Избор на сонар между 2 марки

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
aLeGro
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 7:47
Риболов: любителски

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от aLeGro »

http://www.usa2bg.com/hobi/sonar-garmin ... color.html

това истина ли е цветен дисплей пък и най-предпочитан от сомаджиите
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от yankosan »

С-то.след 250 означава,че е цветен.Най...ама по онова време :wink:
Тава не се произвежда отдавна :roll:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от славеe »

yankosan написа:С-то.след 250 означава,че е цветен.Най...ама по онова време :wink:
Тава не се произвежда отдавна :roll:
Уважаеми господин Янко,ако разрешите да допълня мнението ви...........Гармин,бяха
първите офицялно внесени сонари с БГ меню, вносител и сервиз.От там и дойде популярноста на този модел,не че е бил най добрия за времето си,аз бях с хъминбърд 460с четри лъчев,много по добър.
ще ви посоча само едно предимство,показва лево и десно на лодката,при клйонк прихващаш стръвта само в едно квадратче и зумираш колкото пожелаеш.
Мое мнение е че Гармин,въпреки неограничените си финансови ресурси не работат последно време в нашия сегмент/спортен риболов/това го прават Хъминбърд и Лорънс
затова погледите трябва да са насочени към тях.Гармин могат да си позволът 20-30
милйона евро за спонсорство на колездачен отбор а не прават никакви нови разработки,не съ мърдали в нашия сектор от години.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от Булстарите »

славеe написа:Мое мнение е че Гармин,въпреки неограничените си финансови ресурси не работат последно време в нашия сегмент/спортен риболов/това го прават Хъминбърд и Лорънс
Славее бъди сигурен че ако от Хъминбърд и Лорънс могат да се докопат до пазара в които Гармин са силни и те ще ни забравят много бързо и въбще няма да се сетят повече за нас :lol: :lol:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от славеe »

:lol: :lol: :lol: :lol: Николов идваше ми да го напиша но под друга форма......дано да не забогатяват скоро и да продължават да работат за нас :lol: :lol: :lol: ама ми прозвуча малко гадно,хем да го харесваш,хем злопожелания :lol: :lol:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от Булстарите »

dokolenkov написа:Mark 5 x pro. Ако ти го донесат от САЩ излиза около 320 лв., а има и меню на БГ.


С новата ценова листа този сонар е 399 лв. с ДДС в БГ с гаранция 2 години, и ти идва на следващия ден :)
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от VARHARA »

Ще се научат те ама време им трябва . Да не говорим ,че ако даде случайно дефект през тези 2 години им давате веднага чисто нов сонар :!: :!: :!: Няма тънта-мънта , ще го пратим да го видят ,пък ще чакаш 4-5 месеца и аре сезона минал :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от Emo-83 »

bulstar_nikolov написа:
dokolenkov написа:Mark 5 x pro. Ако ти го донесат от САЩ излиза около 320 лв., а има и меню на БГ.


С новата ценова листа този сонар е 399 лв. с ДДС в БГ с гаранция 2 години, и ти идва на следващия ден :)
Това много ми хареса,като мнение.Към него мога да допълня,че ако клиента е от София му го карам на място и адрес. :tup:
Но всеки има право на избор.Може заигравката с е-бей да е интересна и да носи своята допълнителна емоция. :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от karakolev »

А може ли един сонар да е с два екрана, за да гледат и двамата в лодката какво се случва ?
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от Булстарите »

Има вариант, но при всички положения ти трябва да имаш 2 сонара, които работя в мрежа с една сонда.

Другия вариант е с WIFI-1
Изображение

и втория да гледа на телефон или таблет.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от тони котев »

bulstar_nikolov написа:Има вариант, но при всички положения ти трябва да имаш 2 сонара, които работя в мрежа с една сонда.

Другия вариант е с WIFI-1
Изображение

и втория да гледа на телефон или таблет.
А, таблета колко голям може да бъде? :D
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
aLeGro
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 7:47
Риболов: любителски

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от aLeGro »

bulstar_nikolov написа:
dokolenkov написа:Mark 5 x pro. Ако ти го донесат от САЩ излиза около 320 лв., а има и меню на БГ.


С новата ценова листа този сонар е 399 лв. с ДДС в БГ с гаранция 2 години, и ти идва на следващия ден :)



А къде мога да го намеря на такава цена?
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от Fat Head Killer »

Добър вечер колеги тук по прочетох малко и аз все още не съм закупил сонар разглеждам чета .Да споделя за какво ще ми трябва за улов на щука,костур във водоеми където има много водорасли има и доста плиткажи до каква минимална дълбочина е полезен аз ползвам проходилка и за това ми трябва нещо по малко и разглеждам тук 2 сонара ето единия https://www.youtube.com/watch?v=4hjaGuatuhI" onclick="window.open(this.href);return false; Garmin echo™ 551dv а другия е Lowrance Elite-4 DSI и двата са със содни показатели и май в еднаква ценова листа но размерите са различни .Помогнете
pankopl
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 13:37

Re: Избор на сонар между 2 марки

Мнение от pankopl »

Fat Head Killer написа:Добър вечер колеги тук по прочетох малко и аз все още не съм закупил сонар разглеждам чета .Да споделя за какво ще ми трябва за улов на щука,костур във водоеми където има много водорасли има и доста плиткажи до каква минимална дълбочина е полезен аз ползвам проходилка и за това ми трябва нещо по малко и разглеждам тук 2 сонара ето единия https://www.youtube.com/watch?v=4hjaGuatuhI" onclick="window.open(this.href);return false; Garmin echo™ 551dv а другия е Lowrance Elite-4 DSI и двата са със содни показатели и май в еднаква ценова листа но размерите са различни .Помогнете
Аз имам DSI . Разликата между двата е във формата на конуса на лъча. При 83/200 кх.
конуса е с правилна форма , докато при DSI 455/800 кх. силно сплескан с което обхваща
по малка зона но за сметка на това изобразява перфектно дъното. DSI са за по малки дълбочини около 60 м. Потърси някъде из форума има по подробни обяснения със снимки.
Разгледай в тази тема - Всичко за Elite-5..DSI и Mark-5..DSI
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=44620" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”