Въдица за джиг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

todor bakalov написа:Имам нео брезе до32гр и мога да кажа,че пръчката е много добра от към чувствителност.За горната граница мисля ,че е позавишена в смисъл ще ги хвърля но труно ще се анимира.Иначе като цяло съм много доволен.
Благодаря за отговора колега ,а би ли ми казал с колко грама макара се балансира добре .
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от todor bakalov »

С 285гр баланса е супер.Пръчката тежи 109гр по везна.
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

Благодаря. :11:
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

Колеги заприходих си Favorite Neo Breeze (BRS 762 M) ,като впечатление в домашни условия е лека и стегната изработката ми харесва ,като цяло много ми допадна .Благодаря на всички които бяха съпричастни с чуденето ми за джиг пръчка . Поздрави :tup:
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

Здравей колега,

Дай сега ти инфо за тоя Favorite breeze, който си заприходи за джиг. Сподели малко впечатления. И пред мен стои същия избор за джиг пръчле.
От къде си взе/поръча?
С какъв тест си го избра?
Как се държи ако си го пробвал?
С каква/? гр.макара се балансира добре?
Благодаря предварително!
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

krisha написа:Здравей колега,

Дай сега ти инфо за тоя Favorite breeze, който си заприходи за джиг. Сподели малко впечатления. И пред мен стои същия избор за джиг пръчле.
От къде си взе/поръча?
С какъв тест си го избра?
Как се държи ако си го пробвал?
С каква/? гр.макара се балансира добре?
Благодаря предварително!
Здрасти колега.Размера на който се спрях е 2.26 м , тест 7-32 както написах по-горе пръчката е стегната на ел. везна ми показа тегло от 109.3 грама . Не съм я тествал в полеви условия . При мен баланса се получи добре с макара 290 гр ,но мисля ,че +, -10гр няма да са проблем.
Поръчах я от видракс и до колкото ме информираха беше последна бройка ,но споменха нещо ,че чакат стока така че може да провериш . Като опция може да провериш и братята румънци http://bigfish.ro .Като цяло съм доволен от придобивката. Поздрави :11:
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

Здравей,
Благодаря за инфото!
Със здраве да си я ползваш и много слука да имаш с нея!
2,26м е като че ли за риболов от лодка?
При мен риболова ще е предимно в затворени водоеми, от брега- бяла риба и костур, основно на силиконови примамки-шадове, туистери.
Бих пробвал и с малки блеснички, клатушки, въртелешки, плиткогазещи воблери и попери за щучки, но тук сигурно ще срещна яростни мнения и нападки, че искам с една въдица да ловя всякакви хищни.
Ако не съм споменал по-горе- нямам голям опит в спининговия рибилов и съм по-скоро начинаещ.
След дълго ровене, четене и ограмотяване в темите на форума( тук ще отворя скоба за едно Благодаря! към всички колеги, които споделят безценния си опит в риболова, както и специално към Модераторите на сайта, макар, че и те са риболовци), съм се ориентирал към малко по-дълъг вариант- 2,40-2,70м и тест 5/7- 21/25/28гр.(реален)

Най-желания вариант: дълж.-2,40-2,45м; двуделна; мощност:Medium-light или Medium: тест по примамки-5-25гр.; акция:Moderate-fast, може и fast; подходящи водачи за използване на брейд и цена: 110-130лв.
Ще се радвам ако някой предложи подходящо и прилично пръчле, на което е правил тестове за стой, акция, поведение при улавяне, обявения тест по примамки реален ли е и т.н.
Поздрави!
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

krisha написа:Здравей,
Благодаря за инфото!
Със здраве да си я ползваш и много слука да имаш с нея!
2,26м е като че ли за риболов от лодка?
При мен риболова ще е предимно в затворени водоеми, от брега- бяла риба и костур, основно на силиконови примамки-шадове, туистери.
Бих пробвал и с малки блеснички, клатушки, въртелешки, плиткогазещи воблери и попери за щучки, но тук сигурно ще срещна яростни мнения и нападки, че искам с една въдица да ловя всякакви хищни.
Ако не съм споменал по-горе- нямам голям опит в спининговия рибилов и съм по-скоро начинаещ.
След дълго ровене, четене и ограмотяване в темите на форума( тук ще отворя скоба за едно Благодаря! към всички колеги, които споделят безценния си опит в риболова, както и специално към Модераторите на сайта, макар, че и те са риболовци), съм се ориентирал към малко по-дълъг вариант- 2,40-2,70м и тест 5/7- 21/25/28гр.(реален)

Най-желания вариант: дълж.-2,40-2,45м; двуделна; мощност:Medium-light или Medium: тест по примамки-5-25гр.; акция:Moderate-fast, може и fast; подходящи водачи за използване на брейд и цена: 110-130лв.
Ще се радвам ако някой предложи подходящо и прилично пръчле, на което е правил тестове за стой, акция, поведение при улавяне, обявения тест по примамки реален ли е и т.н.
Поздрави!
Пич имам dragon express 2.45 м. Тест 7-30 гр 4 години ми служи вярно и съм много доволен . Но ти предлагам да се позамислиш над това http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=69017

Нямам допир до въпросната пръчка ,но имам познат който е много доволен от същата такава ,а и като цяло за това което ти трябва е идеалния избор дължина и тест . Поздрави
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от stas »

Няма какво да се замисля. Ако всичко и е наред на пръчката в обявата, да я взима. На много добра цена е. И аз ловя 5г. с dragon express 2.45 м., 7-30 гр., ама щото съм майстор. :) Сериозно, тия с кухите дръжки са много по- добри. А и колегата е много прав за избора на дължина и тест.
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

dragon express 2.45 м. Тест 7-30 гр., след 4г. вече не ти служи, или......? Питам, защото си избра нов Favorite.
Благодаря Ви и на двамата за мнението за dragon express 2.45 м. Тест 7-30 гр и предложението от обявата, което е над лимита ми.

Я кажете как се държи този dragon express 2.45 м. Тест 7-30 гр с малките примамки за костур ( туистери 1-3 инча) около 6-7-8гр.и съответно с тези в горната граница на теста- напр.25-28гр.. Абе с две думи реален ли е теста й 7-30гр. Има много публикации за въдици с нереални тестове, за това изрично Ви питам.
Стегната ли е, по-скоро твърда или параболична и всичко което считате, че би ми помогнало в избора.

Поздрави!
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

Колега не го мисли въдица за 330 лв на цена от 149лв не е за изтърване експреса е 120 130 лв така че разлика от 20 лв за 2 пъти по -висок клас въдица са нищо. Експреса с глави 7, 8 гр ще те разочарова от към чувствителност.
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

Еее, толкова добре започна дискусията, а накъде тръгна. Останах с първоначални впечатления, че всичко се споделя искрено и заради спорта, но долавям и користни цели.С риск да те подразня, ще ти го кажа директно- аз Ви питам за dragon express, дето ми го похвалихте, ти ми отговаряш и ме побутваш към обявата за dragon guide select.
Сори, ама първо беше супер dragon express 2,45м, 7-30гр., сега щяла да ме разочарова чувствителността му. Как да не си помисля, че не е случайно. И ми дърпаш езика значи с този си последния пост и ще ти отговоря в твой стил:
Ми като е толкова добра сделка, що не го лапна веднага, а си заприходи Favorite Breeze, същия висок клас за 330лв.,а не Dragona за 150лв?
Е не са с еднаква дължина, ама за 150лв. разлика се преглъщат некакви си 30см.

И да ти кажа честно на колегата с обявата му писах, предложих му оферта, пък той нещо засегнат ли се почувства, че подценявам въдицата му не знам, ама не ми отговори.

И тъй Благодаря още веднъж, че се отзова на някои от питанките ми.Ако имаш още нещо да споделиш за dragon express 2,45м, 7-30гр. ще се радвам да го чуя.
И не ме разбирай погрешно- ако колегата с обявата ти е познат/приятел-няма лошо да направиш това, което направи-да ми пратиш линк, и това щеше да е напълно достатъчно.Пък и въдицата му наистина е висок клас и отговаря в голяма степен на това което търся. Но така като питам едно пък ми се предлага друго, ми намирисва на- "да уловим заблудената рибка".
Жив и здрав!
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

Първо не познавам колегата аз търсих пръчка до 2.30 тей като от такава имах нужда от експреса съм доволен ,но като въдица за 100 лв смисъл не очаквай кой знае какво. Просто ти предложих пръчката от обявата защото е идеална за твоята цел и ще ти доставя 2 пъти повече удоволствие не искам да ти пробутвам нищо,ако беше така щях да ти предложа моя експрес ... :11: както казах с глави под 10 грама експреса си е доста глуха .
И не ме разбирай погрешно експреса е добра въдица ловил съм щуки, бели риби и костури без проблем ,но ти писа че предимно ще ловиш с туистери и шадове и на мен ми светна за тази обява тей като съм чувал че въдицата е много чувствителна . В крайна сметка избора си е единствено твой. Поздрави
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

OK, просто аз така го почувствах, явно съм в грешка.
Благодаря отново!

А някой може ли да сподели впечатления за:
- Okuma Black Rock 2,45, 5-25gr., тегло-140гр.
- Cormoran Laajoki 2,40, 6-28gr., тегло-140гр.
Интересувам се от:
-чувствителност
-съответствие на тест по примамки
-качество на бланка
-и др.
Както вече споделих по-горе, ще се ползва за джиг -предимно от брега и 2-3 пъти в годината- от лодка.

Успешен и късметлийски сезон на всички колеги!
Djambaza
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 22:49
Риболов: Спининг,Джиг,Кльонк
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдица за джиг

Мнение от Djambaza »

Колега само да вметна позамисли се за пръчка строй extra-fast за мен това е по-удачен вариант за джиг ,а и мисля ,че сам ще се убедиш в това с времето. :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”