Да си помогнем сами

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Панцеро,масовите бракониери са хора които са бедни,но има и една част,хора богати и с възможности,ходещи за риба с нови джипове и скъпо оборудване и между другото носят по някоя мрежа или машинка,да не са капо или да покажат,че за тях законите не важат.А и да попитам от къде дойде и кой за първи път измисли номера с кльонка и тока.......чук,чук и като се вдигне до стръвта и му пускат тока :twisted: ...е за това последните години сома е толкова мнителен,качва се до стръвта и не взима.....
I'll be back.....for the next season
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Emo-83 написа:Трябва да се види законовата основа и след това да се направи план за действие и приказки. :wink:
За да станат работите както трябва,когато се хванат бракониери с ток или с бомби,трябват свидетели :idea: За тези с бомбите,няма проблем да се докаже че са те,натривките го доказват или поне за този,които е боравил с нея.Също така се иска да се снима умрялата след взрива риба и да се документира със снимки събраната в чувала риба.Викат се полиция,горски и ИАРА за да си ги вземат.Едните-полицията си ги прибира по закона за боравене със взривни вещества а иара и горските им правят актовете по закона за рибарство и т.н.Токаджиите са друг въпрос,трудно се хващат и трябва да се знае кога са на вода,но не е невъзможно.Въпроса е,кои ще си зареже кефа и ще хукне да ги дебне.Иначе,ако ги хванете с апарата и рибата,ще отнесат актовете,но само толкова.Рибата,когато е ударена от ток ,винаги има поражения които се виждат с просто око.За всичко написано горе се иска дупе,време и желание да се гонят тия миндили :evil: :evil: :evil:

Що се отнася до картите,Имаше ги и преди години,както каза колегата,но пак вършат работа когато са издадени на сърцати хора,които не се страхуват да застанат срещу бракониерите.Другото е празни приказки.С картата се става перфектен свидетел,поемно лице и т.н.Запомнете,иска се група хора с карти а не сам воин.Сам човек,ходи единствено в тоалетната :wink: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Emo-83 написа: Смятам за най-наболял,проблема с токаджиите.
За тези трябва закон който да ги вкарва директно в затвора и конфискация на цялото имущество с което са извършили злодеянието..
+ това ЕОН трябва да им резне тока форевър ................
pavel mangelov написа:нашето бойно поле са язовирите,а там токаджиите са безсилни
Павка, не си много прав!
LVitchev написа:
Emo-83 написа:Трябва да се види законовата основа и след това да се направи план за действие и приказки. :wink:
Токаджиите са друг въпрос,трудно се хващат и трябва да се знае кога са на вода,но не е невъзможно. Иначе,ако ги хванете с апарата и рибата,ще отнесат актовете,но само толкова.Рибата,когато е ударена от ток ,винаги има поражения които се виждат с просто око
Любо, съгласен съм с теб и с Емо. Първо трябва да се промени законът! Строги санкции и никаква толерантност към разни корумпирани държавни служители и тем подобни. После МВР и ИАРА ще могат да си вършат работата на спокойствие, защото сега и да хванат някой какво става? Нищо! Един от Видин го хванаха три пъти за една година с машинките за ток + риба.........

Друго нещо е контрола върху търговията с риба. Незнам защо никои не го споменава тук. Повечето бракониери ловят за да изкарат някои лев. Т.е. ловят риба, а след това я продават на рибните борси. Последните я продават на нас, а накрая никои не плаща данъци! Държавата проспива и това. Ония шоумен Дянков ( :shock: ), вместо да ни обяснява как вече се вижда светлината в тунела, да вземе да развижи малко това министерство, а не да чакат да стане 12 часа за да идат да се напапкат в стола на 7-мия етаж!
Ако се направи елементарна проверка при търговците, веднага може да се установи дали рибата е гръмната или е изпържена!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Иво е прав. Контролът трябва да бъде не на язовира, а на рибните борси. Няма ли кой да купува рибата, ще намалеят бракониерствата. Разбира се има и такива, дето убиват рибата за кеф и обикновено имат много пари и връзки и се чувстват над закона. С тия няма да е лесно да се справим. Твърде много пари играят в случая.
С внимание към детайлите
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Калин,е адски прав,стига само да се спре търговията и бракониерите сами ще се откажат!
I'll be back.....for the next season
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

pavel mangelov написа:Калин,е адски прав,стига само да се спре търговията и бракониерите сами ще се откажат!
Интересното в случая е защо ли някои, за които по-горе се каза, че едвам дочакват 12 ч. за да идат да се напапкат в стола не искат да го разберат :idea: :idea:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Ще си позволя да ви дам още един пример. В рибарския магазин на Красно село продават сомчета и бели рибки (сулки), които по мое мнение стават само за зарибител! Да иде някои и да ги пита от къда са ги взели и да им праснат един акт че продават маломерна риба с неясен произход, а след това да ковнат и бракониерите.
Миналото лято си поръчах порция уклей в заведение на "Дунавсия парк" в Лом. Когато рибата пристигна бях много учуден, защото рибките бяха 50 на 50 уклейчета и бели рибки :evil:
Практиката показва, че заведенията купуват масово риба директно от рибарите. Няма хигиенен контрол, няма данъци, няма нищо. Все едно сме в Азия........

Ако си спомняте през 90-те години "бизнесмените" започнаха да взимат язовири на концисии. По този начин си "изпраха" парите. Плащат данъци и доказват доходи, защото никои не може да докаже колко риба са извадили от водоема......
Сега същите хора станаха хлебари, купиха земя и продават хляб. Защо?!?!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
dancho77
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 19:06
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Мнение от dancho77 »

SENSAS 24 написа:
KRASSI написа: Защото не са един и два случайте в които служители на ИАРА са заедно с местните бракониери . "Ние сме на всеки километър - от тук до края на България" [/color] :lol: :lol: :lol:
Миналата седмица на Монтана на носа където свършва голямата чаша на стената, вечерта нарезах една мрежичка 30м и едно незнам как се вика 25м въже надолу имаше 15 куки и огромна тежест на тея от къщата пред садката те гледат уж ама то тъмно колегата дето беше с мене "бъка",а аз си режем и ме боли кура :lol: :lol:
Ма и тех ги боли щото на другия ден си пуснаха една в залива пред къщата точно посред бел ден и една касетка с мрежи откараха пред черквата и тва не съм го само аз видял
Нищо другия път пак ше им ги нарежем така истимаро курвачката да им е гадно :lol:
и аз съм ги виждал срещу черквата посред бял ден
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

Аз предлагам,да проявим умерено насилие,решаваме тая седмица Монтана,отиваме 20 лодки,хваща се мрежара,лодката аут,мржи аут,а те вързани на брега с табела Бракониер(е и малко песничета)след тов разбира ме се за друг гйол и така като направиме 5-6 акции със сигурност ше намалеят'Първобитна държава,първобитни мерки.
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Това наистина е единственият начин, но нали сме българи, за съжаление няма да събереш дружина, а и накрая вие ще излезете лошите- гарантирам!!!!!!!
hvani i pusni
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: g

Мнение от lovo M »

pancero написа:Говорил съм с много хора в чужбина и знаете л икакво ми казват стой си в България там е раи за такива като теб там е рай защото няма закони може а си правиш каквото поискаш :(
Не са те излъгали :idea: 8) :?
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: g

Мнение от nina »

lovo M написа:
pancero написа:Говорил съм с много хора в чужбина и знаете л икакво ми казват стой си в България там е раи за такива като теб там е рай защото няма закони може а си правиш каквото поискаш :(
Не са те излъгали :idea: 8) :?
Кое е рай в Бг??! Кой не иска да има закони??!А кой ги спазва??! Някои хора......
Кое е рай? И кое е рай за теб в България?Панцер, надявам се да не се стегнеш. Рая е за мрежите, токоветв?......Йебем ти швабско системо....Не става и ем по нашенски, ем по купечки....
И аз исакм да съм си в БГ
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ами ела си Нинке.....ще нарежем заедно някоя мрежа. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Мнение от nina »

Emo-83 написа:Ами ела си Нинке.....ще нарежем заедно някоя мрежа. :wink:
Емо, аз ще си дойда, но едва ли с това ще подобря нещата. Живот и здраве....мога да съдействам за 1-2 риболова в Рейн. Има големи рибоци тук.
Панцер, грешна ти е сметката. Дните са 9 :wink:
Добре, че има опция за поправка на поста.
Спирам да пиша, защото не съм в спама :lol
Последно промяна от nina на Нед Яну 09, 2011 14:02, променено общо 1 път.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Stefan76
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 19:31
Местоположение: София

Мнение от Stefan76 »

Последната мрежа която извадихме на Стамболийски беше от стената :x Отидохме да я изгорим на брега беше пълно с рибари,после преброихме 40 човека никой не дойде да пита,абе тва мрежа ли е кво е.Все едно бяхме призраци всички гледаха настрани :twisted: :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”