ли не и 80% ползваха това влакно.
От него имам 5,7,10,15,20 и 30 килогръмови влакна и сам еднакво доволен от всички.

Ето някои неща за влакното:

http://www.andemonofilament.com/

Не се стряскаите от това което пишат-влакното си е на цената на всяко нормално влакно и съвсем семпла опаковка.
Аз тук сам със сравнително скромеn опит,но имаше анкета в 3 от форумите тук и резултатите бяха sashtite-60-80 % от риболовците ползващи моно са се спрели на това влакно.
Go BIG or Go Home!
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Ei Asene, nedei da pokazvash takiva fluorescenti s goliamo sechenie, che shte se razreva :( Tuk i na diado Koleda da si porachash pak trudno idvat.

Samo kato se setia kak dobre shte mi doide 1000 metra 12lb na vsichkite makari.....mechtiiiiiiiiiiiii :wink:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Имах въпрос на ЛС какво влакно е добро,а после прочетох и въпроса тук,та реших да си кажа и аз.Това влакно го има навсякъде и цената му е еднаква по магазините.Като почнеш от Кабела и се стигне до Wаллмарт можеш да го намериш на е тия цени.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... stid=38539

За 24 $ купувам 1000 метра 25 или 30 килограмово,но слабите им влакна са направо без пари.За около 7-8 $ пълня и моята и на брат ми макарата.Ползваме само чисто,никакви розови,зелени,сини....Тук на някои от лодките за риболов разрешават да ловиш само с чисто и поради тая причина друго нямам.Познай колко километра е това на долната снимка и колко макари пълниш с 24 %.Аз няма повече да дразня ами ще видиш другата тема за доставката от САЩ която ще ви пусна.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... ite=srchdx
Go BIG or Go Home!
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

Stif1 написа:RTM?????????????
Тука в Габрово като си взема от това влакно и цялооооо лято си връзвам на него люти пиперки!!!
Тука специално е голям боклук!!!
Зависи - преди време беше на кръгли черни макари , с черна лепенка и големи букви RTM - това беше супер влакно :wink: . След това почнаха да го продават на елипсовидни макари , скосени от двете страни - от това влакно някои размери са добри , някои - пълен т...к и то не поредни , а разбъркано .Например 0.30 е боклук , а 0.35 е с отлични качества / бях ги купил заедно от едно място / .От тънките 0.12 е добро , а 0.14 не струва . Разбира се това сравнение е относително , защото може просто да съм попаднал на лоша партида :wink:
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
HristoCarp
Вносител
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 18:31
Местоположение: София

Мнение от HristoCarp »

Abe POL horata se snimat s uloveni golemi ribi a ti s duneri :lol: :lol: :lol: 6te me skusa6 :lol: :lol: :lol:
Какво чакаш??? Отивай за риба...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ми аз съм навит,дай само клона и го мятам.
Пол да знаеш,че си много прав.Много пъти като влача ми се е случвало подобно нещо.Тъмница,никoй наоколо,големи силикони се мандахерцат зад лодката,кликара на макарата е махнат и закачаш нещо.Е закачал сам и то неведнъж,но дакато се усетя и сам минал 300 + метра и нямам много време за маневра.Най-лесно и бързо е да затегна аванса и да стискам палци.После се почват едни маневри,набирания,дърпане.Какви ли не чудесии сам закачал със значителна скорост и засега скъсано влакно нямам.
Рибата можеш да я бориш,дървено пале като ти клъвне е съвсем различно.
Малко допълнение-за влачене основното влакно ни е 30 кила тест. :wink:
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

То не е много за разправяне, ама както и да е... Една пролет сме на Дунава близо до Белене за шарани, в едно шибано време. Ту валеше, ту спираше. И не кълвеше, разбира се. По едно време ме налегна скуката и от самосебе си стигнах до извода, че трябва да разнообразя малко ситуацията. Както се случва често, човек като няма кво да прави, измисля глупости. :oops: Извадих от водата най-дебелата пръчка, с якия Корморан и навито влакно 0.60 - от некадърната марка Алба Стар беше, ама имайки предвид дебелината, хич не беше слабо. :wink: И тъй, почнах да зяпам какво влачи водата... Понеже беше пролет и нивото се беше вдигнало, реката носеше какви ли не боклуци, даже от време на време преминаваше величествено по някой сочен примамлив тополов дънер. Един такъв, с обиколка като на Пол талията /предполагам де :D / и тегло гонещо стотина кила, го издебнах и успях да го преметна с монтажа, на около трийсетина метра навътре, след което зверски го засякох. Ми имате ли си идея тоя чукан колко вода е попил по време на воаяжа си, а и каква тяга му придава течението? :shock: Без грам аванс, не успя да ми скъса, :mrgreen: обаче ако не се бях опрял в едно дърво на брега, щеше без малко да ме вкара във водата. Въртях, дърпах, суках, ама не можах да го задържа особено. Накрая куката се изправи, а чуканчето отплува...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Е сега да ви кажа една случка , подобна на историята на Майстор Саки :
Едно наше момче музикантче си свири в Швеция и изкарва по някоя друга пара. Човечето хал-хабер си няма от риболов. Да ама при честите си разходки край езерото , забелязва че хората вадят страшни пъстърви. То не е някакво диво езеро , а до сами града - около него хора , продавачи на хот дог , дечурлига с балони... Във водата не е по-спокойно - водни колелета с безумно влюбени шведски младежи и корабчета разкарващи безпричинно щастливи пенсионери . И въпреки цялата тая олелия местните спинингисти вадят добри риби.
До тук добре-е-е-е.
Нашия човек решава че риболова е фасулска работа - засилен влиза в първия рибарски магазин и с портфейла напред и се хвърля на най - скъпото. То би трябвало да хване най-много риба... - яка корда от порядъка на 0.45 , голяма клатушка на Абу Гарсия , съответните прът и една здрава макара Шимано с две години гаранция.
Със стра-а-а-ашен бяг се изнася към езерото готов да излови всичко що плува. Започва да мята тежката клатушка и като всеки начинаещ с всяко ново хвърляне се опиянява от кастинга си. Естествено не хваща, докато в един момент не следва стра-а-а-а-а-шен удар. Пръта е сгънат на ер малък. Аванса - пищи та се не трае. Радостта от първия момент стихва и ентусиазма съвсем се изпарява когато нашето момче разбира че е закачило не друго , а малко корабче за разходки със съответната му там пасажерска маса.
И тука следва повратния момент:
Виждайки че аванса бясно се развива , човека взима единственото правилно за всеки дилетант решение - а то е ...................затягане аванса до край и опъване с всичка сила в обратна посока. Не знам какво е искал да направи в този момент. Може би ... да изтегли корабчето на брега ...?
И понеже влакното си е здравичко и не се къса - все някой детайл трябва да поддаде. В случая това е макарата - скобата се изкривявя и отхвърча , изскачат някакви пружинки и сума ти дребни черкалъци.
:shock: Музикантчето е потресено - все пак Шиманото е с две години гаранция !!!
Подсмърчайки отива в магазина да направи рекламация и да си вземе паричките. Хората го гледат с безумни погледи:
- Извинете господине но как стана това?
- Е ми ....както си ловях риба-а-а-а.
- Е от двайсет години съм в тоя бранш , ама такова нещо виждам за пръв път.
Викнали представител на Шимано - човека не могъл да си представи що за риба е било това. Нашето момче обаче хленчи и си иска парите. Най - накрая му ги върнали , защото ....както знаете - макарата е с две години гаранция. Тук историята свършва.
Поуките :
Не слагайте много здраво влакно - не винаги помага :lol:
Не хвърляйте по всичко що се движи.
И-и-и-и-и не разчитайте че ще ви върнат парите при подобно развитие на нещата - все пак не сме в Швеция.
А-а-а-айде чао и ...УМНАТА :!:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Майсторе я кажи каква беше куката та така те подведе с това дънерче.Аз ползвам е тия с размер 10/0 или 11/0 и нямам проблем поне сасега.

http://charkbait.com/cs/images/accessor ... G_0746.JPG


ЗЛАК тоя твоя приятел е нямал опит много,но поне късмет е извадил.Аз като казах,че затягам аванса имах в предвид,че съм го пробвал и докрай затегнат повече от 14-15 килограма не ми затяга.Много пъти при буря от дъното се късат ГОЛЕМИ парчета водорасли,но с достатъчно здрава артилерия НЯКОИ от тях могат да се влачат след лодката.Въдицата си стои в стойката и не я пипам въобще-НЯМА СМИСЪЛ и единственото нещо са спасение на пискюла е затягане на аванса.В повечето пати вечер карам сам и размера на лодката не ми позволява бързи маневри,а и в много случаи сам вътре и си играя с разни джиjявки та няма и как да чуя кликари.Като изляза и видя,че 70-80% от макарата е празна ЗАТЯГАМ до дупка и скачам на ушите на автопилота.
Прав си - не сме в Шvеция,но ако строша нещо сам СИГУРЕН,че с кеф ще ми го сменят,а и подарък ще ми дадат.Виж не съм пробвал малко шимано,но няма и да пробвам.Имам едни ОКУМИ дето сасега държат,но само да им хвръкнат шпулите и ще пусна снимки да строшени макари.Макарите за влачене са ПЕНН 114 HLW.

http://store.tackletogo.com/specsen11.html

Няма трошене до този момент,но аз продължавам да опитвам.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Еее, моите куки са "малки" - 1-ви номер, като за шаран. :wink: Едни японски, обли, уж доста дебели ама не издържаха на напора.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

:wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Майсторе, ЗЛАК, историйките ви са преснимани и метнати там, където им е мястото.

Не се стърпях.
jonik
Търговец
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 7:54
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от jonik »

НЕЩО ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА BYRON APOLO ВИДЯХ ГО В SERT И Е НА ДОБРА ЦЕНА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”