Нови правила за разрешителни за Гърция???

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от mikibg »

entusiast написа:ХЕРО - не мога да те разбера, ама наистина не мога.
Първо казваш как правилата (които за мен не са правила, а глупост, макар и ти да не си съгласен с това) трябва да се спазват. А правилата изискват този тъп гръцки АФМ номер. След това самия ти казваш "Просто нямате идея в какви лайна се забърквате след като си изкарате АФМ номерче", с което все едно и ти казваш, че изкарването на АФМ номерче е глупост, което всъщност е моето мнение. Е тук вече почвам да давам "заето".

И точно за това пуснах тази тема - след като всеки чужденец, изкарал си АФМ номерче се "забърква в лайна", то значи нещо някъде не е разбрано. Или в района на Кавала, Солун и Халкидики, които са посещавани основно от българи, сърби, румънци и т.н, някои хора умишлено се правят, че не знаят правилата. Сериозно се замислих, дали не е някаква конспирация от страна на такива адвокатчета в комбина с хора от морската администрация... Ако не знаете, по международни данни индекса на корупция в Гърция е почти колкото на България, а за тази година с тяхната криза, орязани премии и 13-ти и 14-ти заплати, нищо чудно и по-назад от нас да са отишли!
И затова подкарах темата - тези българи, които живеят по на юг (колкото по на юг, толкова по-добре) ако имат възможност да минат през морската администрация в техния район и да питат "А за туристи, временно пребиваващи, как стои въпроса?". Или ако в района има някакво по-централно ведомство на тези служби по пристанищата, там да питат. Защото не може хем да се "набутваме в лайната" с това АФМ номерче, хем да драпаме да го изкарваме. Може и да има отделна наредба за разрешителните за чужденци, така, както е в България. И тази наредба вече да е написана и на английски... Не е логично ако издаването на АФМ номер е предназначено и за чужденци, то образеца да е само на гръцки... Много нелогични неща виждам и много ми мирише на гнило.
Много приказки за нищо, ако искате легален гръцки билет се иска афм . Не е набутване или някаква конспирация и се вади за половин ден и ако на вас това не ви харесва не го правете , но ако Ви хванат в нарушение глобите са сериозни , независимо това дали Ви харесва или не .

Поздрав
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от XEPO »

АФМ номер се вади от ефорията или по-точно от "тмима Митру",като за целта се подпълва формуляр М1.Изискват се следните документи-
Задграничен паспорт /лична карта/
Акт за раждане
Договор за наето жилище в който фигурира името на лицето което ще си вади АФМ.
Отпадна изискването за предоставяне на квитанция за платена сметка за ток,вода,телефон и др. издадена на лицето което ще си вади АФМ.
Документа /М1/ се подпълва на място и собственоръчно като издаването на номера става веднага.
От тук на татък адвокати,прокурори,лименархиа и не знам още кви лайняри и кви 20-50-100евра сте решили да давате,но ще е добре да си проверите крайния резултат ето тук-
http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/ep ... idate.html" onclick="window.open(this.href);return false;
entusiast
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:40

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от entusiast »

XEPO написа:Договор за наето жилище в който фигурира името на лицето което ще си вади АФМ.
И тук става интересно - и какъв адрес ще декларира един турист прекарващ в Гърция 1-2 седмици в годината? Може би трябва да отида с резервацията от booking.com? :evil:
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от bae »

Нещо не е разбрал колегата Херо, не ви трябва никакъв договор за наем, камо ли акт за раждане. :lol: Аз имам въпросния номер. :wink:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от Станимир »

Малко информация по въпроса на английски, че ми е по-лесен от гръцкия...
http://athens.angloinfo.com/countries/greece/afm.asp
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от XEPO »

bae написа: Аз имам въпросния номер. :wink:
За тебе изобщо не се съмнявам.Ти имаш всичко,знаеш всичко и можеш всичко,почти като Дънкан Маклауд...той с джобно ножче сваля самолети-ти с билетче от градския транспорт вадиш АФМ.
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Нови правила за разрешителни за Гърция???

Мнение от bae »

XEPO написа:
bae написа: Аз имам въпросния номер. :wink:
За тебе изобщо не се съмнявам.Ти имаш всичко,знаеш всичко и можеш всичко,почти като Дънкан Маклауд...той с джобно ножче сваля самолети-ти с билетче от градския транспорт вадиш АФМ.
Разбира се, че не трябва да се съмняваш млади момко, съмнението е майка на безумието, както са казали древните. Още повече да се съмняваш в моите способности. :shock: Аз съм стар и немощен, обикалям широкия свят, вися пред канцелариите на всевъзможни чиновници и си вадя разрешителни за лов, риболов и прочие забавления. Някои от тях комай не ги ползвам, ма да има.
А в градския и най вече селския транспорт почти не ми търсят билетче, щот ма виждат,че съм стар и гламав :evil: :lol:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”