яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ и къмпинг с палатки и каравани

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

За обжалваето по скоро информацита е взета от тук:
http://shumen.topnovini.bg/node/655225
"Управителят на „ВиК” –Шумен Светлозар Дамянов отказа коментар по темата, защото община Върбица обжалвала заповедта пред Върховния административен съд и това спира влизането й в сила."
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от stoev »

Дано да успеят от Община Върбица. Така или иначе по отношение на лодките едва ли се обжалва и рано или късно за съжаление движението на лодки с ДВГ ще бъде забранено. Остава Цонево да подкарат и всичко ше се опрай. После що сме ходили да почиваме в Гърция :mrgreen:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

От колегата Зико Зиков:

Колеги, днес 09.02 имах насрочена среща с омбудсмана на Република България , по повод заповед №850 от 22.12.2015 на министерството на околната среда и водите , а именно , пълна забрана за риболов от лодка с ДВГ , къмпингуване и лагеруване на по-малко от 500м от брега на язовир Тича. На проведета среща, г-жа Манолова обеща съдействие от нейна страна , а именно , да доведе на среща с нас, човек от въпросното министерство, на който да разясним че това което се опитват да ни причинят е издевателство над нас!! Моля колеги които смятат или се чувстват ощетени , да дойдат на срещата която ще се проведе в гр. Шумен на 15.02.2015г. Извинявам се на хората които съм отегчил , но ние хората от Търговище сме решили да защитим гражданските си права !!
-- Team Targovishte --
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от jiro »

Dyakov86 написа:От колегата Зико Зиков:

Моля колеги които смятат или се чувстват ощетени , да дойдат на срещата която ще се проведе в гр. Шумен на 15.02.2015г. Извинявам се на хората които съм отегчил , но ние хората от Търговище сме решили да защитим гражданските си права !!
Явно става въпрос за15.02.2016г ,от Варна съм и моля за повече информация относно място и час срещата , която изглежда предстои идния понеделник.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Мисля че преди тази среща трябва да се състои предварителна среща само от колегите, на която да се уточнят исканията и точната позиция, които после да се представят към отговорните органи. Или ако има някаква позиция нека да се напише да я видим всички.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
pike007
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 04, 2014 12:57
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
получил Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от pike007 »

Аз също ще дойда само ми кажете къде, от Шумен съм
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Да, 2016, грешно е написал колегата. Очаква се час на срещата, още не е ясно.

http://bigfish.bg/news/novini/Oryazvat- ... Ticha.html

Това е статия от Bigfish, както са написали колегите чрез тази заповед се забранява изцяло риболова по язовира и достъпа до него !
-- Team Targovishte --
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от jiro »

Tomahawk написа:Мисля че преди тази среща трябва да се състои предварителна среща само от колегите, на която да се уточнят исканията и точната позиция, които после да се представят към отговорните органи. Или ако има някаква позиция нека да се напише да я видим всички.
Напълно подкрепям изясняването на обща позиция по въпроса предварително , може и в тази тема...
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Исканията ще бъдат оформени от адвокат, поне се е допитало до такъв. Просто трябва да има присъствие, а все още не се знае часа, когато се разбере нещо, ще пиша. М/у другото пускайте сигнали до омбудсмана и до МОСВ, трябва да се разбере, че има недоволство. Аз писах до омбудсмана, до МОСВ, до ИАРА, до господари на ефира и т.н.
-- Team Targovishte --
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Dyakov86 »

Срещата ще бъде на 15.02 от 11 часа , адреса е гр. Шумен, ул. Цар Иван Александър 81. Който се чувства засегнат да заповяда.
-- Team Targovishte --
pike007
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 04, 2014 12:57
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
получил Браво: 1 път

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от pike007 »

Работното ми място е точно на 50 метра от адреса. Там ще бъда :tup:
popinski
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 12:17
Риболов: troling

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от popinski »

Напълно ви подкрепям колеги. Ще се постарая да присъствам на срещата.
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Васко »

Mая Манолова покани на среща с министъра на 23 2 16 ще отидат хора от Шумен и Търговище но надеждите не са големи за положително решение в наша полза.Наи важното по неини думи е жителите на градовете да пият чиста вода,което според мен значи че е почти невъзможно да се промени нещо .
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Тича - забрана за лодки с ДВГ

Мнение от Tomahawk »

Мисля че срещата ще бъде на 25.02.16г в София. Има вероятност да бъде променена зона 2, която обхваща в моиента цялата акватория на водоема. Ще трябва много сериозна подготовка за този малък срок, работи се по въпроса тези дни ще се изяснят малко по малко нещата от към подготовката. Ще се ползва здружение в което ще е желатолно да се включат повече хора, и което сдружение ще наеме адвокат който да представлява здружението по нататък в преговорите и евентуално съдебни дела. Но пак казвам в момента има много неясноти и всеки ден се прави нещо те да намаляват. Когато имам малко повече информация ще ви напиша по подробно. От сега мога да ви кажа че ще е желателно да има присъствие на повече хора на срещата в София, за да се покаже че има много съпричастни хора. Поради голямото разстояние до София може да неможем да съберем достатъчно хора които да присъстват, същевременно има много колеги от София и цялата страна които ходят и искат да ходят за риба на Тича и ще е добре дощъл всеки, който има възможност да го направи.

п.п. Относно изказването по горе на колегата че всеки иска да пие чиста вода.. Да така е и това е неуспоримо, но нека не забравяме че лодките с двигатели са най малкия замърсител на водата в случая. По язовира има толкова нередности че скоро няма да се оправят. Основния проблем е пречиствателната станция и населените места около язовира. Има 2 селища в зона 2 и 50 селища в зона 3 които нямат канализация от както съществуват до сега и тепъва по проекти трябв ада бъдат инвестирани милиони левове за решаване на този проблем. така че да не обръщаме нещата от краката за главата. Има примери за други водоеми в България в които има санитарно охранителна зона и пак има зона в която са разрешени лодките с ДВГ. Все пак язовир тича не е някой планинско гьолче а 7-я по големина язовир в България и с най голяма язовирна обикола в България.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”