Кльонкове 2

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Някой ще ми обясни ли каква е разликата между звук и вибрация. :wink:

malechko, да нямаш в предвид звук и сила (амплитуда) на звука?
С внимание към детайлите
malechko
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 14:24
Местоположение: България
получил Браво: 2 пъти

Мнение от malechko »

Ами разликата е че звука е звук , а вибрацията е вибрация а и нали знаеш - правило номер 1 :lol: :lol: :lol:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

malechko написа:На мен алуминиевите ми се струват прекалено тежки и създават излишна инерция при работа което води до слаб контрол върху въздушния балон , а границата между добрия и лошия звук е много малка и при липса на контрол и усет се губи златната среда - баланс между ЗВУК и ВИБРАЦИЯ. Но нека и начинаещ да си каже мнението по този въпрос. :lol: :lol: :lol:

Малечко би ли обяснил кой е добрия и кой лощия звук. :lol: И сигурен ли си кой от двата повече се харесва на сома.Това което чуваме ние няма нищо общо с това което активизира сома.(лично мнение) :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
malechko
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 14:24
Местоположение: България
получил Браво: 2 пъти

Мнение от malechko »

Това което чуваме също е вибрация , но от нейния ТЕМБЪР се определя силата и честотата на вибрацията под теб. Що се отнася до това каква трябва да бъде мага да кажа , че за всеки водоем , за всяка дълбочина и най вече от начина на който залагаш да ловиш има значение и е различна.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Малечко ще ти кажа какво мисля за кльнковете: :lol:
Ако си на точното място в точния момент кльонка не е от голямо значение!!! :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
malechko
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 14:24
Местоположение: България
получил Браво: 2 пъти

Мнение от malechko »

Това също е от значение и то голямо но кльонка си е кльонк.Късмета не зависи от нас но можем да направим нещо върху това което зависи от нас , или искаш да кажеш че и да кльонкаш и да не кльонкаш няма значение.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

malechko написа:Аз те разбирам но за съжаление ти не ме разбираш :roll: :roll: :roll:
ОК. :lol:
Постоянно си мисли за ПРАВИЛО №1 :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
начинаещ
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Юни 07, 2007 12:54
Местоположение: София

Мнение от начинаещ »

Малечко Палечко,че разбираш от кльонкове разбрахме :D .ама къде видя в моите алумин :?: Днес бях при адаша в работилницата.Разговорихме се и аз му казах,че Емо83 е изплюл камачето без бой.Той се усмихна и каза"измислете му някакво наказание" :D .Аз предлагам наказанието да е в ТАВА :D щом не спазва правило №1.Ти какво ще кажеш Левак :?: За пловдивските китайци :evil: нищо не каза.

p.s.
Между другото двата кльонка от снимките ги продавам,защото имам други и тези не ги ползвам.
Знам какви ги забъркваш
malechko
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 14:24
Местоположение: България
получил Браво: 2 пъти

Мнение от malechko »

Левака написа:Малечко ще ти кажа какво мисля за кльнковете: :lol:
Ако си на точното място в точния момент кльонка не е от голямо значение!!! :wink:
Е как един от нас не оцели правилното място и време тази година , че то от толкова много лодки остана ли място без лодка.
ПС. Е един го оцели и то не един , не два а три пъти. Ако това е само късмет то е равносилно на това да те удари гръм три пъти :shock: :shock: :shock: Късмет беше това че си бил на Тича , късмет който ми се искаше да имам и аз за да се "докосна до тази величествена риба" :lol: :lol: :lol:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

malechko написа: Късмет беше това че си бил на Тича , късмет който ми се искаше да имам и аз за да се "докосна до тази величествена риба" :lol: :lol: :lol:
Мдааа тук съм съгласен,това че имах този късмет да бъда на точното място в точния момент. :lol: :wink:
Наистина е голямо удоволствие да се докоснеш до такава риба, за което благодаря на Краси 112 :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Малечко пише така,все едно аз съм му го,диктувал!Ти нещо,май...?Кашпировски ли си? :roll: :D Това,което се е случило на Левака бих го нарекъл малшанс или лош късмет!Целта е била близо,но "К"-кльонкът се е оказал по-магнетичен за 112"киловатовия",сом!Честит празник!Днес по изключение,ще похапна шаран.То не може само сом да се яде! :D :D :D
malechko
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 14:24
Местоположение: България
получил Браво: 2 пъти

Мнение от malechko »

начинаещ написа:Малечко Палечко,че разбираш от кльонкове разбрахме :D .ама къде видя в моите алумин За пловдивските китайци :evil: нищо не каза.

.
Алумин или ал.сплав все тая , а може би титан и титаниеви сплави :shock: :shock: :shock:
А пловдивските китайци хващат китайски сомчета , китайски не защото са малки а защото се хранят с китайчета :lol: :lol: :lol:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

boababa написа:Малечко пише така,все едно аз съм му го,диктувал!Ти нещо,май...?Кашпировски ли си? :roll: :D Това,което се е случило на Левака бих го нарекъл малшанс или лош късмет!Целта е била близо,но "К"-кльонкът се е оказал по-магнетичен за 112"киловатовия",сом!Честит празник!Днес по изключение,ще похапна шаран.То не може само сом да се яде! :D :D :D
Боабабче по различен начин разбираме нещата,това което ми се случи е абсолютно достатъчно за мен. :lol: :lol: :lol: То ще остане като един величествен спомен за цял живот.Капиш??? :lol: :wink:
Весело на празника!!! :wink:

Изображение
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

И аз тека Леваче,
Изображение
Но най-много така.
Изображение
И малко така.
Изображение
А бе готина година с нови приатели.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Много по-ценно е самата борба със сома,а не на снимачната площадка!За да се стигне до снимки си трябва и кльонк,и упоритост.В случая,колегата е бил по-упорит и с по-качествения кльонк!Резултатът е ясен и ние в случая сме само зрители.Кой по-отблизо,кой от по-далеч!Това е голата истина,нищо повече! :wink: :roll: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”