Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
ICONU1977
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 14:07
Риболов: vsjakav

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от ICONU1977 »

И ШАМПИОНИТЕ от МЕДЕН РУДНИК :lol: мислим да тренираме във събота ,дайте да направим един сборен пункт във Айтос и да тръгнем заедно,за да не се лутаме,а и ще е по весело :fish1:
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от Георги Кръстев »

Събота в 8:00 на бензиностанция Роад стар. Намира се на изхода на града посока Варна. Или инъче казано, влизаш в Айтос от , стигаш до колелото/светофарите, завиваш надясно и хващаш пресечката посока Провадия/Варна. И от там само караш докато излезеш от града.
Ако има нещо неясно 0897 35 09 05 Джоооорч :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
GogoBuboleto
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:19
Местоположение: Бургас
дал Браво: 3 пъти

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от GogoBuboleto »

И аз ще се появя, но по-късно, първо да уважа родата :mrgreen:
germanov.1974
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 21:39

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от germanov.1974 »

-И, някой да не си разтегне сухожилие на тренировката :? :roll:
...С по-леки килограми, за орелефяване, издържливост и добър тонус :wink: :)
Повече да ги фатите, без да си щимите :lol:
-То,аз не за мен, ти да съм добре!
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от Георги Кръстев »

Купите пристигнаха. Както вече съм писал-2 сектора за първите двама......
Изображение
Допълнителни награди за първо място осигурени от магазин "Хоби и Спорт"
Изображение
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
vankata
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 8:53
Местоположение: Burgas

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от vankata »

Успех на всички участници днес!
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от Георги Кръстев »

Извинявам се за късното инфо.. но и аз съм човек.
Така, турнира за мен мина по следния начин. Разбърках си каракудо шаранска храна, средно структорна тъмна на цвят (понеже има много щуки и сулки във водоема). Добавих кълцан торен и изпънат бял в храната а не в глина, защото има и шарани. Захраних на 2 дистанции 25м и 15м.
След тежката храна риболова потръгна чак след 20 мин, за някой по-добре за други зле, а за тези като мен средна хубост. Понеже посредата на манша закачих шаран над 2кг но ми се откачи а вече бях доста изостанал, реших да заложа на по-едрите риби. Сложих дебел торен и легнах с дропер. Така и не закачих втори шаран, но успях да хвана няколко по-едри каракуди които ме вдигнаха класираха 6 от 12 в сектора. Правилната тактика за манша се оказа класика....2 кг храна се хвърля на старта а от там се дохранва с кълцан торен и глина.
Пускам снимки както и класирането.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Класиране, Име, номер на бокса, килограми
1-Тодор Стойков /23/ 6,250кг
2-Станислав Станев /2/ 5,710кг
3-Марин Игнатов /24/ 4,850 кг
4-Стоян Андреев /4/ 4,060кг
5-Генчо-Drennan Петров /22/ 4.350кг
6-Георги Петров /9/ 3,320 кг
7-Христо Стойчев /17/ 4,230кг
8-Николай Колев /3/ 3,230кг
9-Георги Кулев /15/ 4,230кг
10-Петър Петров Док-5 /6/ 3,160кг
11-Красимир Костадинов /13/ 4.210 кг
12-Георги Кръстев /7/ 3,060 кг
13-Станислав Кръстев /8/ 2,960кг
14-Ставри Желев /19/ 1,760кг
15-Мишел Димитров /12/ 2,410кг
16-Илиян Кантарджиев /16/ 1,750кг
17-Стоян Стоянов /1/ 2,390кг
18-Дядо Мраз /14/ 1.670кг
19-Жельо Желев /11/ 2,370кг
20-Венелин Радушев /21/ 1,360кг
21-Димитър Друмев /18/ 1,280кг
22-Георги Иванов /5/ 1,140кг
23-Павел Илиев /20/ 0,920кг
24-Петър Димов /10/ 0,860кг
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от RustyNail »

Браво, момчета! Хубав турнир се е получил! Честито на победителите!
Жоре, евала за организацията. Следващия път дано не съм ангажиран, че мача ми плаче в калъфа.

:fish15:
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от krasimir »

Получи се оспорвано състезание. Във сектора с големите номера от 2 до 6-то място се разпределят в 500гр тегло, което показва, че 2-3 риби бяха решаващи. :)

Изображение

Лично мой пропуск бе, че нямах ориентир за времето и се оказа, че 3 минути преди старта нямах оформени топки за захранка. Закъснях малко със захранването и всичко ми тръгна доста нервно. Заложих на храна VDE + глина и кълцан. (впоследствие само на захранката)... Загубих доста време в началото къде и как точно вземат рибите. Най-подходящата стръв бе торен+бял с леко лежане на дъното.

Изображение

От моята (Номер 13) позиция нещата изглеждаха така:
Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Резултата
Изображение
4,210kg.

Поздрави на всички! :D
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от Popeye »

Честито на Тошко и Стънито !!! Поздравления за организатора!!!
VIP sux !!!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от Doktor-5 »

Поздрави за Жорко, за труда по организация и провеждане на турнира!
Честито на победителите!

С няколко думи ше опиша състезанието при и окло мен.
Първо вида захранка според мен нямаше огромно значение! При пролетен риболов на каракуда тези гадове си ходят и правят каквото си искат. Беше въпрос повече на техника и последователност. Имаше и места, на които рибите просто си харесваха и се застояваха повече.
Стартирах много дабре и два часа ловях в добро темпо. Втората половина беше много зле. Първо умората от тежката нощна смяна си оказа влиянието. Получих мускулно схващане на дясната ръка, с което се борех до края на турнира. От друга страна рибите станаха много капризни и откачанията станаха повече от улова. Но дори и да бях изкарал гелетата едва ли щях да надхвърля 4,2кг, които едва ли щяха да ми помогнат за нещо. Просто толкова риби имаше. До мен бяха Жорко Кръстев и брат му, с които имаме минимални разлики. В ляво Гого бого има около 2кг., но при него това бе първи турнир на мач. До него чичко Дже успя да издърпа бонос шаранче с което прехвърли четирите килограма. Казвам че храната нямаше значение, защото кълванетата не спираха при мен. Не съм имал момент в който да не ми кълве, но дори и след изчакване рибите държаха само крайчеца на торния. Лошото бе, че дори и с късо засичане, линията засилена от вятъра и вълните излизаше от хр.петно, което води до презамятане и увеличаване на "празното време". Имаше и моменти, в които вятъра понамаля и рибите се вдигнаха от дъното, но не искаха да кълват на пропадане с намалена дълбочина.
Още веднъж поздрави на момчетата, които успяха да си ловят правилно рибите!
До нови срещи на "бойните " полета. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
gogobogo
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 20:32
Местоположение: Burgas

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от gogobogo »

Ето малко снимки и от мен. Поне за мен се получи труден риболов. Едно че за първи път изобщо ловя на мач и гадния вятър.За мой лош късмет се паднах и между злия Доктор 5 и Джерито. Но важното е че хванах първите си риби на мач. Страхотна организация от Кръстев браво.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ICONU1977
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 14:07
Риболов: vsjakav

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от ICONU1977 »

Привет и от мен.Големи поздрави на Жорката за организацията,всичко беше перфектно!!! :D Като за първо чисто мачово състезание 7-то място ме удовлетворява,НО допуснах голяма грешка.Аз през цялото време си дърпах риби,докато на колегите около мен не им вървяха нещата и дръпнах доста напред и в 12.30си дадох 15мин. почивка ,защото ми се схвана ръката от многото презамятания заради вятъра(хапнах и пих една бира :lol: )ДА ама не,последните 3-ма в сектора и те дърпали момчетата :( А риби имах пред мен,просто грешката си е моя :twisted: )Храната ми беше сбирщайн и един пакет ВДЕ кач+много жито,което мисля че задържа рибата през цялото време пред мен.Бях със повод 14 и кука10,защото предният ден на малките куки имах много фитки.Стръвта и при мен печаливша се оказа торен с бял и полегнал с повода,като целих точно метър след шкарпа.Това е от мен ЧЕСТИТО на ПОБЕДИТЕЛИТЕ и до нови срещи :D :D :D
Аватар
GogoBuboleto
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:19
Местоположение: Бургас
дал Браво: 3 пъти

Re: Мач турнир яз. Ябълчево 21.04.2013

Мнение от GogoBuboleto »

Поздравявам Жорко за добрата организация. Турнирът беше доста оспорван, голяма роля изигра тренировката предния ден, което се отрази и на резултатите. Рибата "пипаше" доста нетипично с леки повдигания повечето пъти или потапяния с 1-2 см, имах само 2 кълванета с изцяло потопена плувка, останалите бяха на "шесто чувство" :) - трудното идваше от силния вятър и вълнението. Завърташе се за кратко около храната, но общо взето слабо се влияеше от нея. Смятам, че направих оптималното като риболов и съм много доволен от резултата си. Бях 20-тина минути в бокса след тотално оплитане на влакното, късане и после смяна на макарата с цялата линия, но не успях да загубя темпо. Значение имаше и куката - при по-тънка много "фитки" от късане на джуките на рибата, а и мача ми беше доста "хеви". Най-добре се взимаха рибите с по-дебела кука 11 или 12 номер.
Жоре, чакам следващия турнир, на мач и фидер :)
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”