Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

Elite 7 си е 500W.
Hummi 7 е с нов по-голям DRAM - оперативна памет, което подобрява работата и опресняването, но новите процесори са за 9, 10, и 12 инчовите Helix-и. Така пише, цитирам сайтовете.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от promarine »

lubobg написа:Аналога на Хъми който е в един клас с Елит 7 е с 500вата сонда а новият Елит 7 тотал скан вече е с 500 вата сонда .Стария елит за който се пита и е упоменат в заглавието обаче е 250вата сонда-нали така?
Гармин страйкър и драгонфлу 7 про на Реймарин също са със 500 ватови сонди.

Нещо да кажеш за процесора............

На провеждащото се изложение в щатите ,което между другото е и най-голямото в цял свят,как един път за разнообразие Лорънс не взеха награда за най-иновативен продукт.
Няма как понеже постоянно са в ролята на догонващи.

Защо не кажеш този елит седем чирп дето сега е на промоция каква му е сондата и какъв му е процесора?

Автора на темата изрично е упоменал модели и че ще се ползва в затворени водоеми.Какви морета,какви 5 лева?

Разбирам че трябва да продавате ама вие се насрахте.
Този с 500вата сонда за нищо не ставал.Тогава какво изобщо да коментираме модела с 250 вата?
В случая не става дума за най-иновативно а какво е по-оптимално като съотношение цена-качество. Никой не може да ме убеди, че в България при сходни параметри, модел на Хъминбърд ще бъде на по-добра цена от Лоурънс и при гаранционен проблем собственик на Хъминбърд ще получи по-добро обслужване. За нашите затворени водоеми може моделите на Хъминбърд да показват достатъчно добре дъното и подводните обекти, но за морето /от познати които имат Хъмита от доста висок клас/ съм чувал, че никаква работа не вършат.
А за затворените водоеми моето мнение е, че и най-евтиния и най-неиновативния черно-бял модел върши долу-горе същата работа каквато ще свърши и най-скъпия сонар с най-скъпата сонда за над 20 бона.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от JOHNNY »

Здравейте момчета, благодаря на всички включили се в темата. Поради покупка на по-голяма и съответно на по-скъпа лодка от предвиденото покупката на сонара се отлага за Април месец. В този ред на мисли ще трябва сравняваме вече новия Елит 7 с Хеликс 7. Тук обаче идва и момента, че новата лодка ми дава възможност да отскачам и до Гърция тъй, че машинката щя ползвам и на море.
Късмета е за неподготвените...
Аватар
kff
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 18:14
Местоположение: Сс
дал Браво: 1 път

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от kff »

Ще кажа нещо което е във връзка с темата но без да сравнявам конкретните модели. Преди 6-7 години при инцидент загубих сонара си. Hummi 5 серия. Месец и половина по-късно при спадане на водното ниво приатели го намерили и ми го върнаха. През цялото това време беше стоял на близо 4 м дълбочина напълно заровен в пясък и тиня. След измиване с чешмяна вода , подсушаване и контактен спрей на клемите сонара светна с и зареди напълно. Купих нова сонда, работи без проблем и до днес. Междувременно намерих и старата сонда която също работи. Не искам да правя реклама на марката но за мен примера е достатъчно показателен за качеството. Аз също мисля в момента в избор на сонар. Лошото е , че няма къде да направя сравнението в реална обстановка, а само чета характеристики и гледам клипове...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Димитър Тодоров »

kff написа:... Аз също мисля в момента в избор на сонар. Лошото е , че няма къде да направя сравнението в реална обстановка, а само чета характеристики и гледам клипове...
Моя Hummi 798 ci si можеш да видиш лесно.В неделя ще съм на вода сутринта , с голяма вероятност в района на града.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

На какъв клас сонари искаш да направиш сравнение. Една от най-хитрите първоначални инвестиции за сладководен риболов е да вземеш сонар без сонда и директно да го комбинираш със сладководна сонда, разбирай сонда с high-chirp честоти около 200kHz. Това гарантира по-ясно разграничаване на целите на екрана при риболов в плитки води.
Истинско сравнение на сонари би се получило, ако се направи минаване с различни сонари по един и същи трак във водоема, и траковете се запишат един след друг, и после се сравняват екранните изображения.
Останалите работи, кое меню е по-удобно, по-добре преведено, разположения на копчета, резолюция, яркост на екрана при слънце, са неща които може да ги сравниш и разгледаш и в нета, или извън водата, в магазина.
Друго интересно, говорейки за Humminbird, е защо останалите фирми щамповаха евтините модели с бадж "CHIRP", а при Humminbird най-евтиния CHIRP е 12 инча, разбирай няколко хиляди лева. Очаквам сериозен пазарен ход от Humminbird през 2017 заради това сегашно разминаване...
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

promarine написа:
Dyakov86 написа:Helix имат и с 1000 вата. , както и Onix
Както и да е,аз лично бих взел Humminbird, както казах не съм много доволен от Lowrance.
До преди седмица ползвах и Humminbird 698 Si hd Di и останах приятно доволен от това какво показва - за джиг и за тролене ми върши по-добра работа.
Спора "Humminbird vs Lowrance" сигурно съществува от момента на създаването на двете компании :)
Из американските хоруми продължава да бъде актуален, така че явно си е въпрос на лични предпочитания.
Според мен, в нашите условия трябва да се обърне внимание на следното:
1.Да се сравняват цените на аналогичните модели спрямо цените на тези модели в САЩ. Ако в САЩ сцените им са еднакви а у нас единия е с 20% по-скъп явно не бих го избрал.
2.Да се сравни гаранционното обслужване и коректността от страна на вносителите. Аз лично имам наблюдения за това на Лоурънсите и съм доволен.
Тук колегата promarin е много прав за гаранционното обслужване на марките. Аз например от декември 2015 до септември 2016 бях със Humminbird Helix 7 si, от който бях много доволен докато не му се обели дисплея, за което направих рекламация, която съответно не беше призната от американска страна, поне така твърди БГ продавача и ми бе предложен от него последния модел на Lowarance Elit 7ti със total scan сонда който е CHIRP сонар с тъчскрийн, но съм на два риболова с него и нещо не мога да му свикна. Направи ми впечатление разликата в големината на сондите, като тази на Elit 7ti е 4 пъти по голяма от на Helix 7si.
DSC02809.JPG
DSC02809.JPG (106.53 KiB) Преглеждано 4300 пъти
DSC02810.JPG
DSC02810.JPG (131.58 KiB) Преглеждано 4300 пъти
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 90 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

Ехх като гледам проблема на дисплея наистина си е за гаранция и продавача, и можеби вносителят са мошенници в случаят. Като не могат да си позволят да покрият гаранцията да не ги продават! С пукнат дисплей в рамките на една година Американците го сменят дисплея без въпроси.
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

tommy12 написа:Ехх като гледам проблема на дисплея наистина си е за гаранция и продавача, и можеби вносителят са мошенници в случаят. Като не могат да си позволят да покрият гаранцията да не ги продават! С пукнат дисплей в рамките на една година Американците го сменят дисплея без въпроси.
Продавача беше повече от коректен за това и ми предложи алтернативен вариант, който заради Chirp-a и тъчскрийна трябва да е по добър, а и цената е с 300 лв. по-ниска от Хеликса. Иначе довода на американците бил, че сонара е заливан със шаранджийски добавки и т.н., което е смешно при положение, че никой шаранджия не би си купил такъв сонар само за да си гледа дъното. В крайна сметка продавача заяви, че това не му е първи случай на не призната гаранция от Хъминбърд и че вече ги изчиства, което наистина е така защото скоро гледах в сайта и имаше само 1 модел на Хъминбърд. :)
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

Това е нещо като лаково покритие ли, то ли служи за намаляване на отблясъците?

Жалко, защото при Humminbird всичко над Helix 5 е със слепени стъкла на екраните (без въздух), и с ниво на яркост 1500 ницки, което се води най-добрата визия понастоящем...уж.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

SELVA написа:Това е нещо като лаково покритие ли, то ли служи за намаляване на отблясъците?

Жалко, защото при Humminbird всичко над Helix 5 е със слепени стъкла на екраните (без въздух), и с ниво на яркост 1500 ницки, което се води най-добрата визия понастоящем...уж.
Не можах да разбера какво е покритието, но си спомням, че когато го купувах ми обърнаха внимание на подобрения дисплей за отблясъци от слънцето. В интерес на истината петната по дисплея не ми пречеха, но за сонар, който струва 2200 не е допустимо.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

Случвало се и на Macbook-ите на Apple. Заменяли ги, но неофициално :shock: :?
http://pixelmedia.bg/apple-ще-заменя-бе ... acbook-с-д

Помниш ли някаква конкретна захранка или добавка, все пак да имаме по-точна идея...
Собствениците на Helix вече, срам не срам, ще трябва да лепят на екрана защитно фолио за таблети..
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 90 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

Наистина много пари струва този сонар! Захранки за шарани, този продавач да го беше измислил още по тъпо, тези от Хъминбърд надали са виждали захранка за шарани.
По скоро са искали да им се изпрати за поправка, но изпращането и връщането ще струва пари на продавача, и вносителя, и са измислили тази тъпотия за шараните. Като не могат да изпълняват гаранцията на Хъминбърд да не ги внасят и продават.
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

tommy12 написа:Наистина много пари струва този сонар! Захранки за шарани, този продавач да го беше измислил още по тъпо, тези от Хъминбърд надали са виждали захранка за шарани.
По скоро са искали да им се изпрати за поправка, но изпращането и връщането ще струва пари на продавача, и вносителя, и са измислили тази тъпотия за шараните. Като не могат да изпълняват гаранцията на Хъминбърд да не ги внасят и продават.
Мисля, че се визираше добавки като дипове и тем подобни. И не мисля, че е измислица на продавача (същия ми предложи да ми изпрати кореспонденцията с великите американци). Аз предположих, че продавача ще предяви рекламация към ww.humminbird.bg, и след 10 дни чакане му се обадих, но той каза, че още не е получил отговор от щатите :o . След още 2 дни се чухме и ме уведоми за решението им, при което ми предложи Elit 7ti. В момента в сайта на продавача се предлага само един единствен Хъминбърд.
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

SELVA написа:Случвало се и на Macbook-ите на Apple. Заменяли ги, но неофициално :shock: :?
http://pixelmedia.bg/apple-ще-заменя-бе ... acbook-с-д

Помниш ли някаква конкретна захранка или добавка, все пак да имаме по-точна идея...
Собствениците на Helix вече, срам не срам, ще трябва да лепят на екрана защитно фолио за таблети..
Не мисля, че собствениците на Helix ще ги спаси защитно фолио. На моя Helix единственото което му се е случвало е върху екрана му да попаднат капчици вода (което е напълно нормално) и естествено когато са били малки не съм бързал да ги забърсвам. Аз мисля, че просто покритието на екрана не издържа на слънчевата светлина.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”