Подфорум за пъстървов риболов

Книга за препоръки и оплаквания.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз не смятам, че ние имаме нужда от скрита тема. Най-малкото, защото е отвратително, от достъп да бъде лишен който и да е съвестен риболовец. По-добре всички без, отколкото само един, но незаслужено.


п.с. Не се казва "глистаджия", а "глистингист".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Мунчо написа:п.с. Не се казва "глистаджия", а "глистингист".
"Глистар" също е актуално :lol:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Ицеееее :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Стига де,не мога да разбера на кому са нужни всички тези спорове и аргументи за и против.100 процента подкрепям Бат Стан защото и аз сам от тези при които 98% от излетите са пъстървови.
Нека не звучи егоистично,но за хора като нас би било по удобно да открием това което търсим.Мitioto го каза най-добре-Всеки може да пише каквото иска и колкото иска.
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Мунчо написа:Бат Стане, Приятелю! Знаеш за силната любов, която цари между нас и ме смазва! Въпреки това, не мога да не се съглася с теб, относно лелеяното ти въжделение. Причината е само една, но според мен - основателна. И не толкова поради разни "екзогенни фактори", но щото ние самите не сме дорасли да имаме такава седянка. Хайде, кажи ми честно, с ръка на сърцето, ти колко статии за пъстървови излети си пуснал през последните години (и изобщо за какъв да е излет, изключвайки телеграфни отчети, с по един подлог, две сказуеми и оскъден брой прилагателни)? И за теб няма оправдание, че не ти иде отръки. Аз помня чудовищните ти епоси в старите форуми и списание "Български риболовец". За "Грозилището", "Черния прилеп", "Цонка" и антрактите между риболова, посветени на мачовете от Първа селска лига. Ти помниш ли ги? И ако направят подфорум за риболов на пъстърва, ти ще пишеш ли вътре? Или ще се включваш с коментари от рода " "Моска" 2 е номер едно", "Многократно съм описал как точно се връзва опашкката на "Геле Чвора" " и "Кълве си, бре! Ей на, аз винаги си хващам!"...
Предпочитам да си ти го кажа открито, като приятел. Понеже си човек, скроен с излишък материал, знам, че и ти би предпочел така...
Аааа, ми аз затова си имам причини бе Ице, и мога да ти ги кажа:
1. Пиша в две хартиени издания за риболов
2. Отказах се да пиша за примамки в момента, в който:
- заради мухата Геле Чвора щяха да ме отлъчват от световното мухарско движение
- заради некъв Мепс стана ебати разправията
- заради един текст бях оплют от един анонимник, при положение, че се описваха работещи схеми
- разни меркантилни типове, дето ореваха орталъка навремето, че съм отишъл на Панега през забраната (на 29 януари 2006 г. ми е последния случай), сега същите ходят там по същото време
и ред други такива случки.
3. Разбира се, че ще пиша в тоя форум, аз за какво искам да бъде създаден. Да си дискутираме блесни, примамки, и такива неща, мисля че това го има в поста ми. Знаеш, че аз съм последният човек, който ще се снима с новата си луксозна въдица, за да се похваля във форума. Всичко, което съм писал по темата за риболов на пъстърва, съм го тествал в практиката.
Всъщност то стана такава разправия, че на човек да му се отще каквото и да било. Хайде холан, забравете го това предложение и толкова. Модераторите ако обичат да изтрият темата.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Aз съм "за"
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Смятах да не коментирам, ама след няколко бирички човек трудно се сдържа. Аз пък предлагам да с раздели спининга на следните пофоруми:
1. Мерене на пишки.
2. Фукане с такъми, пръчки и макари под 500$ не се приемат, с предстояща продажба.
3. Вечни философски размисли - шимано срещу дайва, брейд срещу монофил, трабант срещу вартбург.
До тука покриваме 80% от постовете.
Дунавообитаващите си имат отделна темичка, ние тука само си седим въздишаме тежко и ни текат лигите, ама те са от кротките луди и вместо да се занимават с такива важни неща като флуд, флейм и спам, се занимават с незначителни и несериозни глупости, като ловене на риби например.
4. Един подфорум за излетите. Там ще се пускат 5 теми на 1-ви февруари и разни такива гадове от ценрална и югоизточна България чат пат ще ни дразнят със снимки от Марица. Горедолу веднъж на два месеца.
5. Последният форум, в който да се дискутира риболова, да се пускат разни теми от типа на анатомията на точката на Любака, разни интересни линкове и преводи от руски и инглиш. Те там ще има място и за пъстърва и за кефал че и дори за тематичен лов на червенобузести костенурки с воблери на втичалото на Панчарево.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Не съм съгласен с предложението на Бат Стан поради една-единствена причина, която споменавам за сетен път - не желая форума да се раздробява и разводнява допълнително.

Нали още в началото идеята бе да направим подфоруми според начините /видовете/ риболов, а не според видовете риби! Продължавам да твърдя, че сме избрали правилната посока. Да вземем за пример конкретен вид, да речем щуката. Лови се по няколко начина - на плувка, на тежко и спининг и логично всяка тема попада в съответния направен за целта подфорум - нещата са подредени и при нужда - лесно откриваеми.
Представете си обаче, че както си имаме "Спинингов риболов", си направим и подфорум "Щука". Колегата Х решава да пита нещо или пък да пусне тема за ловенето на щуки в блата с въртящи блесни. Къде според вас трябва /и къде е правилно/ да си пусне темата и защо изобщо е нужно да го поставяме пред тази дилема? После погледнете нещата от другата страна - от позицията на човека, който търси някаква информация относно ловенето на щуки с големи въртележки. Къде да търси - тук или там?!

С пъстървите е същото - на стръв /леко/, спининг, муха. Имаме си отделни подфоруми за всеки от трите начина. Какво друго ни остава, освен да ги ползваме по предназначение?! С какво пъстървата е по-различна, с какво е повече от другите риби?! Аз, да кажем, не се интересувам от нея, нито я ловя, но освен, че е невероятно красива рибка, не виждам нищо друго, което да я прави по-важна от останалите. Достатъчно разнообразни техники, тактики, чалъми и пинизи има и в риболова на шаран, и в лова на бяла риба, щука и т.н. - малко или много всяка риба, в тоя ред на мисли би заслужавала подфорум наравно с пъстървата... А на свой ред евентуалното създаване на такива подфоруми лека-полека обезсмисля първоначално направените - ако си направим подфорум за щука, за бяла риба, за распер, за пъстърва и т.н. тогава за какво да си пишем в Спининговия - за попчета на джиг или за сабица на 00?...

Понеже предполагам, че в защита на идеята за пъстървов подфорум ще бъде използвано като довод и това, че вече имаме един подфорум за определен вид - сома, ще спомена, че лично за мен въпросния подфорум е по-скоро "Риболов на кльонк" - 99% от темите касаят конкретно този метод на риболов. Това, че сомът се лови и на плувка и на тежко се засяга изключително рядко в темите. Кльонкането наистина има своята специфика и особености, които го отличават от другия тежък риболов, макар че по същество пак си е разновидност риболов на тежко. Та, личното ми мнение е, че за да се запази структурата и подредеността на форума, този подфорум трябва да се казва "Риболов на кльонк", но това е дискусия за друга маса и други бири...

А с казаното от Мунчо за фидер-риболова съм съгласен донякъде. И за да не разпокъсваме форума, една добавка в заглавието на подфорум "На тежко" би решила въпроса от волле.
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Майстор Саки написа:... за попчета на джиг или за сабица на 00?...
...
Мен горните теми живо ме интересуват и искам такива подфоруми!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Аре сега погледнете темата отначало и вижте кво става. Против този форум са хора, които не ходят активно за пъстърва. За този форум са хора, които определят себе си като риболовци, ходещи предимно за пъстърва.
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Бат Стан написа:Аре сега погледнете темата отначало и вижте кво става. Против този форум са хора, които не ходят активно за пъстърва. За този форум са хора, които определят себе си като риболовци, ходещи предимно за пъстърва.
Нещо си в грешка Станиле, няма такова нещо! А я ти виж колко от тези, които са ЗА са се обоснавали :) А ти рИвеше, че нямало достатъчно аргументи ПРОТИВ :lol:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Бай Генчо написа:
Бат Стан написа:Аре сега погледнете темата отначало и вижте кво става. Против този форум са хора, които не ходят активно за пъстърва. За този форум са хора, които определят себе си като риболовци, ходещи предимно за пъстърва.
Нещо си в грешка Станиле, няма такова нещо! А я ти виж колко от тези, които са ЗА са се обоснавали :) А ти рИвеше, че нямало достатъчно аргументи ПРОТИВ :lol:
Абе Гена, сори че ще ти го кажа, ама що не спреш да спамиш. Като не искаш, просто няма да влизаш в този подфорум и готово, проблемът ти е решен.
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Бат Стан написа:Абе Гена, сори че ще ти го кажа, ама що не спреш да спамиш. Като не искаш, просто няма да влизаш в този подфорум и готово, проблемът ти е решен.
Ми щом си видял спам ОК няма да споря. ИЗВИНЯВАЙ!!!

Жив и здрав
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:Аре сега погледнете темата отначало и вижте кво става. Против този форум са хора, които не ходят активно за пъстърва. За този форум са хора, които определят себе си като риболовци, ходещи предимно за пъстърва.
Ма що се дърляме като ученички, а не го прогласувам?А после, при свършен факт, който иска да обяснява как и що е гласувал? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Бай Генчо написа:
Бат Стан написа:Абе Гена, сори че ще ти го кажа, ама що не спреш да спамиш. Като не искаш, просто няма да влизаш в този подфорум и готово, проблемът ти е решен.
Ми щом си видял спам ОК няма да споря. ИЗВИНЯВАЙ!!!

Жив и здрав
Ми Гена, такова е за съжаление. Прочети си постовете. Първо беше против, че в такъв подфорум щяло евентуално да се пише за риболов на пъстърва с естествена стръв, след това кво сме щели да правим като реките станат само за мухари, а накрая стана въпрос и за глистарите.
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”