Разказче от Студен Кладенец

Минава, големият кораб минава ...
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Разказче от Студен Кладенец

Мнение от bulgarian »

Да пусна и аз два реда инфо за язовира.....
В неделя бях с едно приятелче да видим каква е хавата на водоема и заварих доста лодки и биваци пред с.Широко поле. Във водата се мяркаха най-малко 20 лодки и още 5-6 тъкмо се пускаха. Пуснах се и аз и си викам дай да видим как работи сега двутактовия змей с новите свещи, дръпнах запали ама взе че изгасна, пак запалих пак изгасна и като се почна едно дърпане неще и неще да заработи без да угасва. Викам си нему стига горивото може нещо да се е запушило все пак не го бях палил от август миналата година. Развих му горивния филтър той е една кръгла кутийка обаче неще нещеше да се развива та го понъпънах и взех че спуках и като напомпя с вакум помпата издишаше как да е изкормих го и вързах директно маркуча за карбуратора... пак неще да запали . През това време духаше лек ветрец и ни отнесе почти до пред с.Звезделина та се наложи да пусна котва...И си седим с моя човек и се чудим кво да правим през това време той почти се беше отчаял и с примирен гласец ми вика да сме гребнели до обратно колесара и да ловим каквото ловим от брега и да си ходим. Обаче аз не се отказах въпреки че вече бях прималял от дърпане на въжето, отвиване на свещи и тн. оставаше единствено да свалим карбуратора и да го почистим ... Този манипулация не я бях правил на моя двигател все по майстори го бях карал обаче сега ми се наложи , не се оказа кой знае какво сложнотия на два болта е и се сваля смукача , продухах го малко разръчках му жигльорите с едно телче и обратно го сглобих и бръм взе че запали . Не работеше кой знае колко добре, изпускаше през минута по един такт и изпушваше ама как да е поне не гаснеше и тръгнах по язовира за това което бях дошъл- тролинга . Пуснах разни воблери както и едно 6 см салмо хорнет на което никога не бях хващал риба и тръгнах надолу към острова в обратна посока на където се движеха всички лодки. Като наближих острова между него и садките на с.Калоянци засвири аванса на едната пръчка със салмото и хоп извадих една сулка към 600-700 гр. и чесно казано бая се зарадвах , първи излет за 2016-та, цък рибка за няма и 30 мин. тролене ... пуснах рибето да разсте и продължиш около острова , отдадох почит пред паметника на загиналите летци и исках да мина още един път покрай садките на калоянци и карах натам зи буквално от никъде като задуха един много силен западен вятър, вдигна яко вълна .......
пс. следва продължение..
и се отказах даправя втори заход на мястото където ми беше ударила първата рибка. Обърнах срещу вълните които все повече се усилваха, събрахме въдиците и вече по средата на залива пред Гняздово стана якото вълна 50-60санта тва на някой морски вълк сигурно ще му се стори тъкмо време за риболов ама за мен си беше преживяване, силен насрещен вятър....а лодката е Прогрес 2 произведена през 76г. и се държа отлично пореше яко вълната и за да поддържам курса ми се наложи бая да повъртя с кормилото.Дадох си сметка чеако двигателя вземе че изгасне ще се озова в доста кофти ситуация на сред язовира и нямаше и никой наоколо а за гребане и дума не може да става , добре че не ме предаде 2т куче. Оттам реших да се скрия в перперишкия ръкав и пътьом пуснах въдиците иточно стигнах ръкава и на завоя пак на салмохорнета удар и си помислиш да не съм закачил на каманака обаче се оказа още една бяла рибка към 1.3 кг. която извадих на буксир. От към риби тва беше за деня на нашата лодка 2 удара 2 бели рибки доволен съм по другите лодки и при тях положението беше по 2-3 рибки, после на брега колега каза че е хванал 5 а имаше и без риба .Направи ми впечатление, че по язовира щъкаха доста колеги с някакви подобия на мини плавателни съдове, както ги нарича Л.Вичев "тип-ковчег" с разни моторетки им накичили, без жилетки без нищо на тоя ватър и тая вълна ..............Стори ми се че голям зор видяха и тези с гумените лодки където бяха с по един човек тъй като бая им подскачаха носовете . После вятъра малко поутихна но после пак задуха и ние си вдигнахме чукалата.
пс.Колеги в момента бялата риба още не е хвърлила хайвер призовавам да се пускат рибите зада ни радват и след забраната.
Късмет и наслука на всички!
veli4ko
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 23:47
Риболов: troling
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разказче от Студен Кладенец

Мнение от veli4ko »

С времето шега не бива.Минута невнимание цял живот страдание :tup:
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Разказче от Студен Кладенец

Мнение от КИРО »

veli4ko написа:С времето шега не бива.Минута невнимание цял живот страдание :tup:
Не винаги е страдание.
Колегата правилно си е пуснал котвата,и тогава е почнал да мисли.
При щормово време,това е най-правилния начин за действие,ако ти откаже мотора.
Първо,държи те срещу вълната и вятъра,не те клати много,и ти дава спокойствие да обмислиш вариантите,
защо и как ти е изгаснал мотора,и къде можеш да бъзикнеш,за да се оправиш.
Второ,ако хич хал хабер си нямаш от тази техника,нищо не бараш,чакаш да мине щорма,който по
принцип даяни към 50 мин,и после ако няма никой около теб да те извади,греблата са някакво решение,
зависи от разстоянието все пак.
Трето,виждаш някакви лодки малко надалеч около теб - почвай да махаш с фанелката,всеки който те види,
е "длъжен" да дойде до теб да види за какво иде реч.
Има и такива дето пасуват,ама там после Нептун ги наказва сериозно.Вие не ги съдете де. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”