къде да намеря такива карабинки? ...

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от kroumoff »

Не знам, само ги изрових от нета ...

При моите любими само някои попери изискват една нежна псувня и се закачат ;)

Иначе за всичко друго са супер !
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от баш майстора »

вчера имах път през магазина на Дием и там ги има почти всички извращения дето се коментират в темата но за съжаление са само в шарански размер :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от nafplio »

тези дали ще са надеждни :roll:
Изображение
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Kriss »

баш майстора написа:
ecoplast написа:Изображение
тия са такъв трън в гъза че ти е бедна фантазията
тва си е жива "бавна връзка"... нищо че според някои "автори" се свиквало :roll:
Почти само такива ползвам (на Корморан) и за блесни, и за воблери. Блесните се слагат страшно лесно. На воблерите им хванах цаката с ушивател (кохер) и проблема е нулев. Не бих ги препоръчал обаче за ул и лайт.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от stancom »

Вие сте мазохисти :D
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Мунчо »

Не, садисти са, защото ги препоръчват на околните! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Д Пенев »

Изображение

nafplio, на Cultiva са карабинките и не вярвам да има проблеми с качеството, но няма смисъл от вирбела само са ги усложнили и натоварили ценово с него!

Поздрави :D
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от nafplio »

Д Пенев написа:
nafplio, на Cultiva са карабинките и не вярвам да има проблеми с качеството, но няма смисъл от вирбела само са ги усложнили и натоварили ценово с него!

Поздрави :D
Верно ги има и 'опростени' :D , ма нали за блеснички ти треба и вирбел :roll:
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Д Пенев »

....................... ма нали за блеснички ти треба и вирбел :roll:

Ееее............ :wink: , тогава работата става друга, ма нали на мен акъла ми е все у морето и не видя по-далече :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от LVitchev »

Kriss написа:
баш майстора написа:
ecoplast написа:Изображение
тия са такъв трън в гъза че ти е бедна фантазията
тва си е жива "бавна връзка"... нищо че според някои "автори" се свиквало :roll:
Почти само такива ползвам (на Корморан) и за блесни, и за воблери. Блесните се слагат страшно лесно. На воблерите им хванах цаката с ушивател (кохер) и проблема е нулев. Не бих ги препоръчал обаче за ул и лайт.
Само да попитам,какво имаш в предвит с това ушивател :roll: Да не носиш на средата на реката игла и конец :shock: :roll: :wink: За блесните си ги представям как става и съм съгласен че са добри,но за воблер,да се бориш ти пет минути да го захващаш,не е работа при положение че има толкова по лесни за боравене и здрави карабинки.Прави са Муне и колегата че си е направо мазохизъм да се бориш с тях :roll: :roll: :roll: Нали за това са създадени,да ни опростяват живота на реката,аз не бих ги ползвал,освен за блесни.А,стават и за определени цикади,може и на другипримамки,но за воблерите си е мъка,само си го представям :shock:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Д-р Флекс »

Любо, с кохера (ушивателя, демек) фиксира халката на воблера, и я прекарва през спиралата на вирбела... Сигурно е голям кеф да го правиш по средата на реката, в бързото течение :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от LVitchev »

По лесно ще му е да наслага на всяка карабинка по една халка предварително и с клещите после да я нанизва на воблера :lol: Това също е готино занимание,когато си на средата на реката.Надявам се че колегата приема градивната ни критика с елементи на майтап.Просто е безмислено всяко едно действие,което ни бави или създава проблеми.Карабинките отвори,закачи и затвори са перфектни,друго не си заслужава да се ползва с малки исключения :fish2: :fish2: :fish2:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от minkata »

Абе не е чак такъв зор, аз лично и без кохер се справям без проблем и без да се бавя, въпрос на избор и навик може би. Ползвам подобни вирбели при примамки от 5-6 см нагоре и блесни 2-3 номер. А колкото до показаните вирбели на Култива - пробвал съм подобни с надпис Owner - явно стоманата е много закалена и при отваряне/затваряне се чупеха сравнително лесно, а и цената им беше висока.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от Kriss »

LVitchev написа:По лесно ще му е да наслага на всяка карабинка по една халка предварително и с клещите после да я нанизва на воблера :lol: Това също е готино занимание,когато си на средата на реката.Надявам се че колегата приема градивната ни критика с елементи на майтап.Просто е безмислено всяко едно действие,което ни бави или създава проблеми.Карабинките отвори,закачи и затвори са перфектни,друго не си заслужава да се ползва с малки исключения :fish2: :fish2: :fish2:
М, никак не се сърдя, няма и за какво. Ако блесната се маха и слага общо за десетина секунди, ворбела с кохера се маха и слага за 20-тина. Много повече време отнема ваденето и прибирането по кутийките. А на сичкото отгоре, независимо, че съм с положителна плаваемост, не влизам в теченията на реките :oops: Просто почти спрях риболова на малките реки. Ако не съм на Дунава съм в Гърция.
д-р Флекс написа:Любо, с кохера (ушивателя, демек) фиксира халката на воблера, и я прекарва през спиралата на вирбела... Сигурно е голям кеф да го правиш по средата на реката, в бързото течение
Точно обратното. С лявата ръка държа ворбела неподвижно, а с дясната защипвам горната част на вирбела и го въртя. Да сме живи и здрави, някой ден ще ти покажа.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: къде да намеря такива карабинки? ...

Мнение от баш майстора »

някой ползвал ли е тези вирбели на Jaxon
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2498
изглеждат доста подобни на траперските но дали вършат работа :roll:
питам щото нещо доставката при гравелите за момента се разсъхва :(
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”