Питане за пръчка

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Две страници е по-добре,от два дена тишина! :idea: :wink:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:
LVitchev написа: Емо,аз ползвам всичко,което върши работа и е сигурно,макар да разбрах че няма нищо сигурно,докато сома не влезе в лодката :idea: :idea: :idea: Що да не си взема и аз една такава като тази,дето си взел и ти,да не съм гърбав или съкат
Па останаха още 8бр.Той и Левака вчера си взе 2бр.,но преди това ми каза,че съм измислял топлата вода.Явно се е замислил човека и е решил да пробва.Кво му плащаш за 2 пръчлета=140лв. по 70лв. бройката. :shock: :idea: :arrow:
п.п.Ако искаш после я натроши.
Много обичаш да въртиш интриги но повечето хора не знаят това.Много добре знаеш че нито аз съм ги копувам от ибей нито знам как ще се доставят.В поста си казах че аз няма да откривам топлата вода а не ти,но така си по интересен а?Великане нали знаеш че ония от горе гледа,там прошка няма!!!
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

И каква е интригата в случая!?Това го написа и не виждам нищо лошо в това,че те цитирах.В какво точно те забърках...не се сещам Стефане :!: :?: Кажи де моля те :!: Оплетох ли те с някой...........даже и мнението си не съм изтрил. :wink:
Интрига е когато включиш и друг човек в играта и се говори зад гърба измишльотини плод на болна фантазия и създаване на натроения.Смятам за тъпо да разказваме подобни неща тук.Ако някой трябва да се чувства засегнат и да го боли,не смятам това да си ти.
п.п.Ето ти точните думи пуснати след мой пост и обяснение за пръчки.
.....................След като видях тази снимка и как действа тази пръчка мисля да не откривам топлата вода. Idea Idea Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Освен това нищо лошо не съм казал на Кроки за теб.Споделих му само,че ти можеш да му помогнеш с поръчката,защото моите пръчки седят при човек в Англия и ще дойдат в средата на април....казах му да те помоли.
Другото,което направих е да пусна линка на Кроки.Човека си поръча и даже добавих още 2бр. за мен по негов съвет.....за някой приятел,ако изреве.Но това ти го разбра в приказка на покера.Не съм те забърквал в нищо друго.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:.Ето ти точните думи пуснати след мой пост и обяснение за пръчки.
.....................След като видях тази снимка и как действа тази пръчка мисля да не откривам топлата вода. Idea Idea Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Освен това нищо лошо не съм казал на Кроки за теб.Споделих му само,че ти можеш да му помогнеш с поръчката,защото моите пръчки седят при човек в Англия и ще дойдат в средата на април....казах му да те помоли.
Другото,което направих е да пусна линка на Кроки.Човека си поръча и даже добавих още 2бр. за мен по негов съвет.....за някой приятел,ако изреве.Но това ти го разбра в приказка на покера.Не съм те забърквал в нищо друго.[/b]
Е това не е ли интрига бе????? Бати човека си,много добре знаеш че не съм аз човека който може да му помогне,знаеш прекрасно кой копува пръчките и въпреки това ме намесваш.Преди време те бях помолил да не ми цитираш името по форумите и ако обичаш да спреш.Не си ми интересен изобщо!!!!!!!
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Левак,тази пръчка е гениална за тежки риби на тролинг,а "топла вода" при такъмите нема,щот постоянно се развиват технологиите! :idea: От пръчките на,които се е спрял Ил-Ни,бих избрал 2.40/15-45 макар и тя да ми е дълга!Защото,когато докараш сома до лодката той забива надолу и се получава разлика от 60см. между теб и сома използвайки 2.10 или 2.70!Има и друг момент,че голямата риба се уморява с пръта или авансът на макарата!Пределът на спининг с акция 15-45 е риба с тегло до 30-40кила,при по-голяма вече само баята-мощна макара може да компенсира слабоста на пръта!Що не кльонкате с прътове по 2.70см.? :wink: Ако Левака не може да намери прът на 2.70см. за кльонкане,ще му помогна! :D :D :D Аман от журналисти! :D :D :D
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

boababa написа:Левак,тази пръчка е гениална за тежки риби на тролинг,а "топла вода" при такъмите нема,щот постоянно се развиват технологиите! :idea: От пръчките на,които се е спрял Ил-Ни,бих избрал 2.40/15-45 макар и тя да ми е дълга!Защото,когато докараш сома до лодката той забива надолу и се получава разлика от 60см. между теб и сома използвайки 2.10 или 2.70!Има и друг момент,че голямата риба се уморява с пръта или авансът на макарата!Пределът на спининг с акция 15-45 е риба с тегло до 30-40кила,при по-голяма вече само баята-мощна макара може да компенсира слабоста на пръта!Що не кльонкате с прътове по 2.70см.? :wink: Ако Левака не може да намери прът на 2.70см. за кльонкане,ще му помогна! :D :D :D Аман от журналисти! :D :D :D
Саше прав си но за мен основното нещо за справяне с красна риба е пръчката,поне 90% от умората на рибата идва точно от пръчката.Макарата е важно да има добър и безотказен аванс.Това за дължината на пръчката изобщо не трябва да се коментира.
Ааа с 2.70 можеш ти да кльонкаш. :idea: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Пен,колкото и да ми е чудно се оказа прав! :wink: Той ни убеждаваше,че там по Америчко вадят големите,бързи и мощни риби най-вече с макарата,по точно с баятия аванс!Убедих се лично,че е бил прав!Точно макаретата ме предадоха!А,като видях как скат от 100кила чупи марлинска пръчка,ми се струва чудо да оцелее такъв спининг 2.70-15-45гр. при среща с нашенския Монстер,най-вече и заради дължината! :D След,като вадиш баятият с къса пръчка,значи го мориш с аванса!Прегледай си случките,дали точно пръта ти е помогнал или макарата? :idea:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

boababa написа:Пен,колкото и да ми е чудно се оказа прав! :wink: Той ни убеждаваше,че там по Америчко вадят големите,бързи и мощни риби най-вече с макарата,по точно с баятия аванс!Убедих се лично,че е бил прав!Точно макаретата ме предадоха!А,като видях как скат от 100кила чупи марлинска пръчка,ми се струва чудо да оцелее такъв спининг 2.70-15-45гр. при среща с нашенския Монстер,най-вече и заради дължината! :D След,като вадиш баятият с къса пръчка,значи го мориш с аванса!Прегледай си случките,дали точно пръта ти е помогнал или макарата? :idea:
Виж сега,няма да споря изобщо,всеки си е башка луд дет се вика.Пенн за какви макарета говореше???И аз съм виждал как дърпат огромни риби с ония макарета ама те са мултипликатори!!!!Техните макари са с такива предавки че отиват към лебедки,това мисля че не е правилно да се прави с макарите с които влачим.
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

boababa написа:Пен,колкото и да ми е чудно се оказа прав! :wink: Той ни убеждаваше,че там по Америчко вадят големите,бързи и мощни риби най-вече с макарата,по точно с баятия аванс!Убедих се лично,че е бил прав!Точно макаретата ме предадоха!А,като видях как скат от 100кила чупи марлинска пръчка,ми се струва чудо да оцелее такъв спининг 2.70-15-45гр. при среща с нашенския Монстер,най-вече и заради дължината! :D След,като вадиш баятият с къса пръчка,значи го мориш с аванса!Прегледай си случките,дали точно пръта ти е помогнал или макарата? :idea:
Е еее как ме ограничи с мнение,ти ква хитра лисица си.знаеш че немам по голем от 40кг,и айде веднага до 40кг,може 10(40гр. ама след 40 е друго
Ама не забравяй,че много хора като видат тупана и са сами в лодката,през ноща изпадат в страхова невроза,и бате Славе винаги е наоколо,бам у големата уста,и бам у лодката,а случаите са доста и рибите са над 60кг
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

Е това не е ли интрига бе????? Бати човека си,много добре знаеш че не съм аз човека който може да му помогне,знаеш прекрасно кой копува пръчките и въпреки това ме намесваш.Преди време те бях помолил да не ми цитираш името по форумите и ако обичаш да спреш.Не си ми интересен изобщо!!!!!!![/quote]


Левак,ше изровим от гаража два чифта ръкавици,давам ви ги на тебе и на Емо, :lol: :lol: :lol: и без това сте по цело лето заедно,вместо да пиете ракия вечер,удряте по един рунд,до есента да излъчите победител :lol: :lol: :lol: :lol: и умолявам ви за феърплей от кръста надолу не :!: щото там има материал ударо неустойчив :lol: :lol: :lol:
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Балзер и те имат хубави пръчки за влачене
http://www.balzer.de/products.php?pid=266&cid=2

върха е доста чувствителен ,,много е яка и с специални водачи за брейд ;)
АЗ ползвам таква и за кльонк.
Не гледйате цената на сайта ,ако търсите ги имаи по ефтени
Пръчката е пИрфЕктна
Аватар
ilian_nikolai70
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 20:02

Мнение от ilian_nikolai70 »

Момчета вие докато си ги мерите аз вече се сдобих с новия прът :D
Пък времето ще докаже дали изборът ми е бил правилен или не :lol:
И пак ви пожелавам успешен сезон , и благодаря 8)
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

ilian_nikolai70 написа:Пък времето ще докаже дали изборът ми е бил правилен или не :lol:
Няма как да е неправилен! Успехи с новата пръчка, дано има повече риби, да може да я тестваш във всякакви ситуации и всякакъв калибър риби! Дано са повечко големите :wink:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

славе написа: Левак,ше изровим от гаража два чифта ръкавици,давам ви ги на тебе и на Емо, :lol: :lol: :lol: и без това сте по цело лето заедно,вместо да пиете ракия вечер,удряте по един рунд,до есента да излъчите победител :lol: :lol: :lol: :lol: и умолявам ви за феърплей от кръста надолу не :!: щото там има материал ударо неустойчив :lol: :lol: :lol:
Нема нужда Славе,аз си го бия на табла и си се кефя. :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

milen написа:Балзер и те имат хубави пръчки за влачене
http://www.balzer.de/products.php?pid=266&cid=2

върха е доста чувствителен ,,много е яка и с специални водачи за брейд ;)
АЗ ползвам таква и за кльонк.
Не гледйате цената на сайта ,ако търсите ги имаи по ефтени
Пръчката е пИрфЕктна
Миленка,пръчката за която говоряна Албатрос е също с правоъгълни водачи.За това предложих на колеги да отидат и да я видят в магазина.Смятам я за удачна при тролинг.Чувствителен връх и мощ при нужда. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”