По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от iogo »

LVitchev написа:Животните си местят районите,когато няма достатъчно храна която да им даде възможност да се хранят и да отглеждат поколението си :!: :!: :!: от няколко години,Румен е напускал стотици животни,предполагам че се задържа там защото има с какво да се хранят.Трябва да се обадя и да попитам дали нямат убити животни и колко.Тези животни си имам и малки,раждат навън и малките стават лесна плячка на рисове и вълци.Вълци има много,даже съм го виждал лично един.Сега,като чух че има и Рис,ще се оглеждам с четири очи за да го видя.На това място,където iogo е видал Риса,има достатъчно скали и ниши в тях,може да има и плитки пещери,които да са добро убежище за отглеждане на поколение и то доста безопасно,защото другите хищници не се навъртат там,където се навъртат и доста хора с лодки и т.н.Iogo,носете камери бе майна,така нямаше да има съмнения сега.Макар че с описанието което направи,това което сте видяли е на 100% рис :fish5: :fish5: :fish5:
Да Любо, видях го точно на отсрещният хребет спрямо този на който е вилата на Румен /разделя ги каньона/.
Че е рис съм сигурен, просто няма какво друго животно да е, котка 2-3 пъти по-голяма от дива с жълтеникъв отенък на кожата, пискюли на ушите и дебела къса опашка завършваща с черна топка.
За себе си не се съмнявам изобщо в това какво беше, интересувам се от животни, виждал съм на живо доста пъти в зоопаркове пък и в природонаучен музей съм работил 2 години макар и като екскурзовод. :D
Точно това беше случката за да се замисля за хубав фотоапарат, за жалост от постоянните ъпгрейди на лодките и двигателите все не мога да отделя пари за такъв!
Интересно ще е щом се познаваш с Румен да го поразпиташ него или познатите му дали и те не са го виждали или пък някакви следи да са намирали от присъствието му.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nissana »

Ай стига бре :shock: май-май ще правим експедиция по следите на риса,а не за риба.Не мисля,че които веднъж е виждал рис,ще го обърка при добра осветеност и отблизо.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Качвам няколко снимки от Витоша...пак са с по-голям размер, но все още нямам програми на компютъра :oops: :oops: Извинявам се, ако ви зацикля.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от LVitchev »

За другите не съм сигурен,но на мене ми ги отваря в нормален размер !!!Продължавай да качваш и не се скъпи бе Нинче,ние няма да ти откажем.

iogo,за разпитването вече се обадих,последния разговор с Румен преди няколко дни ми се обади от друг номер и ми каза да го заменя със стария.Аз обаче съм се унесъл е не го замених.Сега ще звъня да видим някои от пичовете да ми го даде че да говоря с него.До довечера,ако Румен си е в България ще говоря с него.Ако той не знае,ще питам и другите пичове горе,дано да знаят нещо !!!
Последно промяна от LVitchev на Нед Юли 24, 2011 18:48, променено общо 1 път.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от quietriot »

LVitchev написа:За другите не съм сигурен,но на мене ми ги отваря в нормален размер !!!Продължавай да качваш и не се скъпи бе Нинче,ние няма да ти откажем
никога :mrgreen: добри хора сме
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Малко снимки от Македонския край - Огражден, Беласица и района около с.Габрово и Лешко.

Изображение

Тук се вижда личното ми оръжие. Задейства се от разстояние чрез звуков сигнал или с фотоклетка, реагираща на движение :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Бебе ивичест смок, който ни е съквартирант известно време.
Изображение

Изображение

Най-новото ни конче.Тук е само на една седмица.
Изображение
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Здравейте, мили хора. След поредното ми забягване У гората пускам снимки от района на Странджа (Дервентски възвишения) и Тунжа. Тъй като ми е трудно да ги систематизирам по някакъв начин, ги качвам подред на номерата :)
Започваме с един женски зелен гущер.
Изображение

Граничната бразда на границата с Турция. За щастие не ме хванаха в нарушение :lol:

Изображение

Смок мишкар, на който не му се нравеше много факта, че ще става публична личност.

Изображение

Гьолче

Изображение

Страхотно чисто червено водно конче. За първи път виждам такова. Ако има ентомолози във форума да помагат.

Изображение

Кошути. 5 броя накуп. Изплаших ги и застанаха на около 100 метра от мен да ме наблюдават. Невероятен кеф е да видиш това животно в природата.

Изображение

Изображение

Малко лирически отклонения.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това ще оставя Хоби да каже какво е, ако може да го разпознае по тези снимки :roll:

Изображение

Изображение

На разходка.

Изображение

Кална (и миризлива) баня....

Изображение

...и после разпускаща вана.

Изображение

Тук се опитвам да нацеля пътя с колата.

Изображение

Изображение

Дръвче.

Изображение

И моренцетооо

Изображение

Изображение

Пътувайки покрай Тунджа виждам тоз чиляк как с размах и отработено движение мята чували с боклуци в реката. Спряхме с колегата до него и след 5 минути чувалите баха натоварени обратно на ремаркето. "Ама те всички хвърляли, а на него му било за първи път!!! " :evil: :evil: :evil:

Изображение

Съвсем традиционно нерегламентираното сметище е до последните къщи на селото, а на метри от него в реката играят деца.

Изображение

Тунджа

Изображение

Изображение
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от чичо Док »

Разкошен репортаж Нина, все още диво и непокътнато..
-----------------
Сниманото червено водно конче предполагам е от рода Crocothemis - т.н. Scarlet Dragonfly ( C.erythraea ).
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

чичо Док написа: Сниманото червено водно конче предполагам е от рода Crocothemis - т.н. Scarlet Dragonfly ( C.erythraea ).

Точно. Благодаря!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от чичо Док »

Нина, имаш ли по-детайлни снимки на фъркатия хищник... дали не е черна каня с по-издължения силует на опашката си.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от hobby »

чичо Док написа:Нина, имаш ли по-детайлни снимки на фъркатия хищник... дали не е черна каня с по-издължения силует на опашката си.
Ц! Орел змияр - Circaetus gallicus. Пак предизвика неблагородната ми завист с тези си шматкания! Аман, значи! Аман!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от чичо Док »

hobby написа:Ц! Орел змияр - Circaetus gallicus.
Респект!
Би ли казал как само от двете публикувани снимки определи вида, или имаш жокери :) .
Морфология, силует в полет... нещо характерно само за този вид отличаващ го от други съразмерни летящи хищници.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от naso »

Интересна и приятна тема. Поздравления
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

hobby написа: Ц! Орел змияр - Circaetus gallicus. Пак предизвика неблагородната ми завист с тези си шматкания! Аман, значи! Аман!
Ц! Царски орел (Aquila heliaca). За съжаление не успях да направя хубави снимки, но 10 минути кръжа точно над мен. Невероятна птица.
naso написа:Интересна и приятна тема. Поздравления
Благодаря :) Надявам се повече хора да се включват.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от чичо Док »

nina написа: Ц! Царски орел (Aquila heliaca). За съжаление не успях да направя хубави снимки, но 10 минути кръжа точно над мен. Невероятна птица.
Дам, от публикуваните снимки е доста трудно, като в първия момент дори не отчетох и местонахождението ти, и сгреших.
Наистина величествена птица в полет.
Все пак си успяла да видиш на живо един от малкото останали у нас "покровители на бурите".
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”