Перфектната джиговица? :)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

Благодаря много, момци!

Доста се чудих и реших да си взема една Hearty Rise Zander Force, която бях споменал в другата тема. Тук доста хвалят тази марка, въпрки че се произвеждат или в Тайван или Китай. Така и не се намира инфо на 100 % къде е точно, единствено, че е от много висококачествен карбон и имат много добра изработка. Париците са им доста, та не знам..... Сега се колебая дали да е 6-26 или 7-32 грама.

Иначе в арсанала разполагам с Леджънг Елит на 9 фута 10-28 грама, но още не съм я пробвал на вода за джигосване и не знам как ще е. Не съм сигурен, че ще работи добре с прикакми около 6,7 грама. Ако някой има опит и може да сподели ще съм благодарен.

Много би ми се искало да взема една Graphiteleader Aspro, но няма нито как да си я доставя в БГ, нито в Германия. Чета само хубави мнения за модела. Ако тук има някой идея....

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

само от руско бате , а от там ти требе русначе или калоян...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

За Хърти Райз вероятно няма да сгрешиш особено.Взех си една Еволюшън в L вариант, предстои да я харесам или разлюбя,но на първо четене ми допада като поведение и сглобка.

Разликата между 9 футовият Леджънд Елит и този на 8.6 е в баланса, вторият е с изразено по-добър баланс.
Определи се ясно в кои грамажи ще работиш основно. Ако искаш оптимална работа в леки глави 5-7-10 грама,то по-добре си потърси вариант с тест до 3/4 унция (21 грама). В този вариант ще имаш както добра чувствителност с леките глави, така и достатъчно ресурс/гръбнак за да подсичаш и бориш прилични рибки.

Съвсем наскоро си купих един Аспро на Графитлидер, не съм ловил все още с нея. Чисто откъм естетика,не ми допада това,че са спестили лака от първи водач нагоре в името на някой грам по-леко тегло, дразни ме това,честно. За мен 20 грама не значат много, а когато давам не малко парички искам да ми харесва въдицата и като изпълнение.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от empar »

А как се сдоби с въпросното АСПРО, колега? На мен ми се стори абсурдно сложна разправията с руснаците? Иначе Graphiteleader правят превъзходни въдици за всички разновидности на дгиг-риболова. GoFish имаха по едно време чудна селекция от различните модели TIRO, които определено си заслужават парите и вниманието.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

Aspro-то успях да го намеря в един латвийски сайт, но цената му е 400 евраки + 40 евронки доставка до Германия :) Не знам дали си заслужава толкова много кинти......

В магазина, в който съм харесал другата сопа има и една Varivas VIOLENTE VLE 2,50 m. 7-28 gr. Никога не съм държал въдица от там марка в ръка.... Може да е вариант, ама знам ли ....
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

empar написа:А как се сдоби с въпросното АСПРО, колега? На мен ми се стори абсурдно сложна разправията с руснаците? Иначе Graphiteleader правят превъзходни въдици за всички разновидности на дгиг-риболова. GoFish имаха по едно време чудна селекция от различните модели TIRO, които определено си заслужават парите и вниманието.
Просто.Купих я от Валери Хинков. :)
Иначе, онази Хърти Райз си я купих онлайн и ми я пратиха от руския онлайн-магазин с "Почта Росии" за съвсем адекватни парички в картонен тубус. Но! Тя е 6 ` /180 см : 2 = под един метър дължина.Мисля ,че критичната дължина беше 110 см,над нея пратката се води "дъълга" и ти свалят кожата с шипинга или пък магазина въобще не ти предлага шипинг,извън Русия.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

Димитър Тодоров написа:
empar написа:А как се сдоби с въпросното АСПРО, колега? На мен ми се стори абсурдно сложна разправията с руснаците? Иначе Graphiteleader правят превъзходни въдици за всички разновидности на дгиг-риболова. GoFish имаха по едно време чудна селекция от различните модели TIRO, които определено си заслужават парите и вниманието.
Просто.Купих я от Валери Хинков. :)
Иначе, онази Хърти Райз си я купих онлайн и ми я пратиха от руския онлайн-магазин с "Почта Росии" за съвсем адекватни парички в картонен тубус. Но! Тя е 6 ` /180 см : 2 = под един метър дължина.Мисля ,че критичната дължина беше 110 см,над нея пратката се води "дъълга" и ти свалят кожата с шипинга или пък магазина въобще не ти предлага шипинг,извън Русия.
Митак, я дай данни на Аспро-то. Много ми е любопитно как ще е на вода. Ще чакам с нетърпение доклада ти :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

Има ли някой поглед над :

Graphiteleader TIRO MR GOTS-832M

Има я дори в БГ.

Благодаря предварително :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

Аз имам 7'6''Л. Изключително приятна въдица - бих я нарекъл универсална. Изобщо "Графитлидър" са много сериозен производител и нямат слаб продукт...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо, ти имаш всички въдици. Не е ли малко страшно!? :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Хич не е малко, ми си е много.....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от axel »

Съжалявам,но Тиро-то на любимата ми марка Графитлидер е далече под Шиманото,не,че Шимано ми е особено любима марка,по отношение на въдиците. :idea:
риболовът е само хоби!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

Д-р Флекс написа:Мунчо, ти имаш всички въдици. Не е ли малко страшно!? :D
Аз също се плаша понякога, поглеждайки от този ъгъл.

п.с. Между другото, чакам още три въдици. Бях се зарекъл да не си купувам нови известно време, но напоследък се чувствам малко депресиран...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:
Д-р Флекс написа:Мунчо, ти имаш всички въдици. Не е ли малко страшно!? :D
Аз също се плаша понякога, поглеждайки от този ъгъл.

п.с. Между другото, чакам още три въдици. Бях се зарекъл да не си купувам нови известно време, но напоследък се чувствам малко депресиран...
Кулак.....буржоа!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”