Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
bogof
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:16
Местоположение: Plovdiv

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от bogof »

mario-g написа: ще има ограничение в захранката и живата стръв (като мерни единици ще бъдат използвани големите зелени квадратни кутии на STONFO- 1,8л и малките кофи от компекта- 11л.). Както следва:
-жива стръв (бял, торен и др.)- 1,8 литра (една зелена кутия на STONFO)
- царевица - 1 кутия на STONFO
- пелети - 1 кутия на STONFO
- захранка - 11 литра (около 3 пакета захранка)

Това количество за двата манша ли е или за всеки манш по толкова?
Професионален клуб по спортен риболов "КОЛМИК БЪЛГАРИЯ" - Пловдив
mario-g
Търговец
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 9:33

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mario-g »

val, ограниченията в захранката важат за един манш от 3 часа, благодаря за въпроса. :)

ivelin66, уважаеми колега целта на занятието е ако колегата до вас е слаб риболовец или е злонамерен да няма възможност да повлияе на вашият риболов, като вади неограничено време рибата , която може да бъде и 1-2 кг. А ако не може да разбереш колко килограма е рибата в първите 5-10 мин. аз лично ще дойда и ще ти кажа колко кг. е :) :)
Моля ти и твойте колеги да се съобразите с правилата, които са направени в интерес на всички състезатели, те разбира се са експериментални и важат с еднкава сила за всички.

Ники Дончев, колега водема е доста равностоен няма шавари, няма голяма разлика в дълбочините, ще се захранва всяка седмица за да свикне рибата регулярно с повече храна, и поради тази причина рибата не се групира. Плюс това ще има 6 тапи. Вервай ми :)

Божо водоема няма нищо общо със Суходолския и не мисля ще има подобен проблем, но благодаря за загрижеността.


Колега отговарям ти на всеки един въпрос:
Ограничението за количествата стръв и захранка е резонно, ако става въпрос за всеки манш. Но това с минутите риба в чужд сектор ще доведе само до кавги. Пет минути са ужасно много време някой да си разхожда рибата извън сектора. Какво би се получило, ако някой закачи примерно 10 риби и ги пусне при съседа??? Ограничението за ваденето на риба в собствения сектор също е неправилно. В крайна сметка всички ловят с различни такъми и стил и са достатъчно грамотни и в правото си сами да преценят кога да приберат рибата.

-ограничение за стръвта и захранката е за един манш от 3 часа.
-На практика това е феър плей, с който обаче не може да се спекулира във времето. Ако няма феър плей пак ще има недоволни, тъй като водоема и разстоянието между състезателите е малко, особено при ваденето на големите риби. Ако някой закачи 10 риби, има феър плей и рибите влизат в твоя сектор и няма ограничение от 5 мин. на риба, ти може и въобще да не ловиш 3 часа. Ако няма феър плей и ти закачиш голяма риба, вероятността да влезе в друг сектор е много голяма, така на практика ти може да загубиш всички риби. Относо ограничението от 15 и 30 мин. за вадее на риба в собствен сектор е по-скоро за големите риби, които независимо къде ги вадиш, пречат страшно много на съседните риболовци. На практика, когато един състезател закачи голяма риба, докато я вади съседните риболовци нямат кълванета. давам ти пресен пример:
На току що миналото състезание на "Ловни дол", 50 мин. преди края на манша закачих Амур с тегло 5,60 кг. който веднага отиде в съседния сектор, колегата беше така добър да си вдигне щеката, а аз имах желанието, оборудването и техниката да дръпна рибата в моя сектор максимално бързо, и той имаше възможността да продължи своя риболов. Тъй като тази риба ми решаваше манша аз я вадих 55 мин. в моя сектор, рибата както казах беше голяма и през цялото това време тя пречеше на моите колеги, които нямаха кълване до края. Ако аз имах ограничение във времето щях да напъна рибата и може би щях да я извадя за много по-кратко време и моите колеги да имат възможността да хванат още риби. Надявам се да си разбрал мотивите на тези така или иначе експериментални правила, но вярвай ми те са направени в името на общото благо. След провеждането на това състезание ще видим минусите и плюсовете на този експеримент и за състезанието "ЕСЕНЕН МАРАТОН - ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ" ще направим възможно най-добрия регламент.

shotgun, колега според мен въпросът ти е малко неадекватен, незнам с каква цел го правиш или просто от незнание и неопитност, и моля позволи ми да не ти отговарям.
Възползвам се от случая да помоля колегите които си нямат друга работа или винаги са напреко, да си намерят друг форум за своите нужди и потребности.
Аватар
val
Мнения: 141
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 17:30
Местоположение: София

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от val »

Дано стане хубав турнир с много и голями риби успех Марио
mario-g
Търговец
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 9:33

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mario-g »

Моя грешка - манша е 4 часа, а не 3, както ще бъде за "Есенния маратон", тъй като септември денят е по-кратък. Моя приятелски съвет е да наблегнете на качеството на захранката, а не на количеството.
Аватар
shotgun
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 14:46
Местоположение: София/Роман

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от shotgun »

колега според мен въпросът ти е малко неадекватен, незнам с каква цел го правиш или просто от незнание и неопитност, и моля позволи ми да не ти отговарям.
:oops: незнание и неопитност,това ще е 3-ти я ми турнир и не съм чак токлова наясно с нещата и за това просто попитах не съм вложил нищо лошо,извинявам се ако е прозвучало заяднически!!!
Още веднъж се извинявам !!! :oops:
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от Ивайло »

Не е ли по добре да е на сектори щото ако си 22 ри с 22т. после и 1 ви да си се тая а така с сектори е по интересно
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от Paparaka »

Ивайло написа:Не е ли по добре да е на сектори щото ако си 22 ри с 22т. после и 1 ви да си се тая а така с сектори е по интересно
Прекалено късметлийско е без сектори наистина. Може би наиситна си струва да се помисли по този въпрос Марио.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
vsv
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 21:40
Местоположение: гр.София

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от vsv »

Paparaka написа:
Ивайло написа:Не е ли по добре да е на сектори щото ако си 22 ри с 22т. после и 1 ви да си се тая а така с сектори е по интересно
Прекалено късметлийско е без сектори наистина. Може би наиситна си струва да се помисли по този въпрос Марио.
Марио, пусни една анкета. :D
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от IANEKA »

mario-g написа: - сектори няма да има
- ще има 6 тапи

-
:shock: :shock: :shock:
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mitko77 »

Това с грубия такъм ми хареса, мята до теб и ти къса такъма, недай боже може и топ сета да пострада:), интересно какво ще се случи след това със съдията :twisted: Още по-интересно ще е този номер да го пробва при Камен например :D :D :D
mario-g
Търговец
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 9:33

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mario-g »

ОК Колеги, "мир да има- сектори ще има, 6 тапи ще има, че всеки късмет да има" :D
Надявам се всички вие да тренирате преди състезанието и непосредствено преди жребия, ще уточниме броя и размера на секторите.
През това време може да давате своето мнение за евентуални вариянти.
Ето това е демокрация, вие предлагате ние решаваме :)

ще пусна и проект на водоема с разпложението на местата за риболов.
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mitko77 »

mario-g написа:ОК Колеги, "мир да има- сектори ще има, 6 тапи ще има, че всеки късмет да има" :D
.

Е това е приказка Марио :D , сега всички трябва да са доволни :D Готин турнир ще стане
mario-g
Търговец
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 9:33

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mario-g »

mitko77 написа:Това с грубия такъм ми хареса, мята до теб и ти къса такъма, недай боже може и топ сета да пострада:), интересно какво ще се случи след това със съдията :twisted: Още по-интересно ще е този номер да го пробва при Камен например :D :D :D
Мите, на мен ще ми бъде още по-интересно какво ще е случи със състезателя или неговия топ сет, ако рибата му е по-дълго време в сектора на Камен, още по-интересно ще ми бъде ако това си ти. След твоя коментар ние мислихме дълго и задълбочено и решихме да раздаваме какси и бронежилетки на състезателите които се намират близо до Камен и най вече до мен. :D :D :D
Между другото съдиите са от местния клуб по борба (ама не съм сигурен). :D
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от ШОПА »

:D :D :D :D :D
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Турнир "ВЯТЪРНИТЕ МЕЛНИЦИ"

Мнение от mitko77 »

mario-g написа:
mitko77 написа:Това с грубия такъм ми хареса, мята до теб и ти къса такъма, недай боже може и топ сета да пострада:), интересно какво ще се случи след това със съдията :twisted: Още по-интересно ще е този номер да го пробва при Камен например :D :D :D
Мите, на мен ще ми бъде още по-интересно какво ще е случи със състезателя или неговия топ сет, ако рибата му е по-дълго време в сектора на Камен, още по-интересно ще ми бъде ако това си ти. След твоя коментар ние мислихме дълго и задълбочено и решихме да раздаваме какси и бронежилетки на състезателите които се намират близо до Камен и най вече до мен. :D :D :D
Между другото съдиите са от местния клуб по борба (ама не съм сигурен). :D

Положението стана сериозно :D , а аз се надявах на fairplay :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”