Каяк с педали Hobie.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от DaDa »

georgiev-cc написа:А ако не видиш,какво става.Бела ли?
Едва ли няма да видиш, че водата е една педя дълбока. Ако не видиш ще разбереш по това, че ще спреш ...елементарно е.
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от ecoplast »

като си имаш готино гадже и си го вардиш...те така е и с педалите, който не вярва да пита ватмана Евгени.... :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от georgiev-cc »

Относно прехода от 25 км,наистина си е постижение ,при какво време обаче е извършен,.Вълни,вятър .Защо не направите една среща на Дунав-Вносителите,при ниво над 5 м,тогава ще се видят качествата на каяците.В морето е малко ала бала,ако има вълна не се влиза,а ако няма все едно си на разходка и можеш бая километри да опънеш.При ниво от 6 м,едвам преминах местния анафор,20 мин. кОпах като на олимпиада и все на място стоях,10 км нагоре ги взех за 2 и половина часа с почивките .За каяците няма какво да се дръндим,кой каквото си харесал,това кара.С педали,с гребла ако ще и с мотори да са.Форума е за риболов с каяк,похвалете се с някоя сносна риба и поиздайте малко тайни.
RTM TEMPO Angler
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от georgiev-cc »

DaDa написа:
georgiev-cc написа:А ако не видиш,какво става.Бела ли?
Едва ли няма да видиш, че водата е една педя дълбока. Ако не видиш ще разбереш по това, че ще спреш ...елементарно е.
Хубаво спираш ама 100кг с 10 +км в час как спират в камък,това е въпроса.
RTM TEMPO Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от anastas_peykov »

Според мен тия плавници са като излезеш на открито и дълбоко да ги сложиш и да джиткаш с тях. За туй нямат и заден ход щот на открито не ти трябва. Ако ще караш в плитки или мътни води с подводни препядствия махаш педалите и се хващаш за греблото.
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от DaDa »

Колегата Анастас Пейков е прав както в повечето случаи отнасящи се за каяците.
На колегата georgiev-cc отговарям: ако си карате колата в мъгла, със сто и двадесет ли карате или намалявате скоростта до разумната? Същото е и с тези лодки. Като карате в мътни и много плитки води ще се движите по-бавно. Ако очаквате да ви опре каяка в дъното или в скали ще използвате греблото, а педалите ще извадите - 1 секунда отнема това действие. Разбирам, че потребителят смята че щом е дал толкова пари то едва ли не тази лодка трябва да е супер дурако устойчива. Но тя не е от титан или от сплав използвана в построяването на подводници.
Не ставайте смешни тя трябва да се пази, но не повече от всяка друга лодка от полиетилен. В интерес на истината и аз съм удрял плавниците в скали, но все още са си цели с изключение на леки надрасквания. Изработени са от дебела гума и са доста здрави. Ако някой реши да изпробва все пак дали издържат на удар в скала с дадена скорост и маса то резултатът за мене ще е лесно предвидим. Все пак при закупуването на лодка не гледаме да я повредим с необмислени действия, а се стараем да ни доставя удоволствие дълго време.
П.П.Дори да скъсате плавник той може да се достави, а и цената му не е много по-голяма от тази на бутилка вино да речем. Поздрави!
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
stefan_ss

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от stefan_ss »

Shar-ko написа:Здравейте, нов съм във форума.Интересувам се от тролинг риболов и съм от Варна.Въпросът ми е някой ползвал ли е Hobie за риболов?Ако да моля да пише за повече подробности.
Добре,нека все пак отговорим на човека(адекватно) - според мен,лодка с педали,ако я искаш специално за тролинг,би ти вършила ЧУДЕСНА работа !!! Това е една лодка,с която лесно постигаш желаната скорост - НАЙ-ВАЖНОТО при тролинга !!! Собственици,именно от Вашия край(Варна),казват,че покриват 25-30км(което за мен лично,са ОГРОМНИ разстояния),но сигурно там за морето това си е нещо нормално - не знам ! Това са едни много специфични лодки,също както и специфичните и потребители :) ! Личното ми мнение(без да обременявам никого) - харесват ми Hobie като идея(имат още МНОГО работа обаче),а и са излишно скъпи ! Изпробвай поне няколко други производителя,ако имаш възможност(да не пропуснеш и,напоследък ставащите ми любимци - Wilderness Systems ) !!!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от shaman »

stefan_ss написа: Изпробвай поне няколко други производителя,ако имаш възможност(да не пропуснеш и,напоследък ставащите ми любимци - Wilderness Systems ) !!!
Наред с другите марки и модели на Жребчево живот и здраве ще пробваш и моя змей - Tarpon 120 :-)
--------------
http://www.starividri.org
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от gogo26 »

За какво точно се дрънкате :?: Няма каяк който при добро желание и малко акъл, да не можеш да потрошиш :mrgreen:
Това е единствената фирма,която развива каяците с алтернативно задвижване,с педали,с платно,мисля че имаха кит и за ел.двигателче...
Всичко е добре, но имат един огромен минус -ЦЕНАТА...което ги прави неадекватни за нашия пазар :mrgreen:
На събора, ако има такива с удоволствие ще ги пробвам :fish5:
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Каяк с педали Hobie.

Мнение от JohnnyBravo »

Аз ще пропусна събора, защото от 20/09 до 30/09 ще се пробвам в Гърция. Дано да има какво да снимам :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от RIMOHIT »

Абе има и други с педали , платна и двигаетели но не всичко на куп. Иначе наистина и аз не виждам смисъл в подобен спор... Както човек с доходи Х ще даде за каяк Y , така и такъв с доходи 3X ще даде за каяк 3Y със абсолютно същата лека ръка и свито сърце :mrgreen:
Нека се радваме , че: 1) има разнообразие 2)Има разнообразие в България 4) повечето може да се пробват 4) Сме живи и здрави 5) системата да го духа
hobie revolution 13
rumen_patrikov
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 20:28
Риболов: Troling , spining , Риболов от каяк, мач риболов
получил Браво: 2 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от rumen_patrikov »

нека не прозвучи като самохвалство но аз имам тарпон 120.стелт 14 и хоби адвентчар айланд и имам база за сравнение.всеки от тези каяци си има своето очарование.предимства и недостатъци.хобито е уникална лодка за ветроходство и риболов.тествал съм я и на море и на язовири.за тролинг е най-добра от трите.но за мухарене не е много подходяща.
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от spzo »

RIMOHIT написа: 5) системата да го духа
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Точно!!

Колега Stefan_ss питам относно това .Имаш ли наблюдение дали като хвърляш на страни каяка ти прави едни леки вълни и забелязал ли си това не плашили рибите?Питам защото се замислям да проуча една много добра река в съседна страна .Река точно за каяк риболов на пъстървови риби.Но е бистра и рибата е плашлива и затова питам мисля схеми и тн.. :) :!: :!: :!:


А относно тролинга аз сложих ел.двигател на стойка която първо направихме от пвц тръби и тръби за корниз :lol: (Майстор е колегата Коцето(Кацалото).И после аз я направих от алуминиеви тръби .Каяка се движи много добре ще посна снимки.Но според мен за тролинг с каяк мисля ,че педалите са много добро решение(Разбирайте педалите за предвижване :lol: :lol: ).

Това е портотипа .
Изображение


И готово.
Изображение
Изображение
Изображение
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
rumen_patrikov
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 20:28
Риболов: Troling , spining , Риболов от каяк, мач риболов
получил Браво: 2 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от rumen_patrikov »

Хобито при влизане и излизане от водата изисква много повече внимание от другите каяци.защото трябва да махнеш шверта.да вдигнеш руля който е дълъг и голям и да извадиш педалите на подходяща дълбочина.успях да ударя по няколко пъти всеки един от тези детайли понеже забравям да вдигна някой от тях.нищо им няма.само леки драскотини.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Каяк с педали Hobie.

Мнение от ecoplast »

Стьопа, колко тежи двигателя? Дърпа ли на страни? Вертикалните тръби пвц ли са?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”