Разкази за Сома

ОФФСом
Публикувай отговор
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Разкази за Сома

Мнение от Yco-Camel valley »

Най-интересното е, че след това казва: Тази гледка се случва всеки ден :D , някоя лодка да те изпревари докато я дърпа някой мерлин на буксир. :lol:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Тони и ти си го отворил за некои воблери за сомове! :wink: Силвен ми разказа една реална история от яз.Въча от преди десетина години! :idea:
"Удря му Огромен сом и започва едночасова битка!Успяват да го докарат до лодката и да им се изплаши окото от размера на рибата!Но сомът не е уморен и прави рязък и мощен тласък към дълбините,а Макарата Дам се ПРЪСКА НА ПАРЧЕТА! :shock: Загубата е жестока и решават да си купят макари Шимано-8000 за риболов на сом!"
След дъжд,качулка и ако знаех за този разказ по-рано,нямаше да изгубя две макари за два дена,плюс загубена дву-часова битка със сом през 2009година! :cry: Та определено има полза от ИСТИНСКИ РАЗКАЗИ! :idea: :wink:
Определено има полза за хората,които се вслушват.Твоя приятел Маги не ми повярва,когато разказах за Дамчето,което щеше да се пръсне огъвайки се от 43кг.сом.Обяви ме за смешник и ти беше зад него.
Сега ни разказваш история на друг колега,който е изживял всичко това и му вярваш.....радвам се,че с времето си променяш мисленето,дори без моя помощ.
Имаш много поздрави от Краси за Коледа.Не желае да чуе за новите ти правила,но те уважава,защото сам си ги налагаш. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Разкази за Сома

Мнение от Yco-Camel valley »

Тук е пълния разказ на световния рекордьор на сом унгареца Attila Zsedely по IGFA - 134.97 kg (297 lb 9 oz), хванат на река По, на 11-Mar-2010. Статията е на унгарски-някой да го знае? :mrgreen:

хванат е с въдица Spin Blade ENERGOTEAM 300 3 m , акция 80-120 g,
макара RYOBI Applause 6000,
линия Berkley Whiplash, ама какъв размер не схванах?
и примамка Rapala J-13

http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2535

Изображение

Изображение
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от boababa »

Ми ти щом и Унгарски не знаеш,къде си тръгнал за сомове? :shock: Не знаел Унгарски? :shock: Ми ти ко знаеш,тогаз? :shock: Това е Световният рекорд за сом,245см=135кила! :shock: Линията е Уиплеш-0.28мм=100лбр. или 0.24мм=80лбр. тест и той не е сигурен на кой от двата му е ударило,доколкото знам унгарски! :oops: :oops: :cry:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от Левака »

Аз се отказвам от риболова на сом защото не знам бъкел Унгарски... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Наздраве сашко!!! :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от boababa »

Сега аз също се чудех какъв вид оборудване, е бил използван за подобно брутално борбата с рибата ще се придържаме?

Разбира се, тъй като това не е тайна, освен това, дори и в Италия заявителят попълва запис, който разбира се са сертифицирани и това е включено в данните за всички други ястия, както и. По същия начин с моя брат риболов предавка, ние се придържаме към Spin Blade ENERGOTEAM 300 - от Смит & Lukácsi, който беше три метра дълга и 80-120 грама леене тегло, това е макара RYOBI Applause 6000. За да бъда честен, ние мислехме за много размера на вретеното, но бе счетено, че такова мощно жезъла, който се вписва в по-силна вретено, така че 60-те години, ние решихме да мащабирате. Berkley Whiplash плитка и за двама ни, аз правя 28, брат ми и 24-инчови размери. Примамката е Rapala J-13 е в него, дори у дома смених куките и пръстени, Predatek Собственик халки и кукички, линията и обаянието на не-A-Knot клипове записани. Последният също имаше малко късмет, тя просто хвана ъгъла на кука в устата си сом, защото не може да продължи да носи кабел на моя gerebenfogak.
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Разкази за Сома

Мнение от Yco-Camel valley »

boababa написа:Ми ти щом и Унгарски не знаеш,къде си тръгнал за сомове? :shock: Не знаел Унгарски? :shock: Ми ти ко знаеш,тогаз? :shock: Това е Световният рекорд за сом,245см=135кила! :shock: Линията е Уиплеш-0.28мм=100лбр. или 0.24мм=80лбр. тест и той не е сигурен на кой от двата му е ударило,доколкото знам унгарски! :oops: :oops: :cry:
Когато кажа : "Тук е пълния разказ" http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2535 , значи е целият :lol: - винаги ли четеш само предпоследното изречение. Ха сега, като си толкоз ербап преведи цялата статия. :mrgreen:

Така и ние можем :wink:
http://translate.google.bg/translate?

Резнах ти долния линк, защото разтяга страницата.
Pike1
Последно промяна от Yco-Camel valley на Сря Дек 26, 2012 21:12, променено общо 1 път.
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от stomanco »

Някой има ли успехи на този прословут джойнтед-13 в БГ, защото е ясно, че на По и Ебро е доста успешен :?: . Като размери и газене е подобен на сливъра, като игра и вибрация предполагам доста по-добре, защото сливъра на бавна скорост почти няма игра.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от spookymiro »

stomanco написа:Някой има ли успехи на този прословут джойнтед-13 в БГ, защото е ясно, че на По и Ебро е доста успешен :?: . Като размери и газене е подобен на сливъра, като игра и вибрация предполагам доста по-добре, защото сливъра на бавна скорост почти няма игра.
Гази почти метър повече от сливъра. Малко съм ловил на него, имам едно сомче само.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от stomanco »

spookymiro написа:
stomanco написа:Някой има ли успехи на този прословут джойнтед-13 в БГ, защото е ясно, че на По и Ебро е доста успешен :?: . Като размери и газене е подобен на сливъра, като игра и вибрация предполагам доста по-добре, защото сливъра на бавна скорост почти няма игра.
Гази почти метър повече от сливъра. Малко съм ловил на него, имам едно сомче само.

Поздрави! Мерси, питах защото на сливъра се извадиха доста риби, а джойнтеда ми се вижда подобен, но явно трябва да му се даде достатъчно шанс.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от spookymiro »

Ако има буден мод, моля да се затрият постовете, които нямат общо с темата. В общи линии всички мои :oops:. Начесахме си крастата тази вечер, нека сега да остане само полезната информация. Клипчетата си ги свалям, който гледал - гледал.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Емо,ако Окума Кедрос беше лека и удобна,немаше да я държиш с две ръце при битка и да се оглеждаш за Х-зоги! :wink: :mrgreen:
Този пост не го бях видял. :shock:
Искаш да кажеш,че Окумата я държа с две ръце защото ми тежи въдицата ли бре......Боже,прости му,той не знае какво говори. :evil:
Не се срамувам от клиповете си....макар опита,да е неуспешен.Сега притежавам талисман от акулски зъб,поръчан от Зее в Нова Зенландия на шаман,за ме избави от клетви и титлата най-голям..........................................карък. :lol:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от Emo-83 »

http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Разкази за Сома

Мнение от Pike1 »

Постовете за влакната са преместени :
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 6&start=90
MEMENTO MORI
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Разкази за Сома

Мнение от max »

Малко снимки

Изображение
216кг.

http://13-blog.ru/blog/samye_krupnye_so ... 1-08-06-64

На мен ми се лови такава риба с въдица и мисля да си съобразя такъма с нея :D
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”