Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Ivailo87 »

Добър ден,
искам да се похваля с моя първи улов на щука, дори и случаен. Казвам случаен, защото не съм я търсил (все пак е забранен улова и). Миналата година ходих 7-8 пъти на Черното за Щука, но без никакъв успех. Вчера бяхме с един колега за Бяла или Костур, но ми удари Щуката.
Това ми беше и единствената риба за излета.
Рибата е пусната отново на свобода.

Ето я Щуката:
Изображение

А това успях да го хавана близо до брега:
Изображение

И след измиването:
Изображение

Ето и видео на пускането на рибката. Извинявам се за лошото качество и не доброто клипче. Брега беше стръмен, с едната ръка държа щуката, а с другата телефона и гледам да не падна :D

https://www.youtube.com/watch?v=TcBr35rTrJQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Пръчка: Oxygen Fuerzas 2,40м
Макара: Не спинингова за съжаление (Cormoran Corcast super Match 4Pi)
Брейд: PowerPro (китайския за 10-12 лв.)
Воблер: GOLD STAR - FAT ...... (но не съм сигурен кой модел точно)

Поздрави!
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от colorcore »

Честито!!! Хубава риба!

Писал съм за това, но ще ми е интересно и вашето мнение! В района, в който ловя тук в Германия, по време на забраната за щука и бяла риба, от 1. януари до 1 май, е забранен ловът със стръв риба, воблер, блесна, муха и всякакви подобни имитации на животинки. Разрешен е обаче ловът на мирни риби, например на червей, хляб царевица и т.н.. Тук кефалът например, платиката, червеноперката, костурът нямат забранен период и минимален размер.

По този начин се избягва дори случаен улов на щука, например, те просто не дърпат на хляб. Мислите ли, че това е добра идея и приложима за България?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

За добра, добра е, за приложима, не е - тук е Буркансреге... :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от ilia0706 »

Във Франция е същото.Костура единствено на земен или торен червей до 1 май.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от Мунчо »

За България никоя добра идея не е приложима.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
emil vibrabait
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 27, 2015 17:09
Риболов: спининг риболов на дъно и на тапа

Re: Щукариада 2015

Мнение от emil vibrabait »

Здравеите колеги реших да напиша нещо по въпроса за улова на щука през забраната лично съм
говорил имам и свидетели обадихмесе до директора на ИРА гр София защото спорихме за риболова на щука

Директора беше много точен и ни обясни чеможем да ловим и през забраната НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
ДА ПУСКАМЕ РИБИТЕ ВЕДНАГА
иначе ще ни глобят
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от maranzika »

И защо ти е да ги ловиш през забраната?Цяла година не ти ли стига?Аре спрете се поне за 2 месеца де... :idea: :idea:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bai ves »

Че съм горд ъд със нащо племе дето нищо не му дреме......... Бахти шефа е тоя дебил, все едно сфетофар свети зелено за пешеходците, ама ако няма хора може да се кара.....
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Д.Граховски »

Ще се изкефя е така една рибка да не остане, ручейници да се ловят тогава да видим, къде ще се пускат мрежи, къде ще се лови и какво ще се пуска обратно по време на някоя забрана. По тая логика, можем съвсем спокойно да ловим каракуди и шарани по време на общата забрана и сме можели.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Itso »

Аз пък си говоря понякога със звездите и се допитвам до тях за много неща - не само, дали може да се лови през забраната, а и на каква стръв, по кое време, къде дава най-много на тапа и къде на блЕсна...
И знаете ли какво ми отговарят?
Не, няма да ви кажа :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от freeman.bg »

emil vibrabait написа:Здравеите колеги реших да напиша нещо по въпроса за улова на щука през забраната лично съм
говорил имам и свидетели обадихмесе до директора на ИРА гр София защото спорихме за риболова на щука

Директора беше много точен и ни обясни чеможем да ловим и през забраната НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
ДА ПУСКАМЕ РИБИТЕ ВЕДНАГА
иначе ще ни глобят
Вие представяте ли си на какво е подложен г-н Директора? Заражда се спор между няколко "красиви ума", и най- гениалния решава да се консултира с г-н Директора. И като добавим, че тези гениални спорове най-често се получават в ранните часове на по чашка. Хич не му се чудя на човечеца какво им е отговорил. :lol: :lol: :lol:

ПС: И ако на някого му се лови щука през забраната, нека бъде спокоен. emil vibrabait е говорил с началството и е решил да ни сподели! :tup: :lol: :lol: :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

emil vibrabait написа:Директора беше много точен и ни обясни чеможем да ловим и през забраната НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ПУСКАМЕ РИБИТЕ ВЕДНАГА иначе ще ни глобят

Естествено, че може да ловите, в ЗРА си го пише - костур, кефал, сом и т.н. не са забранени...Но ако СЛУЧАЙНО се забоде щука, наистина веднага трябва да я пуснете...А и се предполага, че горните риби няма да ги ловите с метален повод...Та кви тук спорове? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от JettroniX »

emil vibrabait написа:Здравеите колеги реших да напиша нещо по въпроса за улова на щука през забраната лично съм
говорил имам и свидетели обадихмесе до директора на ИРА гр София защото спорихме за риболова на щука

Директора беше много точен и ни обясни чеможем да ловим и през забраната НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
ДА ПУСКАМЕ РИБИТЕ ВЕДНАГА
иначе ще ни глобят
Тук става въпрос, за целенасоченото ловене на щука нали ?
Колега emil vibrabait, тоя Директор на гр. София, явно не е в час нито със заповедите,
нито със закона.....

:fish8:

Не знам защо, това уведомление се публикува тази година 10 дена след забраната за улов на щука, на сайта на ИАРА, но по-добре малко по-късно отколкото никога.
Обръщам се, към неразбралите риболовци, нека им стане ясно и да разберат най-накрая :idea: :

Изображение

За съжаление, риболовната култура и манталитета на маса български риболовци е на много ниско ниво.
За този проблем не са виновни само риболовците, а също така и институцията, отговаряща за спазването на законовите норми за риболов, която представлява държавността в тая страна и е длъжна адекватно да информира хората, за да не стават сакатлъци !
Та, стига вече писане на "дали може да се лови щука през забраната й" - НЕ може и НЕ трябва да се лови щука по време на размножителния й период!
Защо НЕ може и НЕ трябва ?? Сам ще си отговорите на този въпрос колега emil vibrabait , както и другите колеги, които отново ще изръсят този въпрос ;)
Със здраве, до 1-ви Май :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Ivailo87 »

Искам да се извиня на колегите, че предизвиках тези спорове. Това въобще не ми беше целта, както и улова на щуката.
Реших, че след като се е закачила и ми е първа щука мога да я споделя с Вас. Сигурно има и други колеги на които им се е закачала щука през забранения период, но те явно са по-разумни и не са споделяли :lol:
Както се казва, можех да не споделя нищо тук, да си я прибера в чантата и никой нищо никога нямаше да узнае, освен мен.

Отново се извинявам!

Хубав ден!
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”