Хайде да се пробваме ..................... - не е сложно!

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

Levak , toi Aleko ne e pisal v onzi forum za koito kazva6! Aleko, ima6e edna diskusiq vav nariba.com za klionka i ....... drugoto moje6 da go pro4ete6! http://forum.nariba.com/viewtopic541.html
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Абе и аз съм готов да се включа в предизвикателството, ама като незнам от коя страна се хваща кльонка....:):):) Има да озвучавам атмосферата...
Aз ще ловя с мухарката, ще навържа нимфи и стримери, и глей ко стаа...С едната ръка муам с кльонка, а с другата маам муарката...нема да остане сом за цяр...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Малиииии, досега се дзверих в оная тема от форума "На риба". :shock: :shock:
Не, просто не е възможно да има такива сдухани празноглави тепегьози като двамата гости-сомаджии... :twisted: :shock:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Майстор Саки написа:Малиииии, досега се дзверих в оная тема от форума "На риба". :shock: :shock:
Не, просто не е възможно да има такива сдухани празноглави тепегьози като двамата гости-сомаджии... :twisted: :shock:
ОООО, има, имааа Майсторе! :evil: За съжаление! ФАК Т!
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Пичове, в предишния ни форум преди да го хакнат имаше един гост който описваше риболова на сом с кльонк, парашути, начини на биене и т.н. Не може ли да се възстанови отново. Много интересни неща пишеше.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Май говориш за човека с ник Независим. :roll:
За съжаление не може да се възстанови...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

6te pitam Nezavisim dali 6te iska da drasne pak nqkoi red ta da stane dostoqnie na vsi4ki, samo 4e e zle s interneta i ne znam dali 6te se vklu4i.
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

А е това е приказка.Да седне някои и да обясни с 2 думи кое и как се прави,как се мери рибата,как най лесно се откача без да се нарани,с клещите става ли за устата или трябва да е дупшиш с малка кука.........То е ясно,че колкото и да чете някои като мен,дето не е пробвал никога,пак няма да го може,но поне ще има идея.По правилно е това,отколкото "недейте да се пробвате щото сте некадърници и само ще ми плашите рибата". :?:

За НА РИБА няма какво да се коментира-то се вижда,но след тоя случай се наложи задължителна регистрация ако искаш да драскаш там,най-голямо посещение имаше по времето на тая тема,а като гледам сега имат по 5 нови члена на ден.

Да не се обижда никoй от старото поколение рибари,аз най-малко това имам в предвид с предишния си пост,но смятам,че е по правилно да ни научат на нещо нас с бибероните,а не да ни пляскат през пръстите като се пробваме или да ни обвиняват косвено,че след нас риба нямало да остане.

Независим много добре си го беше написал и аз лично ще се изкефя да го повтори поне,но има и друг член на форума,които има завидни успехи в риболова на СОМ.Е той ако се намеси в интригата,те тогава ще избиете рибата,а аз ще си водя записки. :D :D :D












ЛЕВАААААК пак мълчат и не казват бе човек-НЕ БИЛО ЗА ЛЕВАЦИ :wink: ,ма ша ги ръчкаме.Все още незнам нищо за врага,поне именцата му от къде идват да знаех,ма ша го разбиеш,НЯМА НАЧИН.

ДАВАЙ ЛЕВАААААК СКЪСАЙ ГОООООО :twisted: :twisted: :twisted:
Go BIG or Go Home!
EX

Сигурно е така!

Мнение от EX »

Колега Минчев, замисълът ми беше да изтребим всички сомове, да ги извадим и да ги накълцаме на парчета дет мравка мое ги подноси, да мааме, въртиме, сучеме, да им извадим червата и да танцуваме ритуални танци върху тях, омазани с кръвта на рибите. Да им бръкнеме надълбоко в душата и да омажем предверието й с ******. След това умопомрачително занятие - представи си със стръвта кво ще направиме ..........................
Маетап бе.

Всъщност сега сериозно - Колега Минчев, напълно съм съгласен с това което казваш. Споделям 100% мнението ти по отношение на това, че кльонка е занаят за самотници и хора - философи. Шапката ти свалям и за това, че си един от първите хванали този инструмент. По отношение на ударите седмици след това – не считам, че е точно така, но както и да е. Няма да го превръщам в дискусия и да споря. Иначе предполагам, че си бил свидетел как се събират 28 лодки на един язовир /отсечка от около 6-7 км./. Мога да ти кажа и датата и мястото, но всъщност ако практикуваш този риболов сериозно – знаеш за какво говоря. И кво сега де се гоним един друг ли? Не считам, че провеждането на едно приятелско състезание /2 до 4 лодки/ ще окаже сериозно влияние върху резултатите няколко дни след това. Въпреки, че съм съгласен, че има логика в думите ти. Мисля, че на едно такова мероприятие могат да се научат /един от друг/ доста неща. Ще помисля сериозно върху това как това да не стане “панаир”.
Апропо: от къде си? Не сме ли се засичали някъде по гьоловете?


Ае Левак, да вземем да се откажем от турнира, щом така било според колегата Минчев. Ко ша каеж?
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Ааааа турнир ще има, ако ще и само на на масата на брега да седим :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Левака написа:Ааааа турнир ще има, ако ще и само на на масата на брега да седим :wink:
Ще пием БИРА и ако има телевизор със сателит ке гледаме как "другарите" ги ловят .А сега посериозно по въпроса-наистина кльонк-риболова е за самотници-философи ,а добичета има-Стамболийски скоро имаше проблеми със саваците и имаше леководолази ,които говореха за СТРАХОТНИ екземляри-ПРЕДЛАГАМ единият тур да е на този язовир.
EX

Мнение от EX »

Дааааааааа, преброяването на дивите зайци май приключи. Те май не са много в този форум.

Първо да разсея сОмненията.
Нямам честта да познавам Stefan, но той е прав – аз съм jonny edroto от хакнатата мания. Не съм го крил, пък и мислех, че някъде го споменах, но това е без значение. Реших да сменя ника си, щото е много ангажиращ, пък и все си мисля, че е по-добре да се знае - кой към кого се обръща.

Левак, сигурен бех, че ти ще си първият който ще отговори на предизвикателството /май и единственият сериозно решил да се включи/. Евала. Апетитът идва с яденето – нали?
:wink:
Алеко написа:Мръсници!

А за сомовете - и аз съм навит да се уча. До лятос може и ладия да имам, така че ще се включа активно.
Алеко помисли! Считам, че твоето участие в това импровизирано състезание ще бъде само от полза.




PENN ако имаш път къмто BG-то - само кажи кога и ще се съобразим и с теб.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Няма какво да мисля, там съм!
EX

Мнение от EX »

Румен написа:Аз предлагам да се направи нещо като обучение (риболовно училище) и примерно след година да се направи състезание, за да се провери наученото. Готов съм да се запиша като ученик.

Румене, а кой ще ни обучава?
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Аз имам един колега, заедно работим но почти не си говорим. Стар рибар, май че е бил и кльонкаджия но е голям темерут. :evil: Нямам търпение да го махнат от тука но... от него не мога да изкопча нищо. А и не искам.
Та на въпроса - много информация за сомски риболов съм изчел от руски сайтове. Размери и материали за кльонкове, как се бие на кои места и много още хитрини. Търсете там. И аз съм мераклия но засега ги ловя /понякога де :wink: / от брега.
На язовир Тича ги има доста но едрите са на дълбокото и трябва лодка.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”