Трофейни бели риби на джиг.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от Zander »

На Даракчията и аз съм вадил мрежи близо до село Ловец още преди 2 години, в мрежите имаше сом, бяла риба, костур, шаран, платика, каракуда.....
От години всички са пропищяли от него и сина му...знаете, че има обвинения към него, които са паднали в съда. Намерени са мрежи в жилището му, но в съда обвиненията са паднали, защото мрежите са били в чували и не се били мокри....т.е. не са пускани във водата...Смешна и жалка работа! :evil:
Ще го ударим - давам ви дума! :evil:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от sleepwalker »

Ако ударите с торпедо лодката му, докато той е в нея, ще бъде най-ефективно. Иначе тоя е толкова плъзгав и толкова увъртян с властите, че... Успех ви пожелавам!
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
NORTSTRIM
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 10, 2012 11:55

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от NORTSTRIM »

Zander написа:На Даракчията и аз съм вадил мрежи близо до село Ловец още преди 2 години, в мрежите имаше сом, бяла риба, костур, шаран, платика, каракуда.....
От години всички са пропищяли от него и сина му...знаете, че има обвинения към него, които са паднали в съда. Намерени са мрежи в жилището му, но в съда обвиненията са паднали, защото мрежите са били в чували и не се били мокри....т.е. не са пускани във водата...Смешна и жалка работа! :evil:
Ще го ударим - давам ви дума! :evil:
Няма да успеете,до 2009г бившия шеф на ИАРА Божидар Стойков от Шумен поне не му беше дал Язовири а сега му изписаха веждите с два.Който наистина натъпка с риба от ...........!!!!А какво стана с обешанието за пункт на язовира ПУНКТ за охрана от НОВИЯ БАЙ КЪНЧО, какво пълно нищо- та те започнаха да мачкат ЧОВЕЦИ пред селото да да да . Уморих се да слушам ОБЕШАНИЯ за светло бъдеще!!! Голям камък хвърли,ГОЛЯМА ДУМА НЕ КАЗВАЙ!!!
AMUR4ETO
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:10
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от AMUR4ETO »

аз съм сигурен че с все общи усилия ще успеем да намалим браконерите на яз Тича.....а даракчията не нищо повече на един жалък човек които все е взел много на сирозно .синът му бил местен бабаит .пълни глупости ...
трябва да се знае че ние сме много и трябва да се подкрепяме .ако си помага ме техният филм за безнаказаност бързо ще спре....трябва да се знае че като се тръгне да мачкат браконери те .като се мине през даракчията от ловец след това кьолменските цигани ,които цяла пролет обикаляха с един бял бус ,след това Върбишките мангали , които пускат мрежи срещу кьолмен и все движат по 4-5 човека ,защото ги страх по двама...след това трябва да се започне с една друга здрава бригада от маломир ,която хвърля мрежи колкото даракчията...след това браконеските бригади от бяла река и тушевица ,които постоянно заграждат тушевският ръкав .
също така браконерите от село сушина и като се стигне до охраната на язовира която също хвърля мрежи.......и като се замисли човек как все още има толкова много риба в тоя язовир......
И ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ,ЧЕ РИБОЛОВА Е ХОБИ.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от ribata402 »

Бах мааму,колега мити ми взе акъла с толкова паплач.Незнам ама като те чета,ми то няма оправия бе братче.Бати и зганта... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от abramovich »

Виждам че много колеги дават акъл и плюят по иара.Искам да ви попитам къде бяхте днес?Защо не дойдохте да почистите язовира който много обичате?Днес в язовира беше само лодката на нашия клуб и пак извадихме една мрежа и три герима.Благодарим за активната дейност по почистването на брега на сдружението Чисти Брегове от Преслав.От няколко месеца ходим редовно на язовира и мога да ви кажа че мрежите чувствително намаляха а в някои райони напълно изчезнаха. Zander насочи си усилията в прокарване на заповед за спиране на дейноста на веца който е под стенета по време на забраната.Както е при баластерните по реките.Защото ние ходим да гоним бракониерите а те изпускат водата и хайвера остава на сухо.Поздрави на всички извинявам се ако съм обидил някой.
Без битка няма победа!
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от Markony_RS »

Колега,никой няма да се обиди,най-малко пък тия като вашия и нашия клуб,които пресират браковците постоянно :).
Това е от днес :
http://strimerite.iantra.com/index.php? ... Itemid=472" onclick="window.open(this.href);return false;

През ден сме на реката и чистим.......

Продължавайте в същия дух.Хубавото и доброто е заразно,повярвай ми.Ще им видим сметката!
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
AMUR4ETO
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:10
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от AMUR4ETO »

abramovich написа:Виждам че много колеги дават акъл и плюят по иара.Искам да ви попитам къде бяхте днес?Защо не дойдохте да почистите язовира който много обичате?Днес в язовира беше само лодката на нашия клуб и пак извадихме една мрежа и три герима.Благодарим за активната дейност по почистването на брега на сдружението Чисти Брегове от Преслав.От няколко месеца ходим редовно на язовира и мога да ви кажа че мрежите чувствително намаляха а в някои райони напълно изчезнаха. Zander насочи си усилията в прокарване на заповед за спиране на дейноста на веца който е под стенета по време на забраната.Както е при баластерните по реките.Защото ние ходим да гоним бракониерите а те изпускат водата и хайвера остава на сухо.Поздрави на всички извинявам се ако съм обидил някой.
колега да ти кажа честно ,почуствах се обиден от нападателното ти изказване ,но няма значение...написал съм това което съм видял с очи те си през годините на този язовир....относно събирането на боклуците всеки сам си преценява къде ще събира боклук и да ли въобще ще събира ...иара шумен писах това което съм видял ,че те бяха заедно с бракониерите.
наистина през тази година в иара шумен има раздвижване полужителна посока......
И ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ,ЧЕ РИБОЛОВА Е ХОБИ.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от sleepwalker »

abramovich написа:Виждам че много колеги дават акъл и плюят по иара.Искам да ви попитам къде бяхте днес?Защо не дойдохте да почистите язовира който много обичате?Днес в язовира беше само лодката на нашия клуб и пак извадихме една мрежа и три герима.Благодарим за активната дейност по почистването на брега на сдружението Чисти Брегове от Преслав.От няколко месеца ходим редовно на язовира и мога да ви кажа че мрежите чувствително намаляха а в някои райони напълно изчезнаха. Zander насочи си усилията в прокарване на заповед за спиране на дейноста на веца който е под стенета по време на забраната.Както е при баластерните по реките.Защото ние ходим да гоним бракониерите а те изпускат водата и хайвера остава на сухо.Поздрави на всички извинявам се ако съм обидил някой.
Колега, тука акъл не даваме, или поне аз не. :wink: И на Зандер съм писал на лично, и публично във форума съм казвал, че ако някой допре до моята помощ за акция, информация или каквото и да е, съм насреща. Освен това не вярвам, че ще съм единствения от Шумен. Но не мога да досаждам на хората и да им се натрапван, за да търся показност и после да се праскам с това. :wink:
За чистене на Тича чувам от тебе. Явно е било инициатива на Чисти брегове и техни познати, за което не е имало разгласяване.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от Tomahawk »

abramovich написа:Виждам че много колеги дават акъл и плюят по иара.Искам да ви попитам къде бяхте днес?Защо не дойдохте да почистите язовира който много обичате?Днес в язовира беше само лодката на нашия клуб и пак извадихме една мрежа и три герима.Благодарим за активната дейност по почистването на брега на сдружението Чисти Брегове от Преслав.От няколко месеца ходим редовно на язовира и мога да ви кажа че мрежите чувствително намаляха а в някои райони напълно изчезнаха. Zander насочи си усилията в прокарване на заповед за спиране на дейноста на веца който е под стенета по време на забраната.Както е при баластерните по реките.Защото ние ходим да гоним бракониерите а те изпускат водата и хайвера остава на сухо.Поздрави на всички извинявам се ако съм обидил някой.
Напълно подкрепям колегата. Аз запознат съм с положението на Тича , наистина сганта е много , наистина трябва още много за да се постигне желания ефект. Но мога да ви гарантирам че такъв контрол , какъвто има в момента на Тича , не е имало от ... ( аз не знам от кога .. може би по бай тошово време. ) . Мога да ви уверя че тези легенди за бракониерските бригади вече не са факт.
Доста сериозно се работи но няма начин да се споделят неща от кухнята. Ще се радвам ако повече хора помагат и се интересуват от това кой какво прави по язовирите и само така ще има някакъв контрол и бъдеще. И не на последно място апелирам и колегите които ловят да спазват закона и да пускат маломерните риби ( не да ми влачат чепки с маломерни бели рибки по куканите) и после да се бият в гърдите че са ги " набарали сулките " .
Поздрави на всички и бъдете оптимисти.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
NORTSTRIM
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 10, 2012 11:55

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от NORTSTRIM »

Tomahawk написа:
abramovich написа:Виждам че много колеги дават акъл и плюят по иара.Искам да ви попитам къде бяхте днес?Защо не дойдохте да почистите язовира който много обичате?Днес в язовира беше само лодката на нашия клуб и пак извадихме една мрежа и три герима.Благодарим за активната дейност по почистването на брега на сдружението Чисти Брегове от Преслав.От няколко месеца ходим редовно на язовира и мога да ви кажа че мрежите чувствително намаляха а в някои райони напълно изчезнаха. Zander насочи си усилията в прокарване на заповед за спиране на дейноста на веца който е под стенета по време на забраната.Както е при баластерните по реките.Защото ние ходим да гоним бракониерите а те изпускат водата и хайвера остава на сухо.Поздрави на всички извинявам се ако съм обидил някой.
Напълно подкрепям колегата. Аз запознат съм с положението на Тича , наистина сганта е много , наистина трябва още много за да се постигне желания ефект. Но мога да ви гарантирам че такъв контрол , какъвто има в момента на Тича , не е имало от ... ( аз не знам от кога .. може би по бай тошово време. ) . Мога да ви уверя че тези легенди за бракониерските бригади вече не са факт.
Доста сериозно се работи но няма начин да се споделят неща от кухнята. Ще се радвам ако повече хора помагат и се интересуват от това кой какво прави по язовирите и само така ще има някакъв контрол и бъдеще. И не на последно място апелирам и колегите които ловят да спазват закона и да пускат маломерните риби ( не да ми влачат чепки с маломерни бели рибки по куканите) и после да се бият в гърдите че са ги " набарали сулките " .
Поздрави на всички и бъдете оптимисти.
Никога не е имало БРАКОНИЕРИ по Тича а особенно около с.Ловец а може и аз да не съм ги видял. Извинявам се ако греша .
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от sleepwalker »

Колега, това сериозно ли го казваш, или просто си забравил да нацъкаш емотиконите?
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
NORTSTRIM
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 10, 2012 11:55

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от NORTSTRIM »

sleepwalker написа:Колега, това сериозно ли го казваш, или просто си забравил да нацъкаш емотиконите?
Наистина не ги знам.А как се казват?
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от Zander »

Zander написа:На Даракчията и аз съм вадил мрежи близо до село Ловец още преди 2 години, в мрежите имаше сом, бяла риба, костур, шаран, платика, каракуда.....
От години всички са пропищяли от него и сина му...знаете, че има обвинения към него, които са паднали в съда. Намерени са мрежи в жилището му, но в съда обвиненията са паднали, защото мрежите са били в чували и не се били мокри....т.е. не са пускани във водата...Смешна и жалка работа! :evil:
Ще го ударим - давам ви дума! :evil:
Даракчията и синът му са хванати от моб. група тази сутрин на яз. Тича да вадят мрежите, които са пуснали снощи. В акцията е включена и полицията. Това е резултатът на труда на доста хора..... Синът на даракчията е бягал с лодката си из язовира, но е хванат и е бил кротък като агънце. :lol:
Информацията ми я даде шефа на ИАРА Др. Господинов.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Трофейни бели риби на джиг.

Мнение от ribata402 »

Браво на момчетата,наи после е хванат и то на калъп с синъси.Дано този път съда си свърши работата..
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”