III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от Димитър Тодоров »

Павле,поздравления за капиталната риба - ти я заслужаваш,защото упоритите
печелят! :D :wink:

Поздрави за всички Видри и приятели! :D :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от quietriot »

[quote="quietriot"]малко снимки с коментар:
Изображение
Изображение

никой ли не вижда щатското ноу хау? :mrgreen:
мухарка със спининг макара , плувка и два силикона.
Любак бате скри ми топчето дълго ще го мисля това :wink:
Топчо
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 19:35
Риболов: Game fishing, Catch & Release
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от Топчо »

Получи се страхотно мероприятие. Имах удоволствието да се запозная с част от Видрите, за които бях чел само по темите, но се оказаха много точни пичове :) :) :) . Когато рибата-победител удари, имах късмета да съм точно до господин Павлов. Бях по-въодушевен дори и от него, все едно аз вадих този трофей. Поздравления на всички с улов и най-вече на победителите. Дано някой ден пътищата ни отново се съберат!
Спининг Клуб "Марица"
Аватар
БОНЧО
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 989 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от БОНЧО »

Поздравления на победителите и особено на Павката за тулупа,който хвана.Аз лично за първи път в живота си виждам такъв распер на живо.Надявам се някой слънчев ден да хвана :) .Иначе ми беше много драго,че се видяхме отново с доста колеги от клуба.Благодарско на Маранцика за приятната компания по дългия път.Малко снимки от днешното състезание....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави и до нови срещи!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от MapuaH »

Мале каква свинчуга е хванал Павката !!! :shock: :shock: :shock:

Евала Павка !!! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от alien6 »

Смятам,че се получи добро състезание.Поздравления за Сестрата,наистина забележителна риба.Поздравления и за всички,които хванаха,струва ми се не беше лесен риболова тоя ден,както и за всички,които участваха в това мероприятие,радвам се,че се видяхме.
Лично за себе си съм доволен,тъй като хванах първия си распер,който пък ми донесе и купа.Доволен съм,че успях да реанимирам рибата,след като 10 мин. я държах на ръце срещу течението докато се съвземе и отплува сама.Искам отново да благодаря на Ники Jazzmena,че ми помогна при изваждането на рибата,както и че бяхме заедно през повечето време в реката,някак си се чувствах по-сигурен така :).Очаквам отново да се видим.
King for a day,fool for a lifetime
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от HAPPY FINE »

Поздравления за призьорите.
БРАВО на Павел.
Свидетел съм на изваждането на рибата. Извадена е без чужда помощ и намеса. Бях на разстояние от сто метра, затичах се да помагам с щипка, но на пет метра пред мен Сестрата победоносно вдигна ръце. В едната държеше 80 см. распер. Какъв упорит човек. Браво, браво Павле.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от sestrata »

Русенската ядка - Росен Велев, Павел Пантев - Шаман, Любака и аз потеглихме в 3:00 през нощта. Подранихме малко, но пък успяхме да огледаме обстановката. Времето - тихо и слънчево, Марица беше в летен режим със среднониско ниво и бистрота. В близост до брега щъкаха дребни кленчета, а под моста няколко пъти подгони хищник. Докато настройваше такъма, Шамана успя да улови кефал с цикада. Това бе и причината още със старта да се ориентирам в тази посока.
След половин час упорство без резултат, започнах да слизам по течението, като сменях големината, цвета на примамките и техниките на водене. Скоро улових мерен кефал с двуграмово жълто кренкче на задържане в струята близо до брега. В този момент се обади Любака и разбрах, че надолу има извадени едър распер и кленове. Стана ми ясно, че ултралайтови примамки успех няма да постигна. Започнах да облавям с по-сериозни блесни, цикади и воблери, но преди мен вече бяха минали доста колеги, видимо по утъпканите подстъпи към брега.
В началото на голям чакълест разлив се разговорихме с Митко Пеев, който беше уловил страхотен килограмов кефал. Мястото беше перспективно, с издадена плитчина в горния край създаваща обратно течение и последващи дълбочини. Сондирах с тежък джиг грунта, беше чист и реших да търся рибата близо до дъното. Най подходящ за целта беше 10 гр / 50-мм кренк със стабилна игра в течение и газене около двата метра. Лових с UL въдица за стийлхед 2.90 м, 2-10 гр, 18-либрово 8-жилно влакно със сечение 0.20 мм и макара 3000 с голяма шпула, което ми позволяваше да замятам с лекота 50 м с този воблер.
Около 11 ч, над моята позиция подгони едра риба. Подадох близо до точката без резултат и я потърсих с "ветрило" по часовника. На "1:30" в силната струя и дистанция около 35 м удари. Въдицата за миг се сгъна и пое атаката без да се развие аванс. В следващите минути рибата се мъчеше с неистови пориви да се обърне, показа плавник над водата, но успях да я задържа на място. Изтеглянето срещу течението на толкова тежък и силен распер беше рисково, затова охлабих леко аванса и се придвижих до "траверс". Започнах постепенно да го изтеглям, в плиткото до брега имаше последни опити да се освободи и накрая успях да го взема с ръка.
Чудесен трофеен распер, 80 см/5.360 кг

Изображение

Успешната примамка

Изображение

Поздрави на всички Приятели и до среща в IV кръг!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от overkill »

Ехааа ...поздравления за прекрасната риба :)

И кленовете на другите яко кефят ,станало е чудесно съзтезание :D
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от Веско »

Браво Павка, страхотна риба 8) 8) 8)
И благодарско за разказа :D :D :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от Godfather »

Поздрави на всички!!
Павка, екстра си го ковнал рибока.
Гледам зад теб багер е копал скоро-защо не метна и там, можеше и изнеанда да се получи мустаката :wink:
Поздрави!!!

п.п. Аз бачках :evil: иначе щях да дойда да се видим с удоволствие!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от ato »

много им разбираш Павка, браво за трофея и за първото място
наслука на всички колеги
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от maranzika »

Първо-поздравления за всички участници в това "топло" състезание.И най-вече за Сестрата-ЕВАЛА ПАВКА.Страхотна риба.Заслужава си майстора. :wink:
Иначе аз съм доволен че отново не съм капо :lol: ,хванах 2 рибки,от които едната не е маломерна. :D След това ме напече много слънцето и се скрих под моста на сянка да наблюдавам три къпещи се циганета. :lol: :lol: :lol: Видях няколко добри риби да се обръщат в средата на реката,но въпреки многобройните ми опити да ги провокирам за атака,така и не успях.Радвам се че отново се видяхме с приятели и че се запознах с нови колеги.И най-вече с Любака.
До нови срещи.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
solomon
Мнения: 345
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:02
Местоположение: Пловдив

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от solomon »

Здравейте и от мен!

Поздравления за Sestrata за уникалния распер! Чак ме е яд, че не успях да остана за награждаването, за да видя на живо такава риба.

Клена, който хванах ме изтреля на престижното за мен 4-то място! Това е огромен успех за новобранец в спининга като мен, особено като се има предвид каква беше конкуренцията.

Благодаря на Любака, че ми помогна с ваденето на клена и на всички за безплатните уроци, които получих.

Изображение

ето го и красавеца!
Удари на екогиър. В доста силно течение. Задържах и отпусках малко линията. Атаката беше безпелационна.

П.С. Любак, моля те прати ми снимките, които направи...
А... Светльо Президьон альоо альооо....А... Светльо Президьон альоо альооо....
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: III кръг 2011 г. Спининг лига БРАДЪР

Мнение от patter »

Този уикенд ми беше поредния робиловн маратон (ама само като километри).

След старта на състезанието тръгнах нагоре по течението. Пробвах няколко места, но без успех. Както всеки знае перспективните места бяха на отсрещния бряг. След като си повървях се появиха интересни места и на нашия бряг, но бяха недостъпни. На първото по-достъпно място видях Г-н П. Иванов и реших да се поспра на сянка при него и да помятам малко и аз.

По средата на реката имаше малко островче с една върба над водата, преди върбата имаше някакви коренища а след нея спокойно място и една коса. Започнах да замярам върбата и на второ или трето подаване някой се опита да ми сгъне пръчката. Този някой се оказа 30см клен. Ей това Маришките кленове големи дзверове (и куките оунъ много остри). Докато се мъчих да го откача едното жило на тройката се оказа в дланта ми. Викнах Павката да помага с клещите, но после се престраших и си направих операцията сам. Очудващо не боля чак толкова. Хващането на мерната видра се оказа лоша поличба. След още няколко подавания извадих подобен клен, но докато се каних внимателно да го откача и той скокна в реката.

Лових на полу-ветрило. Замах и цоп отсреща в тихото на островчето, малко изтичане и обирах, за да не ми слиза примамката много надолу и да ловя рибките на съседа. При едно такова изтичане леко задържах примамката в силното течение, малко по отпуснах и след олекване последва сериозен удар на около два метра от краката ми. Първото, което видях беше огромна уста, след което се показа и останалото. В първия момент реших, че е распер, но се оказа клен. Изтеглих го на брега затиснах го с лявата ръка и посегнах с дясната да го откача (споменах ли, че не си носих кохера ? ). В момента, в който усетих трийките до ръката ми вдигнах и двете ръце ... страх лозе пази ... и кленът величествено се изхлузи в реката. Според окомера беше 40+ около килограм добер охранен дебелак.

Павката тръгна нагоре а аз останах да упорствам на същото място. Слънцето се позъвартя и бях на сянка. Оставих елека на земята и си тренирах кастинг с пробване на новите играчки. Успях да хвана още един 30см клен, но вече ми беше попреминало убождането и не успях да го изтърва :-)

Успях да си предам късмета и на Павката, за жалост само лошата му част. И той изтърва(л) добра риба с тройка в ръката.

Маришкото приключение завърши. Видях се с приятели, обзаведох се с нова пръчка, изтествах си играчките ... какво ми трябва повече ?

Поздрави за победителя за рибката и майсторлъка да я изкара с тази пръчка !
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””