" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от NIKI1968 »

outsider написа: ...В 16 часа изтезанието свърши , и се оказа , че този път сме оставили два отбора зад нас (в сектора) 8) :D . Ние сме 7-ми от 9 , и в генералното - 34-ти от 43. Това си заслужаваше анжуйското , мене ако питате! :mrgreen: ...
Май, май, а? :mrgreen: Някой скоро ще си сменя ник-а на Фаворита? :D :fish15:
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Пичове.... :? .След тренировките на Шамтосé , линиите за кефал , стратегията за платики , пълния класьор с яки поводи :twisted: , и съзнанието , че за първи път имам някакъв шанс - все пак е познат водоем! - Лоара взе че пак преля! :(
И до езерото няма достъп , и пак ще се мъчим на гадния гьол , с който почна темата. Това - утре. :wink:
Днес обаче - силен състезателен уикенд! - бяхме на друго място. :D

Инфо за водоема : река Моан.(la Moine)
Ширина : 9-13 метра.
Дълбочина: 1-2 м.
Риба: имало платики.
Течение - почти никакво

Всичко това беше докладвано от член на клуба , който е свястно момче , нищо че се казва Гзавие. :lol: Ловяло се с леки линии :wink: , разрешената жива стръв е 1/4 литър (типична френска простотия) - Гзавие препоръча замразени пинки.
Аз обаче не бях много сигурен в тая работа - от две седмици не е спряло да вали - платики , мътна вода... :roll: Така че вчера пошляпах под студения дъжд , и макар и да прмръзнах , накопах дватрийсе червея. (Имах и замразени пинки - за всеки случай) , и стратегията беше да метна топките без стръв в тях , и после да къпирам пинки и кълцани червеи с double leam ( пръст с бентонит).
Стигаме до мястото - да се втрещиш , на 11.5 метра съм на метър от отсрещния бряг , между два храста , не виждам изобщо съседите.. Аз съм ном.6 от сектор от 10, обаче имам празно място отляво - нагоре по течението , което ще рече , че не ми идва храна оттам. :!: Течението е като за близалка от два грама , освен нея монтирам и буре 0.8.
Монтажа на всичкия панаир , приготвянето на захранка , "двойна пръст " и монтаж на линии става в ритъм allegro vivace :lol: - имам един час за всичко. :evil:
Споменавам с блага дума организаторите - и те начаса се появяват , и ме "успокояват" с блага вест - вместо два часа и половина , състезанието ще бъде от два часа. :x Някои хора баце , ако се бяха родили една идея по-тъпи , просто щяха да дойдат на тоя свят мъртвородени... :evil: :lol: :lol:

Както и да е - мятам десет топки , Етанг , Гро гардон и Платика в горе-долу равни пропорции , + две кила пръст. Глината с бентонита - първи опит! , нещо стана на бучки :oops: , обаче с кълцания червей и пинките имаше екстра търговски вид. 8) Подавам три топки. Стартирам с вердевас , леко чукване и го вадя изсмукан... две червени пинки , изтичам , леко кълване - платика към 600 грама! В тая вада , това доведе до двайсе минути пауза. После , с много експерименти , хванах още две , по малки , и две -три бабушки. Всички опити да задържам с близалката удариха на камък - опитах всички видове лежане , изтичане - тц! Всичко беше уловено с бурето от 0.8. По едно време мина един от съдиите , да ми каже , че работата била адски умряла , с изключение ,а тапата отдолу , който имал място с водни лилии , и разбивал платиките. За негова изненада , аз цъфнах в широка усмивка : тапата отдолу е най-младия член на клуба , сладур на име Гуенаел ( ама не е рус , не са му остри ушите и не е елф :mrgreen: даже и с лък не стреля :lol: ).
Двата часа минават много бързо , Гуенаел е направил девет кила :shock: , с които печели сектора и състезанието. Гзавие е тапа в другия край , със сто грама , съседа му е втори с четири кила , а по средата е мъртва зона с резултати от 100 до 400 грама . Което значи , че с моите 1,480 съм трети в сектора и 9-ТИ в крайното класиране ( от 34). 8)
Първи плик 8)
Президента ни също печели сектора си , което прави две първи и едно трето място за клуба от 6 човека.
Утре - пак. Поводи 006 , куки номер 24..... :cry:

ПъСъ - "Гуенаел , как лови бе?" -"ми , платиките просто си бяха там в лилиите - риба на всяко пускане..." :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Doktor-5 »

Ха така Ванка! Аз нали ти казах!
Още нищо не са видели Дидиетата! :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от p_zarkov »

Ей пич , така сладко разказваш , че като чета се чувствам все едно че съм там !
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

p_zarkov написа:... като чета се чувствам все едно че съм там !
В такъв случай , те чака доста неприятно преживяване. :oops: :lol:

Първо - реката от събота :

Изображение

Никакъв шанс да шпионираш съперника ! :lol:

Изображение

И сега.... :?
Както вече ви казах , вчера се налагаше да се мъчим като грешни дяволи на същия гьол , от който стартирахме. Което от друга страна не е лошо - тъкмо да видим дали сме научили нещо за пет състезания...Добрата новина е , че този път няма как да сме 38-ми : има само 28 отбора :mrgreen:

Независимо от това , дистанцията между отборите е такава :

Изображение

просто се чудиш как да си разположиш топ сетите , да не си пречите с комшията - и това е на трето коляно!

Изображение

За съседи отляво ни се падат братята Метайé - едни от най-силните състезатели в нашия клуб. Уилфрид е шампион на регионалната Лига за миналата година , което не е шега работа. :!:

[Забележка: Регионалната Лига е състезание , в което участват победителите от първенствата на първа Дивизия , на петте департамента , които формират региона. Не знам дали по двама или по трима от департамент. Победителят печели място за първенството на Трета национална дивизия , с което започва дългият , трънлив и адски скъп път към националния отбор на Франция]

Ние с Доминик след всяко състезание правим разбор на нещата , и сме на път да избистрим стратегията на захранване :lol: ,която е в основата на всичките ни проблеми.

Hа първото състезание къпирахме храната с фуила с математическа прецизност , в резултат на което нямаше как да ловим и дамата на петното , особено в условията на вятър. :evil: Това беше отчетено като грешка , и на последните две състезания бутахме двете щеки напред , и захранвахме участъка между тях (около метър). Това значително подобри нещата , и в условията на гъста риба изчерпва въпроса. Обаче при малобройна риба , такова пръскане на фуила по цялото петно прави търсенето на рибата трудно , а изчакването на кълавнето - дълго. Вчера решихме да подходим другояче : храним между двете щеки само cъс захранка , а живата стръв я къпираме на малки топчици с двойната пръст. :idea: Всеки пред себе си , за прецизност , хем така дозираме храната според кълването , и не прехранваме дребосъка. Ще забегна малко напред - после при груповия разбор на нещата в клуба ,се оказа че братята Метайé са направили точно същото , и същата храна - което приех направо като комплимент!

Храната : за да не преситим електората , смесихме само Етанг с terre de Somme , плюс малко Гардон. Никакви едри частици; първи проблем : въобще не бях съобразил , че този път нямаме право на фуил! - смесването на пинките с глината се оказа трудна задача , но добавянето на малко клъцнат торен ( за йедру 8) ) помогна да се стегнат топките.
Стартираме: гьола е правоъгълен , гладък като тепсия , няма и полъх , равни прави брегове - и ужасяващо неравностойни места! :roll: Отсреща има пояс от водорасли до 8-ия метър - не пред всички , естествено :lol: , а на места - веднага след треволяците имало и праг. Ние - равно и чисто. Уил и брат му почват да вадят редки и ситни рибета , при нас не върви. Имам едно чукване , пропускам го :oops: , доминик вади една ситна бабушка , която се откачва на един метър от брега... :x
При нашите хора отляво също спира рязко , и Уил минава на късо ( не , във Франция на никой не му е минало през ума да забрани късото :lol: :lol: ) Докато ние упорстваме над щеките на 11.50 , той вади две три миниатюрни рибета , и после още толкова тлъсти едри кротушки . Мисля че накрая ни биха с кротушките! После и дребосъка се отрязва , и почваме да се гледаме и да се бъзикаме. Аз спасих капото на 45-та минута , с едно костурче колкото кутрето ми , последвано от второ , и до края на първия манш имам 5 рибета . Доминик има 6. По едно хванахме на късо ,обаче не си беше работа. По пътя към сандвича и бирата , събираме инфо : има отбори , които са КАПО :shock: , има хора с по ЕДНА риба....страхотия.

Обаче , има едно "обаче": съседите отдясно. :shock: :roll:
-как го направиха тези образи - никой няма идея. Уил и брат му също свиваха рамене...Захраниха като нас , къпираха , почнаха - на същата дистанция. И риба след риба през цялото време. :o :?: От двете им страни - мъртвило , те не спряха. Сигурно за първия манш бяха минали стоте броя , и доста по-едри от нашите.

Хубаво - почва втория манш: на щека не ще , на късо - още по-малко. Захващaме се да експериментираме - Доминик лови на късо , аз се разбих да сменям монтажи на щеката. През целия ден правих опити да полегна с торен , че даже и с царевица за евентуална каракуда ( имало , уж) - нищо. Правя все пак няколко дребосъка на щеката , като монтирах дълга линия и подмятах два метра навътре, докато съотборника ми - в последния час , смесва малко от храннта за късо с черен Трасикс. Дотук бяхме опитали червен Трасикс и Литу , ама без резултат. Черния цвят обаче е маскировъчен за дребосъка , и Доминик почва да вади някакви рибета с такъв размер , че не е възможно да се определи вида им :lol: -няма значение! Французите , батко , не само не забраняват късите пръчки.... на такива частни състезания , клубовете по свое усмотрение имат правото да определят свои правила , и тука имаме старата система от 5 точки на риба! Всичко това , с цел да се развива и подпомага високотехничния и спортен риболов на дребосък :mrgreen: :mrgreen: , и да се "накаже" късметлията с един единствен бонус.
Груба и селска работа са това , бонусите... :lol: :lol: :lol:

В резултат се оказва , че в сектора има и хора с 45 грама , отбори в които единият човек е капо , и ние сме 22-ри от 28. :oops: Уил и Пaскал ни бият с едно място, от целия ни клуб няма нито един отбор в десятката... :(
Печели се с четири кила (това - сума от теглото и точките от броя на рибетата) Щото отсреща в тревите има хора с по 150-180 рибета :shock: , и коментара на един от победителите - второ или трето място , беше красноречив : "Имам 164 риби , и тежат едно кило - това не е риболов"

Нашите съседи отдясно са втори с две кила и нещо , и рибите им са МНОГО по-едри от нашите : (ние имахме 27 броя общо , Уилфрид и Паскал - 35)

Изображение

И сега ...кво да ви кажа? като изключим мистерията отдясно :roll: , има съвсем малко неща ,за които се сещам , с които бихме могли да дръпнем напред. Първо , черната храна. Това се оказа важно , ама кой да се сети. Даже малкото количество пинки рискуваше да прехрани рибата , да не говорим , че не я привличаше отдалеч. Днес ми дойде наум очевидното решение за смесване на пинки с глина : трябваше да ги скълцаме наситно с тройната ножица! Най - голямата грешка я направихме (всички) в риболова накъсо. При толкова мако риба късите пръчки са абсолютна простотия. Трябваше да се лови на щека , и храната да се къпира , ако ще и да беше на три метра от брега.

....ква магия бяха направили тези отдясно?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от waglerbg »

Поредният супер репортаж! Мерси боку!
...read between the lines...
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Ивайло »

Машина си бе ей кефа ти се много
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Станимир »

Ако приемеш идея за мислене от ПЪЛЕН ЛАИК - тези отдясно на каква дълбочина ловиха? Имало е случаи на много пресиран гьол по-читавия размер риби да си намират някоя дупка и да се групират там както по студовете... Има една такава баластиера край София на която на 100 метра бряг има една дупка два на три метра с 50-70 см по-дълбока и хванеш ли я съсипваш околните :lol:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Станимир написа:Ако приемеш идея за мислене от ПЪЛЕН ЛАИК - тези отдясно на каква дълбочина ловиха? Имало е случаи на много пресиран гьол по-читавия размер риби да си намират някоя дупка и да се групират там както по студовете... Има една такава баластиера край София на която на 100 метра бряг има една дупка два на три метра с 50-70 см по-дълбока и хванеш ли я съсипваш околните :lol:
99% съм сигурен , че разлика в дълбочината няма изобщо. Да не говорим , че с нея бихме могли да обясним два пъти повече риба пред тях , или по-активно кълване - не и пълната липса на живот пред всички останали! За сега най- вероятнта теория ( като изключиш невъзможното , това което остава , най-вероятно е истината :wink: ) , е да предположа , че някои хора бяха забравили :wink: забраната за фуила. :mrgreen:

Каквато и да е причината , предпочитам просто да изключа съседите отдясно и улова им от уравнението , и да се концентрирам върху това , с което разполагахме останалите , и как можеше да се извлече максимума от него. :roll: Идват ми разнообразни идеи - петно на 11 и друго на 8 метра , захранени със съвършенно различни смески ... рядка супа от пръст , ароматизатор и смачкани кастери.... димяща взривна смес на дъното , без грам храна в нея....На мнение съм , че играхме адски стандартно и плоско :oops: , понеже нито сме в час с такъв вид риболов , нито имахме интересно място (треви и водорасли , примерно) , нито бяхме тренирали на този водоем... :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Paparaka »

Аз бих предложил друго, бедна храна, с повече черен трасикс, и тере де сърфейс. Рядките риби обичат мъглицата и се чувстват по-спокойни.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Paparaka написа:Аз бих предложил друго, бедна храна, с повече черен трасикс, и тере де сърфейс. Рядките риби обичат мъглицата и се чувстват по-спокойни.
Благодаря. Сигурно щеше да бъде по-добро от нашия вариант! Черен , беден на храна облак - може би суха Копра Меласа , която мирише , пуши , и не храни?
Друг въпрос към колективния разум :lol: : с какво може да се замени фуила , когато е забранен , при дребна риба? Нещо аквариумно - дафния или тубифекс, дали би свършило работа?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ivelin66 »

Точно за тази цел франсетата са измислили сухия фуил.Прави го Сенсас.Така и си го дават - там където е забранен във жив вид.Има и една друга белгийска химия - вземаш глината - примерно терре де Соме и доза фуил.Смесваш ги и ги оставяш два дни.Глината изсмуква фуила и се ароматизира с неговата миризма.Повтаряш процедурата и си готов за френско състезание със забрана за фуил.А пък ако искаш съвсем да си честен вземаш Аромикс Вердевас и от предната вечер забъркваш храната с него.На сутринта доовлажняваш пак с Аромикса.
Team Milo - feel the difference
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Хммммм - а ти пробвал ли си ги лично тези магии? За предпочитане , в компания , като едните ги ползват , а другите - не , при една и съща храна?
Аз лично съм адски скептично настроен към ароматизаторите , и ако трябва да бъда докрай откровен , не вярвам Аромикс Вердевас да съдържа и един процент вердевас . 8) Живите , гърчещи се ларви , които дребосъка дa търси в мътилката , тва с нищо не може да се замени. Може и да греша жестоко , разбира се :roll: :oops:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Doktor-5 »

ivelin66 написа:Точно за тази цел франсетата са измислили сухия фуил.Прави го Сенсас.Така и си го дават - там където е забранен във жив вид.Има и една друга белгийска химия - вземаш глината - примерно терре де Соме и доза фуил.Смесваш ги и ги оставяш два дни.Глината изсмуква фуила и се ароматизира с неговата миризма.Повтаряш процедурата и си готов за френско състезание със забрана за фуил.А пък ако искаш съвсем да си честен вземаш Аромикс Вердевас и от предната вечер забъркваш храната с него.На сутринта доовлажняваш пак с Аромикса.
Иво, резултатите при този тип ароматизиране са много непостоянни. Примери много, но като алтернатива ......абе бива.

С тубефекс сме пробвали Ванка. Има добър резултат при риболов на дребен кастур. Въобще не може да замени фуила. Ако ползваш тубифекс, накълцай го предварително, че се забива в тинята за секунди!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ivelin66 »

Сухия фуил съм го пробвал - не ми харесва.За сметка на това като съм връщал от състезания глина с фуил и след някоя и друга седмица престой в хладилника - определено има ефект.Аромикса Вердевас съм го ползвал с Ван Ден Енде /Супер мач и Супер чемпион Гардонс/.Прави храната някакси мазна и стои полусуха - на тая смес сме ловили на късо слънчаци и костурета.Пробвал съм също и гранули на Mainline - bloodworm.Също работят много добре.Лошото на цялата работа е че рибките почват да търсят вердевас и почти игнорират белия червей и пинките.Това поне са моите наблюдения.
Team Milo - feel the difference
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”