Риболов с фидер за начинаещи

Публикувай отговор
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

joro_olympus написа: ходене
-------------------------------------------------------------------------------------
А да намериш некое водоемче ето така да си седим , па да си захвърлам тез ваши железца, па да си пинем по биричка :lol:
Какво ходена бре Жорка :twisted:
То виждам по аватара ти - отрепал си се от ходене :roll:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Има Васко решение, чакаш и гледаш тапите , дорде ние търчим нагоре надолу, па и дъната за щуки и сомове. Ела-виж, може и за шаран да праснеш някое дъно, па между другото да извадиш щука. Един само имаме в дружинката почитател на статичния риболов, ама отдавна е зает човека. Докато дзяпаш напразно дъна и тапи, можеш да си хвърляш плувка ей така- не знаеш кво ще удари
Deacon
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 15:13
Местоположение: София

Мнение от Deacon »

Gele76 написа: Е те тва е истината :idea: . С една малко подробност - колкото по - къс, толкова повече оплитания :wink:
Аз до сега съм хвърлял само с къси поводи ( до 25см.) и не съм имал уплитания( е имам но са пренебрежимо малко). И риби съм вадил.... но вие с тези дължини (50см. - 1м.) направо ме хвърлихте в тъч-а... Мисля следващия излед да е доста експериментаторски :twisted: ! Между другото до сега не съм придърпвал за да наклася кукичката върху хранителното петно (и това ще пробвам).
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Ммм да съгласен съм, че повода може да се вкара в хранителното петно, независимо от дължината :D въпрос на майсторлък :lol: просто автоматично го свързвам с кълването, та за това така :D Относно "спецовете" по списаниятя, ми нали ония на острова са измислили фидера, щом така съветват може и да е вярно :?: :D Иначе несъмнено, че практиката учи най-добре :lol: Колега Васил ти ловиш ли шарковци на фидер :?:
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

petur написа:Колега Васил ти ловиш ли шарковци на фидер :?:
-------------------------------------------------------------------------------------
Не но имам намерение да си купа една пръчка за фидер щото ми омръзна със тез наши тояги да дигаш шарковци във въздух. :twisted:
Ловил съм малко със тъкамите на колегите и е голямо удоволство :shock:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

следя обясненията които давате на колегата и реших и аз да споделя моя опит.дължината на повода ми е един метър,като ми дойдат рибоците намалявам до50 см,или при гъста риба къс повод.захранвам винаги с прашка,като предварително съм направил 10,15 топки.след хвърляне на фидера веднага стрелям топките.монтажа който ползвам го има в каталога на сенсас,клуп 50,60см като предварително слагаме в него гумено или обикновено мънисто и вирбел,към който монтираме фидера и на големия клуп правим 5 малки клупчета по 1см,като на последния монтираме повода.малките клупчета изпълняват ролята на патер ностер.за да избегна уплитанията при вадене вдигам върха вертикално и с бързи обороти в вадя по повърхноста на водата и така избягвам въртеливото движение на фидера.по повод захранките мисля че е въпрос на средства,който има пари храни с вде или сенсас.от нашите добре работят новият промикс на наско и кърфицата,респекта ,филстар има още една две.
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Я да св изкажа и аз. Горе-долу вече две години ловя на фидер и за мен си е един от най-ефективните методи. Обикновено ползвам този монтаж: http://sensas-sa.com/conseils/?menu=specialetang, като повода ми е обикновено между 40 и 70 см според активността на рибата. Откакто минах на плетено, клупа за хранилката го правя от монофил и го закачам с вирбел за основното. Това служи и като шок лидер донякъде. А, и още нещо за намаляване на оплитанията (това го прочетох някъде и вече нямам никакво оплитане) - правя с 15 см по-дълъг повод, сгъвам ги тези 15см правя клуп (може да се сложи и микро вирбел в него), хващам двата края с две ръце и започвам да ги пресуквам един срещу друг и накрая правя пак възелче. Така последните 10-12 см от повода преди основната линия са двойни и пресукани, което втвърдява тази част и пречи на повода да се оплита. Дано сте ме разбрали, но ще намеря къде го видях и ще го пусна. Доста материали по темата имат и руснаците:
http://matchfishing.ru/techniks/
И още нещо - с плетеняка трябва да се засича внимателно. Поради липсата на разтегливост е достатъчно едно рязко отсечено движение с китката. Никакви широки и със замах засичания. В началото докато схвана- на бая рибки съм скъсал устите или им измъквах стръвта и се чудя що нищо не засичам.
въдичарче
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 6:40
Местоположение: софия

ре

Мнение от въдичарче »

закъснях с 1 секунда :oops:
jonik
Търговец
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 7:54
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от jonik »

joro_olympus написа:Васил е бъдещ щукар, така че ако не го заболят коленете от ходене сте го затрили, като капацитет в дънарството....Що адреналин го чака в спининга.... :wink: :D

Ще требе да му намерите стол с колела за пресечен терен,машинка за автоматично навиване влакното на макарата и сигнализатор да му свири,че много дреме по време на риболов.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

jonik написа:
joro_olympus написа:Васил е бъдещ щукар, така че ако не го заболят коленете от ходене сте го затрили, като капацитет в дънарството....Що адреналин го чака в спининга.... :wink: :D

Ще требе да му намерите стол с колела за пресечен терен,машинка за автоматично навиване влакното на макарата и сигнализатор да му свири,че много дреме по време на риболов.
По горе съм описал, как ще дреме и варди дъна и тапи. Нищо по различно от досегашното, само дет ще смени рибоците и много ще ми е интересно да му видя фейса, като извади първия зъбат гад! Лошото е, че за разлика от шарана, тук слух много много не е нужен, а той Васето ако дреме - ще изпуска. Абе ще го натъманим и щукарин, има си мерак човека. :D Па и ние да поприфанем от шаранския лов. Хопелес, Хопелес, ама цяло лято си омръзва - требе и малце разнообразие... :D
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Не да дреме - направо спи :lol:
То си е опщо познато че от три дневен риболов - Аз пръвия го преспивам :oops: - със гаранция
Жорка моля те бе земи ме за щуки - па ако треба и пръчките само да ти носа :shock:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
jonik
Търговец
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 7:54
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от jonik »

вие че ще прифанете шаранския риболов ще прифанете смо да не зафърлите тапите и железата
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

jonik написа:вие че ще прифанете шаранския риболов ще прифанете смо да не зафърлите тапите и железата
Че да не би да е лоша алтернатива - що не? Васе утре съм боклукчия на екоакцията, жената остава още един ден във Венеция - УУуууу колко СПАМ, моля да ме извините - ако не трийте. Обещал съм ти и ще го направим, дано и да хванем. :D
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

геле,ако ловиш с противоуплитащи особенопод ъгъл никога няма да си в петното пробвай на сухо.моя съвет е да си ги ползвате за карп фишинг,за система на косъм.следете пресата,там пускат от време на време монтажи.не боравя добре с компютъра за да ти помогна с това което знам,в смисъл като монтажи.повече ме бива в ловенето на риба.
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Мнение от Николай Ангелов »

Напротив,всеки път ще си в петното.При хранотелно петно в рамките на 2 кв.метра как мислиш,дали стръвта няма да е винаги там?Може само да не е в захранката,току що вкарана с хранилката.Ама нали има и друга захранка от предните презамятания и предварителното хранене.Ако е останала де.Щото знае ли се.Може пък рибите да са толкова много и гладни,че да излапат всичко :D .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”