Петромакс???

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

С всичките си ръце колко са там незнам гласувам за газения ветроупорен фенер "На баба"...повече светлина не трябва се пак ако някой пошива гобленчета е друг въпрос,свети си достатъчно и икономично,пък и рибата не плаши за разлика от помпещия се братовчед :wink:
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Когато ходиш за по-дълго време, бивака винаги е по-далеч от тоягите, така че светлината си е нужна, я некое мезенце ще боцнеш, я чашчица ще си намериш ..... а иначе в тъмното мож и дупе на чужда булка по погрешка да гепиш, та затова си е добре да си имаш светлинка.
gergymm
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 10:16

Мнение от gergymm »

райчо китов написа:С всичките си ръце .....гласувам за газения ветроупорен фенер "На баба"...
Добавям още един глас за простия газен фенер: ползвам два такива вече четвърта година, а не съм изхабил напълно и две бутилки газ. Светят достатъчно. Ходим на излети всяка седмица с редки изключения. Фенерите ги намерих случайно в мазето, ама в най-тъмния ъгъл - не си помнят годините.
С три думи: много съм доволен :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

gergymm написа:
райчо китов написа:С всичките си ръце .....гласувам за газения ветроупорен фенер "На баба"...
Добавям още един глас за простия газен фенер:
Докато сме на темата - ще ме светнете ли откъде си намирате фитил?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Абе сега се сещам, че на тавана имам един чисто нов петромакс. На години е но никога не е ползван - наследство от тъста. Та ако някой го интерсува да ми прати ЛС.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

За фитил идеално стават връзките от старите гуменки, дето са плоски.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Хъмммм,може би в противоречие с общото мнение аз съм ЗА петромакса.
Който е ходил на нощен риболов на Осиковското дере (пък и не само там) на Въча (Антонивановци) ше ме разбере вервам.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
gergymm
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 10:16

Мнение от gergymm »

babydoctor написа: Докато сме на темата - ще ме светнете ли откъде си намирате фитил?
Не ми се е налагало да търся фитил още - и в двата фенера се вижда, че има мин. по 15см., т.е. има да свети, да свети ....... :lol:
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

babydoctor написа:
gergymm написа:
райчо китов написа:С всичките си ръце .....гласувам за газения ветроупорен фенер "На баба"...
Добавям още един глас за простия газен фенер:
Докато сме на темата - ще ме светнете ли откъде си намирате фитил?
В по малките градове има в почти всяка железария,аз имам 2метра и мисля тоя живот повече да не копувам :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Бе и аз имам горе долу толкова, ама все си мисля, че ще поживеем по-дълго :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Петромакс???

Мнение от sampo »

chirusa_bg написа:Колеги, от къде да си купя такова животно и ако някой знае цени ?
Благодаря
Купи си нова лампа на пропанбутан , работи със същите чорапчета и стъкло , по ефтино излиза , и не създава проблеми .. Лампите вървят м/у 11.00 и 14.00 лв. , турски са и просто нямат геле ... , аз ползвам такава , след като се отървах от петромакса .. Smile
Разлика във интензивността на светене м/у газовия и пропанбутановия фенер няма ...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Абе пичове що се дърляте, в дружината си имаме и едното и другото- явно вие пичове сте единаци и екипния риболов не ви блазни. ДРЕМЕ МИ НА .... с кво си светим, нали СВЕТИМ - един взел едно- друг друго- ма то земете ли да светите и вие яко сабайлем ще светнете- ама там на реката, няма шкембе с бира...... Реанимация ЙОК!
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Д-р Най »

А някой да знае дали стъклата от пропан-бутанови фенери стават за петромакс?Или не са толкова устойчиви температурно?
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Да не отварям нова тема ще питам тук. Някой виждал ли е да се продават някъде газови фенери тип "На баба" или Сампо ако може да си каже къде има от тези газови фенери дето той ги "рекламира"? Благодаря предварително!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

На пазара Г.Кирков има и нови и втора ръка, а ако се помоташ там мож да намериш и "баба си".
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”