надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Е чак такъв мазохист не съм :) . Каяка си е за гребане или за риболов. Има други лодки за предвижване.
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Преторе, проверих, твоят каяк има система за самоотводняване.
Ако е запушена с тапи - махни ги.
Така ще си ОК за морето при тихо време.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

ОК оттапвам ги тутакси.
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Булти ги прай тез работи с товаренето на надуваемия каяк. Вижте му постовете.
За гмуркане ми се струва че ПМС-ката не става щото можеш да си скъсаш неопрена на хълките за въжето докато се качваш в нея. Освен ако не ги махнеш. Надуваемия ми се струва по подходящ за тая работа като че ли.
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Възможностите са две: или да си скъсаш неопрена на твърдия каяк или да пукнеш с многобройното оборудване надувния каяк.
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Незнам дали ще го скъсаш но аз имам синини по тялото от тия скоби като съм се качвал в ПМС-а от водата.
Andik112
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 20:00

Мнение от Andik112 »

Pretor написа:Преди месец си взех този каяк http://www.plodex.eu/kayak-2p.html влизах няколко пъти ............................................Така че сух не мога да остана.
Знаех си аз че трябва да питам, а не само да чета че да не се излoжа като новобранец. :roll:
Здравейте. Преди седмица поръчах това: http://cgi.ebay.de/Wehncke-Kajak-Boot-P ... 286.c0.m14
а то го имало и тук на същата цена без доставката, че и на живо в Бургас. Отгоре на всичко с по-голяма товароносимост и изглежда с по-високи бордове (чуждата кокошка ..:lol: ). С две думи подтикван от същите съображения за място при пренос и съхранение сега чакам горепосоченото и ще съм много благодарен ако някой сподели конкретни наблюдения или предположения. Пише че има нещо за отводняване ама ...

Да не прекалявам с първия пост... всичко добро и предварително благодаря на отзовалите се.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

С този на плодекс http://www.plodex.eu/kayak-2p.html ли го сравняваш твоя?
Andik112
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 20:00

Мнение от Andik112 »

Много съм бос по темата за да сравнявам, надявах се някой друг да го направи :oops: . Явно малко съм чел. Ако го бях видял по рано щеше да си спестя разходи по транспорт и най- вече чакането.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ако го сравняваш с тоя на плодекс , мисля че твоя от ебея е с по добро качество.
Andik112
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 20:00

Мнение от Andik112 »

Благодаря че се отзова. Като го чета и малко ми олекна :). Надявам се другата седмица да пристигне и да го пробваме че лятото тече. Пък живот и здраве ако няма някакви условия за присъствие може и до Синеморец да го досуркаме с племенника.

Приятна вечер.
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Хайде сега, ще се обиждаме на каяци :) , Баш си е същата работа, даже има няколко въжета по борда по-малко от К2.
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Един авер искаше да си купува същия каяки отидахме да ги видим. Тамън ги бяха докарали и видяхме едноместния. Бяхме много разочаровани щото беше много низкокачествена изработка. Лепилата се виждаха, детаилите бяха залепени на криво, от материала на каяка висяха конци абе като видиш нещо некачествено и си личи. Освен качесвото и самия дизайн на каяка не беше кой знай какво. Ниски бордове, носа беше много забит, ако се качи някой дебел в каяка ако те шибне някоя вълна дали няма да се сгъне на две, имаше някаква доста съмнителна система за отводняване......И се отказа да си купи каяка. Много му се видяха парите за тази изработка и се отказа.

Твоя може да е по добра изработка незнам.
Andik112
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 20:00

Мнение от Andik112 »

Pretor написа:Хайде сега, ще се обиждаме на каяци :) .......
Ей да не се зарадва малко човек и веднага някой друг е обиден :) (сигурно заради равновесието в природата :) ) . Няма да се обиждаме, най-много да си ги премерим... .. каяците . Като дойде (ако дойде) ще пиша . Тайничко се надявам несигурността и чакането по това в скобите да се компенсира от малко по-добро качество иначе пак се връщам на първия ми пост :). Философски отнесено: какъвто такъв, веселба да става и да има време за нея. :fish13:
pandelov
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 16:21
Местоположение: София

Мнение от pandelov »

Каяка можеш да го видиш наживо в Спорт Депо http://www.sportdepot.bg/products/outdo ... atki/boats а това е офицялния саит на производителля http://www.fun-zone.com.cn/index.php?op ... &Itemid=41 Купих си едноместния и според мен е добро изпълнение.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”