Какво е това?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

TRAP написа:Изображение
А как скрива плувка 2гр. под водата това 5грамово чудовищееее !
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Абе Мироне, така и не каза лещанката в същият гьол ли я хвана (със слузстта) или от някоя река! :lol:
Колкото повече, толкова повече!
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

В същия гьол! Но аз от там риба не взимам защото на 20м. има голяма кравеферма !
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Доцента е прав! Странна работа! Нещо рекичка да се влива!? Къде точно е това гьолче, ако не е тайна?! :oops:
Колкото повече, толкова повече!
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от docenta »

Не знам дали съм прав или крив, ама най-добре е Мирон като хване пак тая мистериозна рибка да я набута в шише с формалин и ще я дадем на моя приятел- ихтиолога. Иначе това водоемче е част от стар напоителен канал и поне аз не видях течение там!
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

docenta написа:Не знам дали съм прав или крив, ама най-добре е Мирон като хване пак тая мистериозна рибка да я набута в шише с формалин и ще я дадем на моя приятел- ихтиолога. Иначе това водоемче е част от стар напоителен канал и поне аз не видях течение там!
Има си течение и е от литаковския патичарник!
Само ми е чудно как в тая бара има толкова видове риба :shock: Лин!Шаран!Кефал!Каракуда(има златиста и сребриста)Лешанка!
Трябва да пусна две щуклета да поизчистят малко :twisted: :D
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Тачо написа:В река Бебреш до село Скравена е бъкано с лещанки, след селото се влива мръсният канал на Ботевград и има "само", кленове,каракуди,шаран,сомчета,мрени,уклейки и пръскач, но няма лещанки. Истината е, че лещанката иска чиста вода .
Това е приток на въпросната река. Нищо чудно, че има лещанки! Наистина си мислех, че е някой гьол дето се къпят селските патки или утайник на краварник! А това за златистата каракуда е интересно, но е тема за отделна дискусия! Аз лично смятам (за разлика от ихитолозите :) ), че това е една от най-редките риби в България. :roll:
Колкото повече, толкова повече!
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

kalimok написа:
Тачо написа:В река Бебреш до село Скравена е бъкано с лещанки, след селото се влива мръсният канал на Ботевград и има "само", кленове,каракуди,шаран,сомчета,мрени,уклейки и пръскач, но няма лещанки. Истината е, че лещанката иска чиста вода .
Това е приток на въпросната река. Нищо чудно, че има лещанки! Наистина си мислех, че е някой гьол дето се къпят селските патки или утайник на краварник! А това за златистата каракуда е интересно, но е тема за отделна дискусия! Аз лично смятам (за разлика от ихитолозите :) ), че това е една от най-редките риби в България. :roll:
Не е приток на Бебреш ,а водата идва от едно микро язовирче(бивш патичарник) ! За мнението ти за златистата каракуда съм напълно съгласен!
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Идеята беше, че в района има лещанки :lol: :lol: :lol:
Колкото повече, толкова повече!
Митко_Каракудата
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 19:26
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Мнение от Митко_Каракудата »

Това слузестото е ЖАБЕШКИ хайвер :o на струма я има мн тая гадост :x имаше един дядо kойто я сабираше тая слуз и я използваше като стръв незнам дали е ефективно но тои ми каза че вади много риба с (,, желето '') !!! а риберо е лешанка !!! :wink: :wink: :wink:
Наслука и да ви калве на всяка кука ;) !
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”