Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

bramek_carpseeker написа:Колеги дайте някакво инфо за състоянието на леда за гьоловете около софия,останало ли е нещо от леда и след това застудяване дето следва http://sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/10-days" onclick="window.open(this.href);return false; ще се качим ли на леда пак тази година :D
Е, ха де?! На Враждебна, ако е останал лед, би трябвало да стегне на захладняването, въпросът е да не се разтопил съвсем.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
bramek_carpseeker
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 15:14
Риболов: pole,match and ice fishing
Местоположение: Sofiq
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от bramek_carpseeker »

Бат Стан написа:
bramek_carpseeker написа:Колеги дайте някакво инфо за състоянието на леда за гьоловете около софия,останало ли е нещо от леда и след това застудяване дето следва http://sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/10-days" onclick="window.open(this.href);return false; ще се качим ли на леда пак тази година :D
Е, ха де?! На Враждебна, ако е останал лед, би трябвало да стегне на захладняването, въпросът е да не се разтопил съвсем.
Ако стегне и пак се качим на леда този сезон, ще направим риболов на първи лед 2-ри път ;)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

Значи проверих си в дневника - в началото на 2010 г. условията са били същите. Даже на поляната не е имало лед до средата на януари, и чак около 20-ти е замръзнало като хората малкото, след като преди това е имало лед, ама се е стопил. Затова не се отчайвайте, Малък Сечко се е задал! Междувременно в събота и неделя сме на поляната и евентуално на Голям Беглик, в търсене на костурите и бабите!!!!!!! Менюта е "А ла Софков" - вратни пържоли, наденици, луканка, суджук, червено вино, сливова ракия и диетичен хляб. В събота сабахлем в 7.30 мисля да ям шкембе при Съби и после сме на състезание на Кавалтепе.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

Asen Ra4ev написа:И русалка в леглото.... :mrgreen:
Кви русалки ве, даже и мургавите русалки ги няма още там. Не ни тряват бусалки, а бабушки - повечко и от големите.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Накратко, юруш към Родопите! Ако има 10 - 20 см. лед по родопските водоеми е супер, че миналата зима на Големия беглик ми трябваше поне с 20 см. по дълъг ледобур за пробиването на "гаден" лед от над 80 см.
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от ninastefanina »

80см само по Охота и рибалка съм виждала.За такъв лед си трябва Хускварна :lol: :lol:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
boris_m80
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 21:49
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от boris_m80 »

Да наистина миналата година беше 80см и повече
rosakat
Мнения: 399
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 14:41
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от rosakat »

на ски влека при Казичане и баластриерата до летището при Враждебна - все още имат ледена кора..макар и тънка
Владо Коцев
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 14:32
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Владо Коцев »

Колеги, сега се връщам от разходка из Софийското поле

положението е кофти откъм лед

враждебна - целия е на кора около два санта, като е останал от стария лед и е сипкав,
но поне е запечетан целия гьол, ако синоптичките познаят за минусите за близките три дни - към четвъртък ще става за качване

Изображение

долни богров - половината малък е на подобна кора страната откъм пътя, останалия е вода
големия - целия е размразен

Изображение

на влека действително има лед, но не слизах да я гледам колко е дебел, едва ли обаче се различава особено от враждебна и богров

Изображение

Пънча - над лебеда има корички отделни, плажа е на кора целия, като там има около четири санта и до два дни ще става за качване

Изображение

Изображение

толкова от мен и пожелания за седмица минуси, за да извадим пак мормишките

:fish7:
Аз обичам това:
хвани и пусни, ако не си прегладнял
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Благодаря, Владо за разузнаването! Скептик съм, обаче, че до събота по тези водоеми /с изключение на "Плажа" над Пънча/ ще има здрав 5-6 см. лед. Нощните температури не се очертават достатъчно минусови, а да не говорим за дневните. Пък и нещо дъждец прогнозират, та знае ли се!
G.Petkov
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 14:16
Риболов: риболов на лед, на хищни риби и други
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от G.Petkov »

Сега видях този пост,
Та - "Синоптик" ми е пътеводител в риболова през последните години!
Според мен има успеваемост от 80 -85 % !
В сравнение с него - Емо "лъжеца" от БТВ уцелва с голямо приближение около 1/3 от прогнозите.
И при това няма посока и сила на вятъра, което е основното при риболов на плувка :wink: !
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Е, скептик съм за безопасен риболов все още около София, но след като "цялото кралско войнство" по линия на риболова на лед се измъчи на републиканското на ШПЗ /евала им за геройството/, все пак ги призовавам да споделят мъките си по време на състезанието и евентуалните им "подвизи" след това. А и ако са имали сили, впоследствие да пробват околните водоеми да споделят що годе информация, поне по линия на достъпност и дебелина на леда и преспите върху него.
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Днес на Големия Беглик. Идвайки от София от дясно на стената "Горското" е почистило пътя и слава богу са направили странични отбивки, щото сачмалиите рибари да могат да се разминават с тежките камиони - дървовози. От лявата страна, обаче не е разчиствано и няма минаване. Водоема е запечатан, но става въпрос за здрав лед около 10 см., върху него 10 см. полу - лед, нагоре 10 см. лед - - сняг - сладолед, след това 4 см. вода и отгоре 12 см. сняг. Хубаво време, но тегав риболов. Рибите кълват трудно на 8-15 м. дълбочина, основно на блесна. На мормишка - единични риби, но мъка. Все пак майсторите на блесната хванаха по 30 - 40 костура, калибър 5 пъти по - големи от "огняновските", а аз все пак спасих "капото" с 10 риби - 5 на мормишка и 5 на блесна. Утре, обаче, ако духа 10 м. в секундата и вали дъжд - не препоръчвам експедиции натам.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”