Пролетна забрана 2012-та

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от dekata »

София, 28 май 2012 г.– Във връзка с постъпилите многобройни
запитвания от любители риболовци, относно откриването на риболовния сезон и
дали ще бъде удължен срокът на Забраната за риболов, Изпълнителна агенция по
рибарство и аквакултури уведомява, че:


Няма да има удължаване на срока на Забраната за риболов и любителски
риболов може да се извършва от 2 юни 2012 г. /събота/.


I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от jagger1 »

HANIBAL написа:Здравейте , искам да попитам в петък -01.06 разрешен ли е риболова , защото в наредбата която чета в сайта на иара за другите видове риболов пише до еди коя си дата ( включително ) , а за любителския риболов пише до 01.06 само и аз го разбирам че е разрешен , но не искам да си имам проблеми :)
Петък, 01.06.2012 е работен ден. Свършете си работата спокойно и потрайте до 02.06.2012 г - събота. Като се съмне на 02.06.2012 г. вече спокойно можеш да си ловиш. Някой беше питал, може ли от 00:00 ч. на 02.06.2012 г.? До разсъмване - води се нощен риболов :D . Та значи, с една дума - от разсъмване на 02.06.2012 г. СЪБОТА!!! вече е разрешено. А на 01.06.2012 г. - само подготовка и преглед на риболовния арсенал, за да е в пълна бойна готовност на 02.06.2012 г.

Простете ми за многото повторения на датата СЪБОТА, 02.06.2012 г., ама много колеги от "загар" ли, от що ли, тръпнат вече и само питат - от 01-ви ли? От 02-ри ли?

Ееее, министърът каза: На 02.06.2012 г., СЪБОТА, на разсъмване - национално откриване на риболовния сезон.
Наслука на всички. Поздрави.
Последно промяна от jagger1 на Сря Май 30, 2012 16:49, променено общо 1 път.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Бат Стан »

Е, добре де, ако някой е толко на зор да ходи за риба в петък, ей ги един бюлюк платени водоеми.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Marco Polo »

jagger1 написа: Като се съмне ... До разсъмване -...от разсъмване ... министърът каза: ... на разсъмване .
Понеже гледам че се повтаря много този израз, само да вметна - не е верен. Казус е имало вече и отговорът е точен - от изгрев слънце. На втори юни изгревът ще е около 5.50.
Това - само ако се интересува някой...
Просто да знаете - преди този час чисто законово е в нарушение.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Pe6o
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 9:35

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Pe6o »

Marco Polo© написа:
jagger1 написа: Като се съмне ... До разсъмване -...от разсъмване ... министърът каза: ... на разсъмване .
Понеже гледам че се повтаря много този израз, само да вметна - не е верен. Казус е имало вече и отговорът е точен - от изгрев слънце. На втори юни изгревът ще е около 5.50.
Това - само ако се интересува някой...
Просто да знаете - преди този час чисто законово е в нарушение.
А не е ли" През светлата част на денонощието" ?????? Защото светлото започва доста преди да се покаже слънцето. Малко издребняваме вече,но е хубаво да се знае все пак
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Marco Polo »

Имало е прецедент в съда, затова и така написах поста си. Всеки го разбира както му е удобно.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от naso »

:D Аз за по-сигурно ще отида в понеделник
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от VARHARA »

Аз пък чак в сряда ,за по сигурно . :wink:
И като си издете агнетата си съберете боклуците еййййй :!:
fish
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 20:54

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от fish »

Здрвейте. Някой слоучайно знае ли колко е акта за риболов по време на забранения период ? днес ми съставиха един, но не ми казаха колко пари е ... да знам колко риба "уж" съм изял за тея пари.
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от martineti »

fish написа:Здрвейте. Някой слоучайно знае ли колко е акта за риболов по време на забранения период ? днес ми съставиха един, но не ми казаха колко пари е ... да знам колко риба "уж" съм изял за тея пари.
(4) (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов, с изключение на пъстървови риби, се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
(3) Който извършва любителски риболов в нарушение на чл. 24, ал. 4, се наказва с глоба от 200 до 500 лв.
Повече инфо тук:
http://iara.government.bg/?page_id=280" onclick="window.open(this.href);return false;
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от jagger1 »

fish написа:Здрвейте. Някой слоучайно знае ли колко е акта за риболов по време на забранения период ? днес ми съставиха един, но не ми казаха колко пари е ... да знам колко риба "уж" съм изял за тея пари.
Колко риба - не знам, зависи от породата, ама съм сигурен в едно: Поне един приличен такъм си го бастисал (като екипировка). Не си заслужава. Помисли си, заслужава ли си?

Е, станалото -станало. Желая ти много безоблачни дни за в бъдеще. Плащай за такъми, а не за глоби. Това е моя съвет.

Успешно откриване.
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от jagger1 »

Хайде, на всички пожелавам успешно откриване и успешен риболовен сезон.
Много смях, много емоции, много прекрасни преживявания по водоемите.
Бъдете живи и здрави.
На всички, които оцеляха през забраната и живяха със помените си през изминалите сезони - едно голямо Изображение .
Поздрави и успехи, радост и веселие.
Успешно откриване.
fish
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 20:54

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от fish »

благодаря, колега ... отиде едната заплата така като гледам.... бях разбрал че отварянето на риболова е от днес за това и отидох ... но хем глоба хем без една въдица ... много зле
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от babydoctor »

Ами 77 - ма май беше, на 31 - ви май /щото нали забраната беше дотогава, ама аз студент, тиква непоръбена, не знаех, че е включително/, ме хвана Джомпе - местният проверяващ, когото пък миналото лято спасих от удавяне една нощ, когато се беше нафиркал, под стенатае на Лобош. Сега ме хвана с кошче почти килограмови каракуди от преливника, взе ми данните и след месец получих акт за 50 лв. Е, мама, Бог да я прости го плати - тогава заплатата й беше 105 лв., като за зъболекар. Абе, внимавай занапред, искам да кажа. Успех.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Daniel Defoe »

martineti написа:
fish написа:Здрвейте. Някой слоучайно знае ли колко е акта за риболов по време на забранения период ? днес ми съставиха един, но не ми казаха колко пари е ... да знам колко риба "уж" съм изял за тея пари.
(4) (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов, с изключение на пъстървови риби, се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
(3) Който извършва любителски риболов в нарушение на чл. 24, ал. 4, се наказва с глоба от 200 до 500 лв.
Повече инфо тук:
http://iara.government.bg/?page_id=280" onclick="window.open(this.href);return false;
Извинявам се, че спамя, но ми е интересно УРОДИТЕ ГНУСНИ, които изтребват рибата с всевъзможни средства по време на разрешения за риболов период, как точно биват наказвани/санкционирани ?!
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”