Риболов във водорасли

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Plat1ka »

A колко точно малки са тия прозорчета. Че аз като ловях линове съвсем спокойно си ги целех дупки с големина на чинийка за кафе и разтояние 15-тина метра. При мен обаче имаше само воднли лилий или нещо подоно на тях но водораслите бяха само на повърхността. Уцелиш ли дупка надолу метър и малко дълбочина си е чисто.

Системата е зимах си една тумбеста малка плувка примерно 1.5г. до 2г. Утрежняваш я с най-малките дропери който можеш да намериш. Аз правя верижки от 10-тина мини дропера за плувка 1,5г. Правиш си къс повод примерно максимум 15-20 санта. Ако ще ловиш на царевица работата е фасулска. Забиваш хубаво куката в царевицата и нацелваш приблизително дупката. След това с подскоци леко донагласяне вкарваш линията в дупката. Пропадне ли ти тежеста със стръвта плувката лесно се наглася да застане и тя където трябва. Просто си трябват тренировки.

Аз съм се учил на блатата в Горубляне където 98% всичко беше покрито с папур и водорасли. Трябва си добра техника а тя се добива с тренировки. 20 пъти ще метнеш на криво накрая ще я вкараш къде трябва. Друг е въпроса ако е толкова обрасло какво правим при евентуален удар на шаран.

В този случай те съветвам да заложиш на по-здрава линия с кука с добра контра и голямо сърце. Закачиш ли го ти казваш на къде да ходи а не той :)

За по-подробни обяснения снимай само водата така, че да не ти се вижда мястото и покажи дупките, които трябва да целиш и ще измислим нещо. Има ли риба има начин да се хване .


Сега се сетих и за една техника когато има водна леща. Говорим за толкова гъста водна леща, че неможе да се пропадне и с 3г. плувка. Тогава ползвам дебели филии хляб. Като ги замятам право нагоре за да цопнат. Цопайки филията измества водната леща и започва да омеква и рони трохи. На тия трхо не идват слънчаци а идват каракуди като едно време съм имал случки както си ми цъкат каракудите да се чуе едно шльоп и шарко да ми лапне цялата филия.

Идеята на тоя номер е че като почне да рони трохички рибите се качват и започват да чоплят направо от самия хляб. Така създават течение под повърхността на лещата и се отваря процеп около филията където да заметнеш. Лови се естествено на троха и малка дълбочина за да си в обсега на рибите. Страхотни таранки съм праскал така е едни забравени от света канали покрити с леща по която водните плъхове хоро играеха а за да се гмурнат през нея скачаша "главичка" от едно дърво.

Ако филията ти я носи вятъра има решение и за това. Макар, че казваш дупки са та гледаш да целиш дупката. Но все пак. За водоеми до 2м дълбочина съм прилагал успешно тактиката с филията и чувалче от картофи. ТИя жълтите чувалчета. Нарекох го тоя метод "Плаваща мамка" незнам дали друг го е позлвал преди но аз сам си се сетих за тая простотия. От чувал за картофи (тоя найлоновия едрия) изрязвам парче колкото да събере средно голям комат хляб. До хляба слагаш или пластмасовите кутиийки от шоколадови яйца или парчета стениобор. Абе всичко което има добра плаваемост става. Можеш и сух дънер от мястото на риболов да вземеш за да изглежда още по-реалистично. СЛед като напълниш мамката с хляба и плаващото нещо я връзваш и под нея пускаш повод от дебелшко влано колкото е дълбочината на водоема. На краня на повода едно шаранджийско олово 30г и мяташ в дупката. Аз съм ги мятал от ръка или директно с дънната пръчка ако искам по-голяма дистанция. От там ситуацията същата. Почват трохите, идват каракудите и риболова е песен. СЛед като приключиш риболова закачаш мрежичката с куката и си я вадиш за следващия риболов.

Това е от мен. Дано съм ти бил полезен.


ПС: Ако имаш нужда от помощ давай кординати и да ги видим тия тарани и шарани :)
stan4o
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 10:56
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов във водорасли

Мнение от stan4o »

щом от сега питаш, то сега не е е много обрасло... отглеждай си го, прави си просеки в папура и дупки около просеките, у папура.

зимаш едно въже за простор и връзваш неква тел или гечен ключ ако караш гоуф :) меташ си го и дърпаш салатата.. ама си одиш на едно и също място и си го чистиш, мое и дв - три такива да си зафоримаш..

бе като цяло е мноу аборигенска работа да дърпаш на боксир некви таранки от папура...

цъкай уклей или баби, тва нема никва тактика да ловиш таранки с повод 0.20 да го ева...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”