За лавраци и трески в Холания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от za4o75 »

Не, не съм съгласен с Явор !Той обаче говори за някакъв ръкав ....,което за мен не е обикновен плиткаж,нищо че е плитко!
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от javor_st »

Значи ситуацията със силния отлив е абсолютен прецедент и мястото наистина е специфично - канал, който по време на отлив има много силно течение и влачи мътилка (явно и манджа) от един лиман. Не съм имал предвид, че отлива е подходящото време за лов, а по-скоро, че според зависи от спецификата на мястото различни условия биха били подходящи. Миналата зима когато ми се насъбраха повечко ходения целенасочено за лавраци имах поне 5-6 пъти съвсем сходни случки. Местата горе-долу еднотипни - граница на плаж със скали - смесен релеф променлива дълбочина 1-4 метра примерно. Цял ден ям дървото - примамки всякакви проводки също - обикаляне постоянно да не се задържам на едно място, че рибите да свикват с примамките. Някъде следобедно като тръгне прилива изведнъж имам раздвижване 1-2-3 удара на прилични риби в интервал от 20-30 мин. и край. По време на пика на прилива в най-високата вода нямах нито едно пипане/говоря за всичките си ходения миналата зима в северна Гърция, които са 10+ за по 2-3 дена не за конкретен ден/. После се порових из нета и при англичаните попаднах на доста материали, които описваха точно това поведение на лаврака , където за най-подходящ момент за риболов се говореше за ниската вода и началото на прилива. С времето съм се научил да не си вадя генерални изводи дори на база на 100-кратно повторение на някаква ситуация, така че този сезон опитите ще продължат.
:fish15:

ПС: И аз се извинявам за отклонението от темата ама пък тя си е лаврашка, така че не сме съвсем ОФФ :)
minimum STRESS
maximum BLESS
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от za4o75 »

Абе за едни и същи неща говорим ама на различни езици май :wink:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от bgfishingmaniac »

Включване и от мен. Зачо, в предишния си пост споменах прилива И отлива. В Холандия те са доста внушителни.
По-голяма част от рибите вземаха на дропофа-а. Съответно по-малка част или вземаха във плиткажа или в дълбочина под лодката. Като за последните не е сигурно дали не са следващи примамката риби.
mi6ole
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 16:43
Риболов: плувка и фидер

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от mi6ole »

Здравейте! Тъй като мисля да отскоча до Холандия през февруари имам няколко въпроса. Мога ли да разчитам на някакъв риболов? На каква риба мога да се надявам? Когато се риболова от брега трябва ли риболовен билет в Холандия? Рибата може ли да се взима ? Става дума за морски риболов. Ще бъда в района на Ротердам.
mi6ole
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 16:43
Риболов: плувка и фидер

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от mi6ole »

За много години на всички. Много здраве и успешна година. Средата на Януари сме няма ли кой да напише някаква информация. :fish7:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”