PR: Въдиците Xzoga

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от axel »

......нека отново да уточним,за да бъдем коректни,става въпрос за модел http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5481" onclick="window.open(this.href);return false;,когото видях на живо и тествах на сухо.Тествах и другия модел на Шитено на 3м,който ми се стори по-подходящ за нашия риболов,като цяло и двете пръчки ми харесаха.Много добра изработка,без забележки към външния вид,снабдени са 8бр. водачи/за 3м дължина/,въобще въдици вдъхващи чувство на голяма мощ и здравина.
Коко,виж на рекламното клипче под модела Шитено има демонстрация на вадене на риба с модела,там можеш да добиеш известна представа за дължината и формата на дръжката,както и за начина на използване при вадене на риба./подобна или малко по-дълга е и при Лайън Форса.Поздрави.
риболовът е само хоби!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

Гледах клипчето отдавна :wink: Тая гега и подарък да ми я направят не я искам :mrgreen:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от LVitchev »

Докато не се пипне в ръка и да се извади някоя риба,трудно се преценява.Така че,проба му е майката :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от carbolino »

За сомяги е тва май ще е добре.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5477" onclick="window.open(this.href);return false;
Дължината на 3 мт.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

carbolino написа:За сомяги е тва май ще е добре.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5477" onclick="window.open(this.href);return false;
Дължината на 3 мт.
Тва нещо неща да го видя даже :lol: Клипа ми е достатъчен.Тука при нас има доста орехи по Марица мога да бруля спокоино :mrgreen:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от axel »

...точно за това Шитено,говоря,че е малко по-подходящо за тежък спининг,но все пак теглото е 315гр.,при един да речем що годе нормален 3-4 часов излет,при който се правят средно 200 хвърляния,тези грамове ще се сторят килограми,като се има предвид и теглото на макарата около 350гр. общо става повече от 600 гр,не ми се иска да видя как някой от вас са развили "търмъкчийски" артрит.......странното е,че на другия модел/по-мощния с плътната бланка/ му дават нереално ниско тегло, а когато ги хванах в ръка Форса определено беше по тежък,което си е напълно логично.........явно ще трябва да се избере нещо друго, защото бланката,нейната здравина и мощ са точно това,което търсим.
риболовът е само хоби!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

Тези грамажи и сега ги ползвам и още нямам търмакчийски артрит :wink:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Д-р Флекс »

axel написа:...точно за това Шитено,говоря,че е малко по-подходящо за тежък спининг,но все пак теглото е 315гр.,при един да речем що годе нормален 3-4 часов излет,при който се правят средно 200 хвърляния,тези грамове ще се сторят килограми,като се има предвид и теглото на макарата около 350гр. общо става повече от 600 гр,не ми се иска да видя как някой от вас са развили "търмъкчийски" артрит.......странното е,че на другия модел/по-мощния с плътната бланка/ му дават нереално ниско тегло, а когато ги хванах в ръка Форса определено беше по тежък,което си е напълно логично.........явно ще трябва да се избере нещо друго, защото бланката,нейната здравина и мощ са точно това,което търсим.


Един офтопик въпрос, за което предварително се извинявам пред автора на темата и модератора:
Какви модели/размери макари ползвате за тежкия спининг в Марица, та тежат (само) 350 гр? Това е теглото на една сравнително скромна като възможности, според мен, макара за условията, които предлагат реката и рибите в нея.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от LVitchev »

Размер 4000,аз само такива размери ползвам :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Д-р Флекс »

4000; добре, ама ако изключим Стела, колко са моделите, дето на този размер са хем достатъчно мощни, хем под 350 грама??? 350+ e TP4000PG, същото е и за хиперкъстъм-сертейтите. От другите по-евтини марки и модели познавам (и признавам) Abu Soron STX 40, който също реално е над 350 гр. Почти няма начин една макара да е хем мощна, хем здрава, хем под 350 гр. ( ако не струва 1000-1200 лева :D )
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от carbolino »

http://e-fish.bg/productv/5094/ryobi-zauber.html" onclick="window.open(this.href);return false;
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

Не ползвам скъпи макари и не мога да коментирам :idea:
За сметка на това Заубера ми е добре познат и не го заменям за нищо :wink: освен за нов де :mrgreen: Тази макара е единственната която не съм искал да сменя след първата година :!:
Иначе имам и Арктика 5000 тя не се е доказала много в боя но мисля че ще ми свърши добра работа тази година.
Също други макари които за мен са подходящи са Батъл 4000 и Салина 40 дори и 45 .
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Д-р Флекс »

Просто исках да покажа, че тежък спинингов такъм "средна хубост" при всички случаи ще тежи над 600 гр дори преди влакното, вирбела и примамката, и натоварването, което axel нарича "търмакчийско", е неизбежно :D
Последно промяна от Д-р Флекс на Вто Фев 12, 2013 19:44, променено общо 1 път.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от koko7784 »

600 гр. е малко :idea: Сложи 250гр. пръчка и 400гр. макара с влакното,25-30гр. воблер карабинки и др. и 700гр. са налице.Аз не се оплаквам на който му е тежко да лови распери и щуки :mrgreen:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от te4osoma »

Аз съм с Тwin power 4000 PG и тежи към 370гр. :wink:
И на мене не ми е тежко и не се оплаквам :mrgreen: :mrgreen:...даже на моменти идва не достатъчно хеви..... :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”