въпрос за избор

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Това ако е кану трябва да го е измислял гестаповец. Ето това е кану
Изображение
Обърнете внимание какви гребла се ползват и къде седят гребящите.

ПП. Между другото кануто е хубава туристическа лодка.
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

въпрос на избор

Мнение от 5rko100v »

Въпросният каяк или кану има и сприцка.А за ДУНАВ и вътрешни водоеми е направо ШЕСТИЦА/пак това е само мое мнение/-да не говориме,че въпросният ми приятел-СТАНИСЛАВ го е поръчал тоя каяк да въде направен УСИЛЕН -по дебел от обикновено и въпреки това е около 30 кг/това са негови думи/
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Интересен дизайн :shock: Изглежда външно като кану, а дъното е като на каяк! Само за плитки реки като тази на снимката на Анастас не става - кила ще се строши в камънака. Според мен за обаче за Дунав или за други дълбоки места ще е повече от перфектно, като съдя по формата на корпуса ще има добра първична стабилност, също заради добрия кил ще се движи много праволинейно (за разлика от прехвалената бананка) и мисля, че за парите си по-добра лодка не може да се намери. За риболов също ще е супер. Доста голяма е и идеална и за туризъм. Браво за труда.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Роско , като се повозиш на банана друга песен ще пееш да знайш . Нали писах че от банана никой не е слизал разочарован :)
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Аз си имах плоска лодка, благодаря за предложението, не на мен тия :D
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Бай 'Танасе не знам колко километри имаш с бананка и с нормален каяк, ама на мен при бананките ми направи впечатление че вървят настрани толкова добре, колкото и напред. И като задуха един хубав арденски вятър над 40 км/ч и става мнооогоо весело да уцелиш посоката в която си тръгнал. При идеални условия няма лоши лодки, проблема е че по нашите язовири и море условията прекалено често са доста различни от идеалните.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Роско , карал съм и двете ти лодки и да ти кажа че нито една от тях няма нищо общо с бананката. Просто нямат база за сравнение. Но да оставим тази лодка настрана че не е тя центъра на темата.

Относно закиляването да ти кажа че повечето ситин каяци които съм виждал на живо са с плоско дъно или овално или полуовално , преминаващо отдолу към плоско, като закиляването е само в носа и кърмата. Само на най големите морски композитни точилки съм виждал в-образно дъно с цял кил но там се гонят и други цели. А и тези лодки са за напреднали каякари за които стабилноста е най малката грижа.

За лодката на Петьо да кажа някои неща. Тримаранното дъно се ползва по скоро за лодки с двойно дъно каквито са ситонтоп каяците щото иначе е неудобно да се седи на неравна повърхност. Тия балони могат да се махнат и да се заменят с едно второ херметически затворено дъно, хем да изравни пода.По принцип това е неправилно дъно от каякарска гледна точка защото влачи много вода и се копа тежко но кво ти пука. Иначе тримаранното дъно има и плюсове като стабилност в сладка вода което от своя страна прави лодката по подходяща за начинаещи каякари, риболов, турове. Стъкломата позволява тунинг и който го кефят тез нещя има една добра основа за творчество. Щом може и шприцка да се сложи какво повече искаш от това. Тия майстори явно му разбират на смолите , хубаво са я гелосали, не виждам защо и къде трябва да се боядисва. Здравината не се постига само с удебеляване на корпуса , а и с използване на по скъпи и модерни материали. Но това разбира се ще оскапи лодката но го има като опция - здраво , леко и по-скъпо. Ако не живеех на моретобих си я купил :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Само да вметна , че дъното е катамаран .
Но в тия времена може и да съм се объркал де :wink:
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Абе Фори, ти сигурно си карал бананка менте :)

ПП. Намерих тука едни снимки. Те са май от Студен кладенец. Виж само с какви седялки е тунингована и къде са монтирани :)

Изображение

Изображение
Последно промяна от anastas_peykov на Пет Окт 01, 2010 21:47, променено общо 2 пъти.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

За на Петьо лодката нещо още ще вмъкна че тия балони ако са пълни с пяна не е добре. От наще хора има един с едно кану отпред и отзад с такива балони с пяна. Та като като пуснал корпуса макар че неговото кану е бронирано , докато го усетят тая пана като се напила с вода кануто станало 100 кила :)
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

И аз сега видях, че е катамаран! От снимката се обърках малко :? дъноЗначи има два нещокатокила :D :D А Анастасе никой не говори за кил остър при каяците - аз и не съм чиждал де - всичките са с полуобли килове които се заострят откъм носа и кърмата. Ама да спираме да острим темата, че то край нямат споровете. Поне аз де :lol:
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Абе чешем си езиците да се намираме на работа , колкото да не заспим :)
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

roskobosko написа:Интересен дизайн :shock: Изглежда външно като кану, а дъното е като на каяк! Само за плитки реки като тази на снимката на Анастас не става - кила ще се строши в камънака. Според мен за обаче за Дунав или за други дълбоки места ще е повече от перфектно, като съдя по формата на корпуса ще има добра първична стабилност, също заради добрия кил ще се движи много праволинейно (за разлика от прехвалената бананка) и мисля, че за парите си по-добра лодка не може да се намери. За риболов също ще е супер. Доста голяма е и идеална и за туризъм. Браво за труда.
Напълно съм съгласен с тези думи! :) Само ще добавя,че кану,карано с двойно каякарско гребло,се движи много бързо и се управлява по-лесно отколкото с единично...Колеги,тези бананки ми се виждат много гадни лодки! :(
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
volf48
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 9:50
Местоположение: Пловдив

Въпрос за каяк

Мнение от volf48 »

Привет! Решил съм да взема каяк Prijon Seayak и бих желал да чуя компетентно мнение за него. Ще го ползва синът ми и ще гребем по Тунджа,Янтра, някои от големите язовири в Южна България и Черно море. Благодаря!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Привет колега.Питай в уйтуотър форума
http://www.whitewater-bg.org/forum/
Тук незнам някой да има такъв и малко са хората които ще ти дадат обективно мнение. Само съм чувал , че е хубав каяк
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”