Палатка?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

POPOV написа:Някой може ли да ми каже колко надеждна защита от дъжд ми дава двуслойна палатка с водонепропускливост на външния слой 1000 мм воден стълб? Особено в трите случая: 1) ситен но продължителен дъжд без вятър, 2) порой с едри капки но без вятър, 3) порой с едри капки със вятър който набива капките по палатката?
При първия вариант ще издържи, при втория може покривалото да пропусне, но вътре ще е сухо. При третия мисля, че ще береш ядове :wink:
палатка 200 на 200 е само за сам човек, а с височина от 1,20 не ми се сърди ама си е подвижна тоалетна. Под 1,40 си е мъка да се преобличаш.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
BASTY
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 21:03
Местоположение: гр. София

Мнение от BASTY »

Колега, има няколко магазина "Стената" за алпийско оборудване и там има доста добър избор в различни ценови класове. Не съм съгласен, че не е необходима инвестиция за добра палатка! Който е брал ядове по водоеми поне веднъж, ще се съгласи с мен. :wink:
stano
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 18:27
Местоположение: Sofia

Мнение от stano »

прочетох разни теми за палатките и се чудя защо някои от вас продадоха палатките си "Шекспир" какво по добро има на пазара в този ценови клас. Чеох отговор на АРК с коментар 200лв. за Шекспир.
Темата наистина е доста широка.
Може ли да се намери палатка Шекспир в България (София).
Ако отговора е положителен моля ви споделете основното размери и т.н.
Скоро забелязах модел JRC - Cocoon Extreme Dome в този сайт. Но информацията според мен не е пълна. Не става ясно какви са размерите на помещението, предверието, височината, вида на рейките, масата...не се прави сравнение м/у моделите.

Във сайта на Алем пише за един от моделите - Размери: дължина 325 см., широчина 205 см., височина 170 см.
но каква е полезната площ на спалното не е ясно.

Ако си висок около 190 не е удобно да спиш в палатка с размери 200-210 легнал на 10- 20 см от земята и главата и краката да опират в стените и.
Помагайте !
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Попе 1000м.воден стълб не е много надежно особено ако ходиш по планини търси от 2500м. нагоре мойта е 3000м. и я дават за обилен дъжд а не за порой така че не подценявай това .
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ribar4e
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Дек 07, 2005 14:42
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнение от ribar4e »

След като съм постоянно по планински езера, мога да кажем само едно нещо: ЕДИНСТВЕНО КОЕТО ПОМАГА НА ДЪЖД Е НАЙЛОН ВЪРХУ ПАЛАТКА, а тие водните стълбове ряпа да ядат ... Хайде да не се лъжем с рекламите на производители....
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Бате недей така качествената екипировка е доста надежна но и скъпа тия от метро са дървета и за тях може би важи това правило :idea:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Рибарче послушай бати ти Дани Крилов -той е спинингис-мухар-планинар :idea:
ribar4e
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Дек 07, 2005 14:42
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнение от ribar4e »

Ех, бяха с мен миналата година хора с палатки от по 500-600-900 лева на Сърница... Когато ни избабани дъжд и градушка, познайте коя палатка единствено остана суха.... Моя от 140 лева завита в найлон ...
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

stano написа:какво по добро има на пазара в този ценови клас.
Сега мога да ти напиша аз защо продадох моят Шекспир.
Проблеми не съм имал никога, но ми тежеше това, че сам много трудно можех да я разпъна и то при условие, че няма вятър. Когато духа пък за сам човек е невъзможно. Продадох я и в края на зимата си взех по-скъпа и по-добра, но както се очаква и не е за 200 лева е е няколко пъти повече. Това е палатка за която съм си мечтал от много отдавна.
Та това е JRC STI 2Man - SingelSkin + Extended wrap

Или накратко палатката се разгъва от само човек за не повече от 3-4 минути без да си даваш зор. Плата е 10 000мм и зимното покривало също е 10 000мм та общо взето ода никога нема начин да влезе вътре.

До сега съм я ползал 7-8 пъти от които 2 пъти беше някаквъ буря, ама палатката не мърда :wink:

Изображение

Изображение
Тази палатка обаче си е определено за шаранджийски риболов. Събрана тежи 12кг. Това не ми пречи когато я качвам в колата и я пренасям в лодката. Ако обаче трябва да се носи някъде по-далеч просто забравете.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
stano
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 18:27
Местоположение: Sofia

Мнение от stano »

Да и цената и е добра. И понеже си оглеждал доста време сравни я с JRC - Continental 2 Man. Кои са съществените и практически използваемите и предимства или казано иначе доколко и кое си струва цената.
Мисля си и до колко е добро проветрението и през горещи дни каквито имаше до вчера, при положение че има комарник само от страната на входа.
На снимката е само с първия (вътрешния) слой. Вижда се и че рейките за доста масивни изглеждат по дебели от другите модели и са алуминиеви.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

stano написа:сравни я с JRC - Continental 2 Man.
Сравнението го направих за мен по следния начин:
1. Континентала на мен ми идва малко по-голям за някои терени.
2. Оптягащите рейки не влизат в комплекта и са отделен аксесоар, който трябва да се чака по-дълго време, а и естествено струват още пари.
3. Цената на континентала дори без допълнителната кожа си е доста висока и малко ми идваше гърбаво като пак не беше в пълен комплект.
4. Задния отвор е супер хитрина и е голям кеф, защото съм пробвал тази палатка, но това е само когато има поне някакъв вятър, ако е под слънцето и всичко е замряло ........се умира.
Но и на двете палатки и трите врати се навиват и палатките стават като навеси, и при ветровито време няма проблем да се седи макар и при силно слънце.
Ама като се замисля не си спомням през деня да стоя в палатката. Или под някоя дебела сянка или под чадър и навес :wink:

Иначе съм го решил, че по-натам ще си взема и един Континентал за да си имам и от този модел :)
П.П. Без значение колко е скъпа една палатка и добра трябва да знаете, че мишките и плъховете не и прощават :) Това все пак е аксесоар, който трябва да се сменя по-често :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
stano
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 18:27
Местоположение: Sofia

Мнение от stano »

Да разбирам ли че комплекта на Континентала не е пълен или става дума за рейки който стабилизират палатката допълнително. Пишеш за допълнителна кожа какво ще рече. До колкото разбирам двете палатки са двуслойни или поне за Континентала пише така. Може би твоята е с три слоя иначе как вътрешният слой ще вентилира и издържа 10000мм воден стълб.
За два входа нищо не пише, интересно е , какво ще рече разглобяемо дъно.
По какво се различава твоят модел от JRC - STI 2 Man Twin Skin.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Палатката е двуслойна, ако си купиш втория слой /кожа, покривало и т.н./ Точно това, че всеки слой не е дишащ позволява лятно време да си ползваш само едната кожа, а само зимно и есенно време да влачиш и другото покривало. Като всяко едно по себе си е 10 000мм. Континентала не е с два входа, а в задния край има само прозорци от мрежа. Разглобяемо дъно ще рече, че същото се закача към палатката с велкро. Където искаш дъно си го лепиш, където не ти трябва го махаш. Като разпъваш палатката в кал или други мизерии после много лесно се чисти. Та такива работи.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
stano
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 18:27
Местоположение: Sofia

Мнение от stano »

Меко казано е некоректно да рекламираш палатката пишейки, че е оборудвана с колчета, а всъшност да ги продаваш отделно.
В тази връзка моля модератора да потвърди пълен ли е комплекта на Continental 2 Man и Cocoon Extreme Dome, и включва ли той колчета както е записано в рекламата.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Вчера си купих една от Практикер триместна модела е Дакота за 35 лв като само за преспиване през лятото ще върши работа.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”