ИМА ЛИ РИСКОВЕ В СОМСКИЯ РИБОЛОВ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

lz5bf написа:Асене с тая свирка внимавай данети се падне глуха акулаи пази макарите че виш гоЕмо сега. :lol: :lol: :lol:
А затези дето немислят как да влизат и излизат нека се позамислат щото неискам да ми отварят работа.
Е живи и здрави да са,може да ти е почивен ден. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа:
lz5bf написа:Асене с тая свирка внимавай данети се падне глуха акулаи пази макарите че виш гоЕмо сега. :lol: :lol: :lol:
А затези дето немислят как да влизат и излизат нека се позамислат щото неискам да ми отварят работа.
Е живи и здрави да са,може да ти е почивен ден. :lol: :lol: :lol:
Това се казва истински приятел :wink: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Никой не писа за опасноста да те шибне 200 грамовото оловце в тиквата/не дай боже/,като мъкнеш сома и се откачи в неподходящ момент току пред лодката... :cry:
Инак опасностите не са чак толкоз много ако не се прекалява с бирите по време на кльонкане.Жилетката си е добро решение,но ми е много неудобна поне тая дето я имам и въобще не я слагам.Лодката ни е голяма,от лошо време не боимся...Кука може да те копне,ако бъркаш из устенцата сомски-и туй го избягваме-или кеп или канджичка.
Като се къпем и ний се лузгаме в лодката от къмто мотора ,че и са високи бордовете,обаче си признавам,че въпреки че плувам добре-избягвам да се хакам из водата,щото се си представям как ми се замотава некоя мрежа около кръста :evil: или пък на някоя сара/герим/ куката в крака.. :oops:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Рибарче-аз на Ивайловград бури и вълни не съм виждал.Или,ако е имало такива то те са детска играчка спрямо широките и открити язовири.Питай го Никито как вълна го изхвърля на 10 метра на брега.А на Цонево се изви Щорм и потопи доста твърди лодки.Е не е като на морето или в океана,но и лодките не са ,като техните.Така,че помисли колко ти е дълбок кила.Зная,че твоята лодка е стабилна,но не всеки е с такава.Има доста романтици с лодка Романтика.Тя се обръща и без вятър.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

А какво ще кажете за кърлежите и змиите.Миналата година на мой приятел на жена му и се заби кърлеж в главата и хвана Ламска болест.Това беше на Ивайловград.А ги има на всеки язовир.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Emo-83 написа:А какво ще кажете за кърлежите и змиите..А ги има на всеки язовир.
Вярно , че ги има.
Змиите мисля не са проблем, а кърлежите са в повече , където ходят животни.
Могат да се избягват такива места.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ники има ги на всякъде тези гадини.Там където бяхме няма животни.По скоро да накарам Владо карп да разясни каква течност има с която като напръскаш в района всичко изчезва.Другото за което се интересувам е какво да правим,когато има гръмотевици.Те обикновенно те заварват в язовира.Това е една от причините да си взема бърз двигател.Прибираш се за секунди в лагера,а и не се притесняваш да обхождаш по-далечни места.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Emo-83 написа:По скоро да накарам Владо карп да разясни каква течност има с която като напръскаш в района всичко изчезва.
Това ще реши въпроса наверно.

Emo-83 написа:Другото за което се интересувам е какво да правим,когато има гръмотевици..
Най-добре да не си в язовира, ако може или да го усетиш навреме.
Иначе карбонките у водата и с божията помощ към най- близкия бряг.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Emo-83 написа:Рибарче-аз на Ивайловград бури и вълни не съм виждал.Или,ако е имало такива то те са детска играчка спрямо широките и открити язовири.Питай го Никито как вълна го изхвърля на 10 метра на брега.А на Цонево се изви Щорм и потопи доста твърди лодки.Е не е като на морето или в океана,но и лодките не са ,като техните.Така,че помисли колко ти е дълбок кила.Зная,че твоята лодка е стабилна,но не всеки е с такава.Има доста романтици с лодка Романтика.Тя се обръща и без вятър.
На полето пред нашите вили сме се борили с вълни от по метър и нещо.
С нашия кораб няма проблем, но съм виждал по малки лодки,как ги прехвърлят вълните.На един му отнесоха и едното гребло,мотора беше без капак и го заля вълната и остана като Робинзон Крузо на плажа.После си дойдоха пеш-убав преход из балкана,а на другия ден изтеглихме лодката на буксир.
Па тия с малките черупки им викам гмурците-а си мръднал по резко в "лодката"а си се обърнал-в таквоз чудо не стъпвам даже и по сред лято.
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

С грамотевиците нямате ядове. Градоносният облаци тоест е само един -кумулстлинбост или съкратено цебе се познават от далече върховата им част е с формата на наковалня неможеш да ги сбъркаш и те несе появяват изневиделица,просто когато има бели пухкави облаци -кумулуси не е лошо отвреме навреме да погледне човек какво става там горе.Това е за по широките язовири като Искара ,а а при по тесните там нещата стоят иначе ,като видиш накъде отиват нещата палиш мотора и до най блиският бряг.Но там никога не се крии под високи дървета до водата ,също и да невземеш да сереш под някое дърво че като падне гръм покрай теб може да залитнеш от гърмът и после бегай расправяй че си срал а неси се насрал :wink: :lol:
Ето малко снимки http://info.meteo.bg/clouds/index.php?glaven=kupesti
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Никито »

Внимавайте като ви свърши бензина да не погледнете в резервоара с цигара в уста или не си отваряйте консерва на борда на надуваемата лодка с нож - виждал съм такива работи - та затова споделям :D :D
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
divaneto83
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 14:11
Местоположение: София

Мнение от divaneto83 »

От кърлежи и змии не ме е страх,лова всякакви гадини,но от местни аборигени които могат да ти опоскат лагера докато си във водатата когато си сам на риба,защото често ходя сам на риба.После трябва да ги гониш из селата и да ги трепаш,но често гадовете са по-бързи.
:twisted:
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от lz5bf »

Като говорим за рискове данеиспускаме докторките,краварките и самотните :lol: и какви са рисковете да донесеш нещо друго плюс сома вкъщи :lol: :lol: :lol:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Кой какви цайси ползва,че това след време си оказва влияние?
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ари ва,един ли няма цайси?

Града в който живея е на пьрво място по заболявания на очите причинени от сльнцето.Аз по цял ден се взирам я в бяла лодка я в океана,вечер челото ми се бели,трябваше да се снимам за виза та 3 дни чаках да ми мине тена. :lol: :lol: :lol: Имам едни цайси,че и на брата взех такива...................ма няма да ви кажа какви са,че само аз пиша тук,а вие си траете. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”