Платформа. Вече довършена и на бойното поле

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Вижте, какво е направил колегата Делукс
Изображение
Можете да му посетите галерията, където има повечко снимчици, а също така да прегледате неговата тема в Купувам/Продавам.Ролерите според мен можете да ползвате за магарето отзад, за носач не са необходими. Опасявам се да давам съвети за нещо, което не разбирам - аз съм предимно спинингист. :wink:
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Хайде вижте го сега в действие и завършен...

Мнение от T&A »

Това е вече завършеният вариант:

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Честно казано, много добре изглежда на бойното поле. Само виждам, че още са ти малки лапите. :D
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

Ще му направим и по-големи но още мислим захвата какъв да е. Иначе ще му направим 12 см. в диаметър допълнителни лапи за меки терени.
Аз се опасявах да не се строшат държачите, ам той се оказа стабилен - държи засега пръта.
SHARK
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 15:03

Мнение от SHARK »

Браво ! Добре сте се потрудили!!! :lol: Но и аз ще обърна внимание на петите - малки са и ще затъват в по-мек бряг. Ще си позволя и да обърна внимание на един недостатък - стационарното закрепване на държачите на щеката. Те винаги трябва да са мобилни и да се придвижват вертикално по крака на куфара.Това позволява да се регулират в зависимост от наклона на брега. А при съществуващото положение, при по-стръмен бряг, ако трябва да се спуснат удължителите на предните два крака, щеката остава твърде високо спрямо водата. В магазините се продават пластмасови елементи, осъществяващи връзката между държач и крака на стола /виждал съм на Preston Inovations, с адаптори и за куфари на други производители/.Съвсем не са скъпи, а и с такъв елемент отпада необходимостта от заварки.
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Хай

Мнение от ASSENAS »

kalinux написа:Честно казано, много добре изглежда на бойното поле. Само виждам, че още са ти малки лапите. :D
Платформата е ектра :!: Имам само една забележка към кърпата - много е чиста :lol: :lol: :lol:
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

SHARK написа:Ще си позволя и да обърна внимание на един недостатък - стационарното закрепване на държачите на щеката. Те винаги трябва да са мобилни и да се придвижват вертикално по крака на куфара.Това позволява да се регулират в зависимост от наклона на брега. А при съществуващото положение, при по-стръмен бряг, ако трябва да се спуснат удължителите на предните два крака, щеката остава твърде високо спрямо водата. В магазините се продават пластмасови елементи, осъществяващи връзката между държач и крака на стола /виждал съм на Preston Inovations, с адаптори и за куфари на други производители/.Съвсем не са скъпи, а и с такъв елемент отпада необходимостта от заварки.
Движат се бе колега и то вертикално - нагоре - надолу. Ако се вгледаш внимателно ще видиш врътките - т.нар. стоперни болтове, с които са захванти държачите. Дори се демонтират и се прибират във куфара.
Що се касае до наклона, крачетата се състоят от два елемента - телескопични са - по 40 см. Така че ако се случи стръмен наклон ще бъдат отпуснати само вътрешните елементи на предните крачета, а външните ще останат така както са и на снимката, което ще запази нивото. Ако наклонът е над 45 градуса тогава вече ще се наложи отпускането и на другият елемент което ще ни накара да вземаме щеката от по ниско, което за мен с коремчето ще е проблем, но ще го преглътна :lol: :lol: - и корема и проблема :lol: :lol: , но това е риска на живото предаване :P
ASSENAS написа: Платформата е ектра :!: Имам само една забележка към кърпата - много е чиста :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: Това е само началото :lol:
SHARK
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 15:03

Мнение от SHARK »

Да , прав си колега - видях ги, тапата и щеката малко ги закриват тези болтове. Но ако имаш възможност погледни елементите, за които писах - с тях лесно можеш да си направиш и монтираш стойка за фидера.
valdes_ben
Мнения: 247
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 20:51
Местоположение: Козлодуй

Мнение от valdes_ben »

Браво колега наистина е супер. :shock:
Имам и една молба.Ако не представлява проблем снимаи отблизо някой по-основни възли, като крака-скара и крака куфар.
Интересно ми е как си го реализирал (захвата де) :?: :?: :wink:
ИСКАМ ДА КРАДНА МАЛКО ИДЕИ :lol: :lol: :lol:
Това риболова не е за всеки. От личен опит го знам.
ELECTRIC FISH
martonedelchev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:13
Риболов: Щека , Мач , Фидер

Re: Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от martonedelchev »

колега по коментарите разбирам, че си направил нещо хубаво,но не се виждат снимките...Можеш ли да ги качиш пак :)?
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Re: Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от T&A »

Бе къде са изчезнали снимките бе :shock:
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
mavaranak
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 20:15
Местоположение: Чирпан

Re: Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от mavaranak »

Бе колега и я ги не видим,па ми стана интересно. :roll: :?
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от Doktor-5 »

Баси, не само идеята откраднали, ами и снимките! :shock:
Валдееееес да върнеш снимките немедленно! :evil: :lol: :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Re: Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от T&A »

Я да видя мога ли да качвам снимки:
Изображение

Бре... стана след известни мъки. Та да видим какво пазя като снимки от стария си стол, който не е толкова ползван де. Ако някой много го хареса може и да се спазарим за нещо, може и бартер.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стана работата. Дано да съм бил полезен.
Последно промяна от T&A на Вто Яну 10, 2012 14:26, променено общо 1 път.
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”