Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от мъро »

Има същия карбон, ама колко са еднакви банките?
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Godfather »

В меката на спининга...фелибето имах възможност да потръскам повечето дължини и акции на Веном.
Лично мнение: Уникална, безтегловна, балансирана джиговица!!!
Чуваща,чуствителна, балансирана пръчка става за всичко!!!
Според производителят бланката е на много високо ниво с карбон влаган при Силверадо на Графитлидер!!!!
Има ли човек финансова възможност, това е пръчлето!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
yotsov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 21:06
Местоположение: Козлодуй
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от yotsov »

Друг размер 7.6 ml но модела е същия!!!??И това с кленчета има няма по 200гр
...
IMG_20201213_161341.jpg
IMG_20201213_161341.jpg (123.56 KiB) Преглеждано 2046 пъти
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от dancho66 »

А уж биле с ФУДЖИ фурнитура :evil: :evil: :evil: Като си помисля, че и аз ги заглеждах, но това ме отказа напълно. Май ще е по-добре да си купя една от украинските въдици, па макар и на сляпо. На тях поне водачите са им истински.
cekal
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от cekal »

Колега, ти не размяташе ли някакво ямагацу 72 TZ нано, какви украинци, какви венъми?
А иначе въдица за джиг с тегло 75 грама и дължина 1.98 трудно може да мине за безтегловна. Ямагите не са от най - леките, но дори 85 all range до 21 грама тежи 80 гр при дължина 2.57. Е, и цените са от двойни нагоре, но това е положението.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от dancho66 »

Да така е. Продължавам да си имам Ямагата, но ми се ще да си купя и нещо УЛ. Харесал съм си Azura X-Game X76UL sensitive Faze TZ за костуретки, кефал и евентуално някоя случайна щучка или бялка.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от мъро »

Godfather написа: Нед Дек 13, 2020 13:46 В меката на спининга...фелибето имах възможност да потръскам повечето дължини и акции на Веном.
Лично мнение: Уникална, безтегловна, балансирана джиговица!!!
Чуваща,чуствителна, балансирана пръчка става за всичко!!!
Според производителят бланката е на много високо ниво с карбон влаган при Силверадо на Графитлидер!!!!
Има ли човек финансова възможност, това е пръчлето!
Това всичко само от едно тръскане ли го разбра? Производителя какво е вложил въобще няма да го коментирам.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1807 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от баш майстора »

Признавам си, преди появата на тази тема даже не подозирах, че съществува такава въдица. Да, знам, че Филстар продават някакви въдици под тяхна марка и колегите са относително доволни от тях и... до там. Има нещо, което ме гложди в тоя случай - всяко второ мнение е сравнение с Графитлидер. Цялата работа ми намирисва на прикрита рекламна кампания с основна опорка - да се набие в главите на всички, че това е въдица като на Графитлидер, но на половин цена. :roll: Къде остана доброто старо време, когато еталон за качество на спинингите беше Св. Кроа. :roll:

п.п. Аз по природа съм си мнителен де... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
cekal
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от cekal »

dancho66 написа: Пон Дек 14, 2020 0:40 Да така е. Продължавам да си имам Ямагата, но ми се ще да си купя и нещо УЛ. Харесал съм си Azura X-Game X76UL sensitive Faze TZ за костуретки, кефал и евентуално някоя случайна щучка или бялка.
Ясно, и аз сега хвърлих едно око. Параметрите й са точно като на старите финеци гофс, включително цената. Даже е с по - читав макародържач, който позволява спокойно да обхванеш бланката с палец и показалец. Дали е и толкова мека, кой знае, може и да има клипове в ютюб. По-тежка е от ямага нано, но това явно не те притеснява.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от dancho66 »

За въдица 2.29м тегло от 77гр изобщо не ми се вижда много. Вярно че Ямагата е 70гр но е и по къса. Изобщо не се и надявам двете въдици да са с равен квалитет. Но за пръчка която ще ползвам реално 1 месец в годината не ми се дават много пари. Надявам се да ми я донесат до средата на Януари. Клипове точно за този модел има доста, но да не забравяме че са рекламни. Когато пристигне ще споделя първи впечатления. А Дай Боже и на вода да я тествам, стига да не е замръзнало езерото. Подготвил съм се даже и с конец 0.2 :lol: :lol: :lol:
cekal
Мнения: 249
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от cekal »

dancho66 написа: Пон Дек 14, 2020 11:56 За въдица 2.29м тегло от 77гр изобщо не ми се вижда много.
77 грама наистина не са много, стига да не залитнеш леко надолу и да получиш необяснимо и трайно отслабване на дясната ръка. :lol:
Познавам тежко пострадали :fish15:
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от Godfather »

мъро написа: Пон Дек 14, 2020 9:23
Godfather написа: Нед Дек 13, 2020 13:46 В меката на спининга...фелибето имах възможност да потръскам повечето дължини и акции на Веном.
Лично мнение: Уникална, безтегловна, балансирана джиговица!!!
Чуваща,чуствителна, балансирана пръчка става за всичко!!!
Според производителят бланката е на много високо ниво с карбон влаган при Силверадо на Графитлидер!!!!
Има ли човек финансова възможност, това е пръчлето!
Това всичко само от едно тръскане ли го разбра? Производителя какво е вложил въобще няма да го коментирам.
Какво съм разбрал е за моя сметка.
На вкус и цвет...нали знаеш.
Весели празници на всички.

п.п. Те и черната сянка е плюят, ама е по- чуваща от много други по скъпи от нея!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от MapuaH »

Момчета, не може, не е удачно да се сравнява марка като Филстар с гранд от рода на Графитлидер или който и да е подобен в този бранш. Хората имат одели с развойна дейност, мислят всеки детайл, тестват и чак тогава пускат нещо на пазара, защото са сигурни, че то ще е ТОП. А какво е Филстар в конкрения случай - фейк на нещо си... почти Копи и Пейст...... Ами че то такива бол от Алито... че дори и на значително по-ниски цени... Хайде, моля ви се :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от radogagov »

Интересни пръчки са направили Филстар, но нека бъдем обективни. Мариан много точно се изказа по темата. Едно е да бъдеш производствен, а съвсем друго е да си търговски бранд. В този случай няма нужда от чудене: още някой лев и по-добре нещо изпитано и реномирано!
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Мнение за Filstar Venom UL 0,8-10

Мнение от koko7784 »

То някой вече си е взел петто пари от тази :mrgreen:
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Fi ... nom-a76887
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”