Salmo Thrill - Filstar Blog

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Димитър Тодоров »

fisherman написа:Колега имаш ли вече наблюдение върху цвят BF ?
При нас няма никакви индикации :(

Привет Асене,

Първоначалното ми впечатление е ,че новият цвят BF в действителност се различава от картинката в сайта на Салмо.Там наподобява HBL (Holo Bleak) ,но на практика бих го
оприличил повече на ,,огледалния,, BMB (Black Metallic Bleak). В тази връзка,мисля,че препоръчително е воденето му с много висока скорост и/или при ниска видимост/осветеност.При мен сутринта същият лъскав BF 7-ка ми донесе едно остро,празно кълване на бяла рибка на близка дистанция,от което воблера изхвърча към мен и за малко не ме улучи в главата. :)
Прилагам снимка на този цвят BF ,заедно с други цветове за сравнение :

Изображение

И тъй като съм отворил дума за Трил,да продължа с любопитна новина.
Salmo явно са достатъчно гъвкави в продуктовата си политика и ,,по молба на трудещите се,, са пуснали на пазара по-малък размер, вече и на 5 -сантиметра.
Това ме изненада приятно,защото в горещите летни дни расперите са капризни и силно придирчиви към размера на примамките,а една такава - малка и относително тежка примамка ,идва съвсем на място! :)
На горната снимка отляво-надясно съм наредил 5, 7 и 9 см. , а по-долу ще покажа и
разцветките.

Изображение

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от mitioto »

Димитър Тодоров написа:Със сигурност в разбирането ни за цветовете има голяма доза субективен фактор и натрупани предразсъдъци. Понякога човек,които не е обременен с тях,може да постигне ,,изненадващ,, успех пред останалите.И все пак,вярвам,че има и обективни причини за това,един цвят да работи по-добре в определени условия от друг. Огледалните,лъскави,наричани още ,,хром-никелови,, разцветки никога не са ми били фаворит и ги избягвам,но ако реша да ги ползвам,то ще в условия с ниска осветеност/видимост във водата и/или с изключително бърза скорост на водене.
Първите две изречения са казани точно на място, адаш! Смея да твърдя, че воблери с огледална и лъскава окраска са незаменими в разни специфични условия, които си споменал накрая. Във водоеми с по мътничка вода, след залез слънце на сумрак и рано сутрин преди изгрев слънце, задължително започвам с подобен цвят, когато ловя с воблери. Имам и много рибки и в бистра вода с висока осветеност, така че.... човек не трябва да се обременява с някакви предразсъдъци, особено когато е за рибки, според мен. Друг е въпроса, обаче когато имаш два свободни часа и се опитваш да вземеш максимума от тях. На повечето хора не им се експериментира и предпочитат да заложат на изпитаните тактики, които са им носили успех и съответно вярват в тях....

Аз никога не съм ползвал Трил у тоя живот, но с тоя нов 5 см-ов, мисля че може да заприходя някой. Да разбирам ли адаш, че не ползвате Трила в затворени водоеми. Разбирам какви са спецификите на воблера, но все пак... така от любопитство?!

Поздрави отново за хубавия материал ;)
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от fisherman »

Здравей Митак,снимката в сайта на Салмо е същата с артикула който притежавам и е като сиамски близнак на HBL ,само че е издържан в синьо :arrow:

Изображение

Според скромния ми опит при ниска осветеност цветът няма значение а по-скоро размера на примамката.Мисля съм го коментирал че тогава работят отлично 9 см. трилове,вече при добра видимост ползвам 7 см-разликата в ударите е осезаема.Попитах те, защото при активни риби BF не искат да го погледнат,а при смяна с HBL примерно веднага има резултат /при аналогични условия за момента/.
SGH също не ми вдъхва доверие,преди време си правих експеримент-една и съща примамка в различни цветове и само на бялото нямаше активност.
Това с 5-те сантиметра е добра новина,само дано вносителя реагира по-скоро че на моменти малките примамки вършат чудеса.
Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Димитър Тодоров »

Ха! Виж ти..значи моят син е някакъв друг син. :)
Предполагам,че в тъмният (зелен) гръб на HBL има една идея повече естественост и
расперите усещат разликата.Това ми идва наум в момента.


Адаш,на затворено не съм опитвал с Трил досега. Предполагам,че при ситуация с активни риби мога да намеря
някакъв път към тях(примерно,с начупено,стъпаловидно водене?),но според мен Трилът е замислен като воблер за течение.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Filstar »

Това с 5-те сантиметра е добра новина,само дано вносителя реагира по-скоро че на моменти малките примамки вършат чудеса.
Най-скорото възможно е средата-края на септември. :)
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Fishh »

Имам намерение да си купя 2 броики и се чудя 7см или 9см да си взема за Марица.И да попитам с това потъващ-0.3/5.0м :shock: как се води и нали е за распер а тои гони на повърхноста.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от bai ves »

:D Трилът не е само за прибиране на скорост..........
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Димитър Тодоров »

Fishh написа:Имам намерение да си купя 2 броики и се чудя 7см или 9см да си взема за Марица.И да попитам с това потъващ-0.3/5.0м :shock: как се води и нали е за распер а тои гони на повърхноста.
Здравей колега,

Расперът не гони ,,на повърхността,, , а когато е активен,патрулира и ловува в подповърхносттния воден
слой (това е от около 2-3 метра дълбочина до самата повърхност) като атаките му често са с проявления
и на повърхността.Но може и да не са! Може да си ловува горе,а да не се проявява на повърхността!
Затова е важно как се изразяваме и дали познаваме биологията на хищника - движението и навиците му.

За ,,как се води,, съм писал в материала си,може би си го прочел.
А за сантиметрите - на твое място бих си взел и от двата, един 7см HBL и един 9 см RBL,това би бил моя избор
за Марица,макар и да ловя рядко на тази река.

Поздрави и наслука!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Filstar »

Още малко информация по темата - статия, предоставена ни от производителя на Thrill


Почувствай тръпката с воблер Salmo Thrill

Расперът очарова все повече и повече риболовци със своята непредсказуемост. Точно когато ни се струва, че сме открили подходящите метод и примамки, расперът е в състояние бързо да изпари целия ни оптимизъм, предизвиквайки ни със зрелищните си атаки и едновременно с това оставяйки ни напълно безпомощни ...

Изображение

Цялата статия може да се прочете тук:

http://blog.filstar.com/?p=124
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Fishh »

Димитър Тодоров
Благодаря за отговора колега,
взех 9-ки само,че имам въпрос как да ги водя имам хванато едно расперче 15см и то не е ясно да ли е подгонило вообще,беше закачено около хрилете към корема.Та пробвах много начини на водене,много бързо,бързо,бавно,водене с паузи равномерно,водене с паузи като редувам бързо-бавно а бе каквото ти доиде на ума и нямам риба :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”