Излети с Prowler Elite 4.5

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Прекрасен репортаж Иво!
Много хубаво си описъл "тръпката"...Защо ли те разбирам?..
Страхотни трофеи .Браво!!!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Пропуснах една снимка. Всъщност много сними не качих за да не се повтарям с предишния път. Та ето тази остана....


Изображение

Обаче за студена вода и безветрие си трябват тапи... Особенно под седалката, че колкото и да не пропуска, след няколко часов излет се мокриш и в тоя студ там след залез слънце, не е никак приятно... А ако затапя и в краката ще е още по добре... :roll: Някой може ли да каже, сайт или магазин дето предлагат малки гребла за една ръка. Много ми е нужно такова нещо за корекции в курса, за река особенно е незаменимо?...
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Една дъска за рязане ще ти върши перфектна работа .Освен , че плува става и за други неща. Освен това ще получиш удоволствието сам да си го направиш , както ти е кеф през дългите зимни нощи :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

...а защо не и стара хилка за тенис-маса
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Супер-репортаж, Иво! Все едно съм бил с тебе... :D
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Тишо баце, дългите зимни нощи са ми като дългите летни дни. Имам две чавета в къщи дето са като куче и котка. Момче почти на 5 и момиче почти на 14... Можеш да си представиш какво се случва... Иначе си прав, кефа сам да си го направиш, ще е много по голям. Ма да видя някакви модели за да се насоча, че тия дъски дето ми казваш са много тежки бре... Това не е добре за китката...Май имаше някъде в темите такива лопатки.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Тия лопатки дето ги постнах в темите всъщност са садо-мазо еротични атрибути за пляскане по дупето.Това е явно някакво цяло течение.В "домашните" забавление. Но понеже с Боби обмисляхме файдата от такова нещо в каяка , като спомагателно гребло и бях виждал по чуждите форуми се разтърсих тогава . Но само това излезе... пляскалки за дупета.
Повечето каяк рибари по света ползват някакви такива или самоделки. Като че ли само една "фабрична" такава видях някъде но не се различаваше.
...та тогава поднесох информацията в шеговит стил и не ме взеха на сериозно , ама тя практиката изглажда нещата и доказва необходимоста.
А относно чейветата (да са ти живи и здрави) моя момък гледам да му извъртя така нещата , че се нуждая много от неговата помощ :lol: Давам му истинска металана едра пила в ръцете и пърче дърво , казвам му какво трябва да направи (да изпили примерно ) и му гледам сиира .Важното да му е интересно :D
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Прав си, че трябва да им се осигурява нещо с което да се занимават, да се чувстват полезни... Да ти е жив и здрав и твоя... Иначе ето какво открих... Това може и аз да си го направя... Ще ида до някой от по големите магазини да разгледам заготовките... Иначе сглобката си е верно като на хилка за тенис на маса...


http://www.paddling.net/buyersguide/acc ... 372e5653fb
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Да ..за това иде реч
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Пичове, лопатката с кукичката е много хитроумна! Супер линк. Зимата може и аз да издялкам една.
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Интересното и може би логично, че пъстървата взимаше приоритетно "нашенски" воблери. Някакъв сръбски, но не му знам името. Един колега ми го даде за проба. На него хванах 6 пъстърви... А другият воблер бе Салмо... На него хванах по едрите 2 пъстърви. Опитвах и на японци: Zip Baits, Jackall, KEISON, Skagit Design, Smith..... Нямах и сторване... Или не уцелвах дълбочината или цвета.... Успешните цветове бяха: балканка и костур... Което е повече от естественно. Все пак са си "врагове".... На костуровата украска се хванаха само големи риби, на дълбочина около 2 метра...Обаче ще трябва да сменя кепа. Като се овъртят и двете куки в капрона и половин час се опитвам да откачвам, еле па ако уцели възел. Ще ми трябва нещо от корда.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Имам чувството след твоите репортажи, че ей сега ще зарежеш всичко и ще отидеш в гората при езерото или при реката. Много те мъчи в големия град :D Иначе 6+ за репортажа.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Mъчи ме вярно. Дълги години живях в провинцията на 20 мин пеша от Огоста и на 20 минути с кола от Дунав... Прибирах се от работа в 17 и всяка вечер можех да си ходя на любимата река... Тук това няма как да стане. А и съм живял в къща, дето само едната стая е колкото половината апартамент. Излизаш си на двора, абе носталгия... А и с тази криза... Работиме като идиоти а на края на месеца няма никой...Както и да е. Да не развалям настроението от репортажа с такива залитания... Споко. Мисля в началото на октомври да си ида по мош край за седмица и ще наваксам с най-малко с по два излета на ден...Живи и здрави да сме само..... :D
Последно промяна от Kentavar на Пет Сеп 24, 2010 17:46, променено общо 1 път.
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Докторе,с тези пера щее може да дигаш каяка на глисашшш..хахах
Hobie Mirage Adventure Island
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”