Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
fiverov
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 18:54
Местоположение: София ,М.Младенов
дал Браво: 3 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от fiverov »

Аз ползвам ето този
http://www.berkley-fishing.com/line/nanoFil" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои колеги го отричат , но на мен лично ми допада .Имаше тема специално за влакното ,така че няма да разтягам локуми.Единствено препоръчвам да не се ползва по каменисто дъно с изразени камъни.
Другите два варианта са : ДА за Дайвата ,ползвам го и съм много доволен .Не се сещам за "-"
Сънлайн не съм ползвал ,но знам че класа над ПП
Чистотата е мерило за вашата култура !!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от stancom »

Не разбрах какво те бърка плаваемоста на брейда, като ще го ползваш на фидер :roll:
8 нишковите вярно са по-кръгли и по-тънки при равна товароносимост, НО в повечето случай са и много по-нежни и чувствителни към разнищване при контакт с камъни и дръве по дъното, особено кастинговите модели, ако ще е такъв търси джигов модел.

ПП И не се прави на интересен с тънки поводи, като някой :oops: дори не разбрах кога ги късаше мряната :shock:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от Коце »

Аз съм твърдо против да се слагат джанти деветнайски на Трабантче!
Не знам каква е целта ти, но фидера е една система, която е изпитана, и вкарвайки неестествен елемент в нея, нещо неминуемо ще се обърква.
Задай си въпроса - кое гаси ударите? Въдицата, влакното, макарата, повода или всичко заедно? Като елиминираш влакното ще натовариш останалите елементи!
Аз ползвам твърди монофили с ниска разтегливост и от нищо не се оплаквам. :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от С.Върбанов »

Не е проблем да ползваш плетено , но снадката между плетено и повод я направи с пауъргъм 10-15см :idea: Нямам скъсани поводи до момента !
КСР - Стара Загора
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от outsider »

Уважаеми колеги , скъпи гости , приятели 8) :lol: : темата НЕ беше за предимствата и недостатъците на плетеняка като влакно за фидер , а за това , какъв да бъде той. :idea:
Чувал съм доводите срещи него , повечето - по два пъти. И не само това , ами и аз така съм приказвал :oops: :oops: . Не е най-голямата глупост , която ми е излизала от устата , но сигурно ще влезе в челната десятка. :mrgreen:

И така , да обобщим : дотук с най-много точки са Салмо-то и Дайва-та. Някой да е ползвал и двете , за сравнение? Между другото , Дайва Турнамент беше измерено заедно с десетина други влакна , в един тест на Инфо Пеш , и реалния му диаметър е по-тънък от обявения :o - за разлика от други някои другари :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от koki »

outsider написа: дотук с най-много точки са Салмо-то и Дайва-та.
Те не са ли в различна ценова категория :?:

Изображение

От горе е Салмото , от долу е Сън лайна ....

Трябва да се отбележи обаче ,че долното е доста по-употребявано от горното!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от Мунчо »

Аз съм ползвал "SEB" и "Турнамент", но сравнението не би било съвсем коректно, защото влакната, с които съм ловил са били предназначени за различни видове спининг(ултралайт и лайт) и съответно диаметрите им се разминават значително. Но влакното на "Дайва" изглежда някак по-... мазно(не така, както "Салтига", което беше като силиконово). "СЕБ" сякаш е по-рехаво, но и както казах говорим за заявен диаметър 0.09(доста оптимистично). Аз бих избрал "Дайва", най-малкото защото е "Дайва". :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от outsider »

koki написа:
outsider написа: дотук с най-много точки са Салмо-то и Дайва-та.
Те не са ли в различна ценова категория :?:
:roll: Ми не знам :oops: - ей -сега тръгнах да го търся , и се оказва , че никой от магазините , от които пазарувам , не го продава( Салмо-то) . Дайвата явно ще спечели по технически причини. 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от Мунчо »

"Salmo"" е влакно, което се предлага от някакви руско-украински фирми, ако и да има претенцията да е японско. Общо взето сигурно не е много популярно по твоя край, ако и да е познато отдавна на екссъветските(като сборно понятие) спинингисти. Общо взето не съм срещал негативни отзиви за него, по-скоро неутрални, а както казах не е нов продукт.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от outsider »

Ясно. С това вече имаме влакното , и донякъде - макарата. Ще изчакам до 11-ти , когато ще имам възможност да огледам реката отблизо , и без да бързам , за да реша дали правилно съм подбрал сопата , или ще имам нужда от биг гейм въдица. :twisted: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от topsoft »

Ползвам Сънлайн на фидера, два сезона ми изкара и е за смяна. Пак ще си взема същото.
Последно промяна от topsoft на Сря Авг 01, 2012 23:28, променено общо 1 път.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от Д-р Флекс »

outsider написа:Уважаеми колеги , скъпи гости , приятели 8) :lol: : темата НЕ беше за предимствата и недостатъците на плетеняка като влакно за фидер , а за това , какъв да бъде той. :idea:
Чувал съм доводите срещи него , повечето - по два пъти. И не само това , ами и аз така съм приказвал :oops: :oops: . Не е най-голямата глупост , която ми е излизала от устата , но сигурно ще влезе в челната десятка. :mrgreen:

Аз твързо знам, какво ще се получи накрая от този смел експеримент, дано събереш смелост и споделиш, Maitre... :D
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от sestrata »

Д-р Флекс написа:Аз твързо знам, какво ще се получи накрая от този смел експеримент...
:lol: :lol: :lol: Колко твърдо? :wink:

Ловил съм и с монофил и с плетено на фидер. С плетено е далеч по-добре. Най-неприятното на монофила при дънен риболов не е разтегливостта му /от както се помня с монофил ловя, та съм му свикнал/, а това, че има памет, често се пресуква, при засичане се увива около върха на фидера и става мазало. Зеления така ми счупи преди няколко години единия връх на шиманото. На второ място, на Дунав с тънък монофил е за никъде, защото кошниците са по 100 гр. Ползва се мин. 0.33, което прави голям корем.
И понеже Флекса още не беше "роден" в тоя форум когато спрях да свиря на тоя инструмент :) и няма да повярва, че знам откъде се надува, се налага на пусна няколко стари снимки /даже коса още имам/. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от outsider »

sestrata написа: Изображение
Искрено се надявам Венелин да не влиза в тоя подфорум - ти сърце нямаш , братО :lol: :lol:

П.С. Докторе , от кво се притесняваш? Плетеняка си е трепач за фидера , както успях да докажа на себе си за един сезон (щото не вярвах :oops: ) - а да го доказвам на друг нито имам желание , нито виждам смисъл. Обаче в неделя ще си спретна един експеримент за собствено удоволствие 8) , резултатите от който ще бъдат споделени с обществеността , дори и да не са в моя полза :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въпрос към спинингистите : плетеняк за фидер?

Мнение от Д-р Флекс »

С чисто сърце ти желая "наслука" с новия такъм, Maitre! :)

Иначе, не се шокирай толкова от количествата риба от кадрите на сестрата с фидер - съдейки по буйния перчем, те са от предреволюционни времена, когато риба имаше в изобилие навсякъде...

ПП сестро, не съм се съмнявал и за миг, че можеш да свириш на повече от един инструмент - ти си поливалентна личност :D
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”