Монтаж DACRON

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Popeye »

в Polefishingmagazine, нали ?Бах го ф лъжливата кучка нищо , че ми е идол :D !
VIP sux !!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от hypperion »

Popeye написа:в Polefishingmagazine, нали ?
Баш там :)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от maver13 »

desso написа:Ясно!
Благодаря ви! Ще се пробва, защото тракането на пластмасовия конектор понякога е доста изнервящо :D
И друго да попитам: имаше преди време тема за ползването на плетено влакно, вместо бънг - на мястото на бънга, в края на ластика се вързва плетено влакно, което се залепва от външната страна на топсета. По този начин се олекотява топсета, а оттам се подобрява баланса (поне това е логиката, не че съм се убедил лично). Та питането е следното: има ли опасност плетеното влакно да повреди топсета, да го разцепи примерно или са излишни тия опасения?
Аз на всички топове съм така и немам грижи. До колкото знам щеката ти е Гарболино така че не се коси :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от grubi »

Ясно!
Благодаря ви! Ще се пробва, защото тракането на пластмасовия конектор понякога е доста изнервящо
И друго да попитам: имаше преди време тема за ползването на плетено влакно, вместо бънг - на мястото на бънга, в края на ластика се вързва плетено влакно, което се залепва от външната страна на топсета. По този начин се олекотява топсета, а оттам се подобрява баланса (поне това е логиката, не че съм се убедил лично). Та питането е следното: има ли опасност плетеното влакно да повреди топсета, да го разцепи примерно или са излишни тия опасения?


Аз на всички топове съм така и немам грижи. До колкото знам щеката ти е Гарболино така че не се коси

И аз мога да потвърдя че е безопасно, против бънговете съм, ползвам посочения метод и грижи не съм имал.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Reptile »

maver13 написа: ...
Аз на всички топове съм така и немам грижи. До колкото знам щеката ти е Гарболино така че не се коси :wink: :wink:
Ама е така само за щеки G*******, защото са с луфотве по снадките и имат нужда от уплътняване. Нормалните щеки биха се заклинили или счупили от подобна инвазия! :lol: :lol: :lol:
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от maver13 »

Reptile написа:
maver13 написа: ...
Аз на всички топове съм така и немам грижи. До колкото знам щеката ти е Гарболино така че не се коси :wink: :wink:
Ама е така само за щеки G*******, защото са с луфотве по снадките и имат нужда от уплътняване. Нормалните щеки биха се заклинили или счупили от подобна инвазия! :lol: :lol: :lol:
Нема такова нещо. Същото важи и за Maver 381. За справки - Пешо лимонадата :lol: :lol:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Коце »

Няма никаква естетика да си лепнеш лепенка на лъскавата щека!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Reptile »

maver13 написа: ...
Нема такова нещо. Същото важи и за Maver 381. За справки - Пешо лимонадата :lol: :lol:
Сега сериозно, сприам да спамя, че Коцето ще омете пода с моите постове!
Трябва на яве да видя , точно к'во, що, как е реализирано, че и аз съм вдигнал мерника на бънговете
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от hypperion »

..и аз съм вдигнал мерника на бънговете
..а бе не се хабете ползвайте си пулъри бре :lol: ..само дето се отдалечваме от темата ама...
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Георги Кръстев »

То хубаво, ама като искаме да превържем ластика щот е хабен при конектора ...? На втоия път и трябва да сменяме ластъчката!
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Reptile »

Георги Кръстев написа:То хубаво, ама като искаме да превържем ластика щот е хабен при конектора ...? На втоия път и трябва да сменяме ластъчката!
...а тя скъпа, та скъпа!
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от grubi »

За целта си оставяме малко по-дълго парчето плетеняк в долния край на ластика и си отпускаме от там :wink: .А след третото или четвъртото превързване на конектора така или иначе ластика е за смяна :idea:
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от maver13 »

grubi написа:За целта си оставяме малко по-дълго парчето плетеняк в долния край на ластика и си отпускаме от там :wink: .А след третото или четвъртото превързване на конектора така или иначе ластика е за смяна :idea:
Мерси колега!! Спести ми 3 реда писане :lol: :lol:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Монтаж DACRON

Мнение от Георги Кръстев »

Е да но регулирането на ластика става много по-трудно, отлеееепяш и какво беще там :lol: :lol: . Аз съм с бънгове и конци, дърпам конеца, вадя бънга и си регулирам латъчката. Някак по-практично ми е ;)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтаж DACRON

Мнение от maver13 »

Георги Кръстев написа:Е да но регулирането на ластика става много по-трудно, отлеееепяш и какво беще там :lol: :lol: . Аз съм с бънгове и конци, дърпам конеца, вадя бънга и си регулирам латъчката. Някак по-практично ми е ;)
Да де, и ние така. Само дето нищо не отлепям и не вадя, просто издърпвам или отхлабвам конеца. Конеца в нашия случай не е залепен статично, Жоре. Капиш?
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”