V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
stancom
Мнения: 3739
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от stancom »

Такааа, ето го и моя поглед към състезанието.
Понеже ми беше наблизо си позволих по-късно ставане :mrgreen: . Така и така бях излъгал колеги да дойдат да ме вземат директно от нас. Пътуването премина доста интересно. Понеже ми нямаха особенно доверие за ориентацията :mrgreen: бяха си пуснали и ЖПСа, с който определено не бяхме на едно мнение от къде да се мине :lol: и за всеобщо учудване пристигнахме където трябва и когато трябва, вместо в Русе :mrgreen: Имахме време само колкото да се облечем и да си кажем здрасти с няколко колоеги. Имах много голямо предубеждение за това състезание. Миналата събота го пробвах този участък и нямаше никаква активност. Вярно че пристигнахме почти на обяд, но успях да хвана само един кефал, вярно добър, към кило и нещо , но нямах никаква заслуга за хващането му. Взе директно с цопването и това беше, нищо друго не се обади. Като изключим заиграването ми с едни расперчета с размер на бабушки от които дръпнах 10на бройки. Оптимизъм ми вдъхваше само започналото застудяване сутрин и вечер и това можеше да е поактивизирило рибата. Стефан и той даде отзиви в тази насока. Решихме нашия екипаж да мине на другия бряг и надолу по течението. При това ниво това бе по-перспективната посока. Баси там където миналата година ловях щуки, сега попера вадеше водорасли от дъното :shock: . Оставих колегите да ги търсят в по-дълбокото и се отправих надолу . Направих няколко пробни замятания, за да видя как се държи макарата ми след ремонта. Колегата много има да го черпя, държи се точно както когато я взех. Сложих Лонг каст 8 грама, жълтеникавия и подгоних отсрещния бряг. Само за да установя, че за два месеца съм се разглезил с УЛ и съм си развалил мерника. УЛ ми има странната особенност да замята надясно примамки с тегло над теста му :roll: и по навик компенсирах и с лайта. Получи се почти успоредно на брега замятане с прехвърляне на един втичащ се в реката поток. Точно при излизането от него някой ме тресна здраво, взе ми малко аванс и се кротна. Поведох го, докарах го до мен набързо. Распер , на око 55-60см. Свалих кепа от гърба ( и сега го носех ) и подръпнах малко по-грубо рибата да влезе в него. Обаче тя взе че си замина :shock: в първия момент реших, че съм го изпрошнал поради твърдата пръчка, натегнатия аванс и плетеното влакно и започнах да си благославям главата проста :oops: Обаче като извадих блесната забелязах, че едното жило го няма. Баси, на Лонг каста куките са добри, вярно по-малки от колкото бих искал, но здрави. Явно тази е била дефектна. Ама съм карък, сигурно ако се кача и на кораб ще потъне и или ще ми се падне дефектна свирка за акули, или глуха акула :lol: След това начало работата беше ясна. Отдадох се на експерименти с чужди примамки, на къса дистанция, да съм сигурен че няма да хвана нищо :mrgreen:
Ако се чудите Павката Иванов защо не пише , да знаете че си проверява примамките дали съм му върнал всичките :mrgreen:
Като понапече от хорски срам взех че хванах едно расперче да не съм капо.
Мунчо размахваше едно пръчле, на което върха се гънеше само от вятъра , а той твърдеше че дори може да извади риба с него :mrgreen: и даже вече го бил направил. Понеже съм много любопитна гад, реших и аз да го пробвам, нещо в последно време съм се изкилиферчил с това залитане по УЛ :oops: . Отивам на мястото където го видях преди малко, а Ицо взел че преджапал на другия бряг, сигурен съм че нарочно го е направил да не му пипна пръчката :D напразни надежди :mrgreen: Обаче беше наближило 13ч и реших да изчакам за края на състезанието и за да не стоя да чакам взех че се смъкнах по едни клатещи се камъни до водата, без да падна или да счупя нещо :shock: До като си говорехме с Бащицата и той ми обясняваше къде го е изтряскало нещо голямо, аз си замерях вира с Лонг каст 12 грама, с папагалска украска. По едно време една сянка се стрелна и се задвижи след блесната, забързах малко проводката да го провокирам за атака, но не пожела да налапа. Следва я почти до краката ми, можех да му преброя точките :lol: и се гмурна в дълбокото отново. На следващата проводка чукна, но не се закачи и повече не прояви интерес, а и нямаше време. Трябваше да се ориентираме към веселата част.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от ivo Vratsa »

stancom написа:... бяха си пуснали и ЖПСа :
Умни хора ей :lol: :lol: :lol:
Екстра сте изкарали :)
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от aphala »

Няколко реда и от мен.
Бях в групата, която тръгнахме към долния мост. Първо обстрелвах малко под моста, воден от максимата за моста и голямата риба, а пък и мястото изглеждаше перспективно на фона на маловодната река. Нямах успех и се преместихме с колега по-надолу. Там намерих място с бързей, завиряване и чакълесто дъно, където примамен от издайническото бухкане на расперите успях да дръпна два от тях по около 35 см. и един мерен костур, съответно на воблер и блесна. Още от началото бях решил, че няма да задържам рибата и ще участвам на олимпийския принцип, тъй като все още не разполагам с измервателни уреди. После на един бързей улових мерно кленче около 30 см. Отново имаше гонения от распер, но не успях да го прилъжа. Преместих се на друго перспективно място с по-голяма дълбочина и започнах да обстрелвам с блесна лонг каст, с надеждата да излъжа нещо по едро. С напрегнато очакване следях блесната и в един момент усетих приятния рязък удар, авансът изпищя и пръчката затанцува. Усетих, че рибата е малко по-голяма и постепенно, но без особени усилия я придърпах до мен. Оказа се хубав охранен кефал, дебелак, точно две педи (45см.), прекрасна риба. Полюбувах й се малко и я пуснах, а тя бавно отплува към дълбокото. Гледах след нея, изпитвайки онова несрванимо усещане, когато си се преборил с достоен противник и след това си гу пуснал отново на свобода, където му е мястото. Малко след това успях да уловя още един хубав кефал, 500-600 гр отново на блесна. Наближаваше 13ч., но след кратка консултация с колегата, решихме да продължим риболова и така пропуснахме официалната част :)
След това пробвах и други две места (бързеи) и успях да уловя още три мерни кефала отново на блесна. Така времето минаваше неусетно и колкото и да не ми се искаше се наложи да сгъваме и да се насочваме към колата.
Като цяло се получи много приятен риболов. Реката беше много ниска и носеше страшно много водорасли (почти на всяка проводка се налагаше да чистя примамката). При мен основно работеше блесната (лонг каст бяла), даже и успях накрая да я скъсам в едни клони :) . Рибата по - скоро вземаше на границата на бързата и по - дълбокта вода.
Много се радвам, че се събраха толкова много колеги съмишленици. Хубаво е да виждаш от време на време, че все още има хора по реката с алтернативен начин на мислене и отношение към рибата. Получи се истински риболовен празник. Поздрави на победителите и на колегата за прекрасния кефал и най - вече за релийза.
Късмет на всички колеги и по-здрави!
Temperata fortuna optima.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от SASHO »

Изображение
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от GREEN BUG »

Сашо,трябва да си смениш апарата май.
И кви са онези елементи най-уляво-тролинглисти или манекени?
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от SASHO »

GREEN BUG написа:Сашо,трябва да си смениш апарата май.
:oops:
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от quietriot »

GREEN BUG написа:Сашо,трябва да си смениш апарата май.
И кви са онези елементи най-уляво-тролинглисти или манекени?
Ко не ми харесваш бре?
Аз и Емо сме най у ляво :mrgreen:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от minkata »

Саше по-паспортна снимка нямаше ли? :mrgreen: Много хубави точки сме излезнали. :D
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Plat1ka »

Аз пък много хубаво се виждам :) хехехе
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от GREEN BUG »

Много добра е снимката,мамун застанал-мамун излязъл :lol: .
Васе,говорм за хората с белите блузки,доколкото виждам са Ему и бат Любу.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от emil petkov »

Какво бе Бисере имаш против моята тениска, да беше дошъл и ти да се изфукаш с твоята. :D Надявах се, че ще дойдете с Жорето за да ви покажа истински клионк, ама вие се скатахте.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от quietriot »

GREEN BUG написа:Много добра е снимката,мамун застанал-мамун излязъл :lol: .
Васе,говорм за хората с белите блузки,доколкото виждам са Ему и бат Любу.
Не аз и Емо с сме белеем се :mrgreen: ма с различни тениски мойта е субарска.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: V кръг спининг лига "Brother - на ваша страна"

Мнение от Marco Polo »

Бравос, юнаци, мнооого добре сте си изкарали!
А на Сашо Пича - шапка му свалям, скоро май ще му дишаме праха! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””